بهترین آموزشگاه زبان فارسی در تهران

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

آموزشگاه زبان گات یکی از معتبرترین مراکز آموزش زبان های خارجه در تهران است. این موسسه که در سال ۱۳۸۸ تاسیس گردید به عنوان یکی از بزرگترین مراکز آموزش زبان در تهران، ارائه کننده دوره های آموزشی زبان های خارجه با تاکید بر پیشرفت زبان آموز در زمینه های مکالمه و آمادگی آزمون های بین المللی می باشد.

برخی از ویژگی های آموزشگاه زبان گات که این موسسه را از سایر آموزشگاه ها متمایز میدارد به شرح زیر است: اعتبار بین المللی – آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان -آزمون های پایان ترم منظم و باکیفیت – محیط مناسب و مجهز – قیمت های کاملا مناسب – تدریس با کیفیت و اساتید با تجربه – توجه خاص به سیستم و کیفیت آموزشی – امکانات و محیط آموزشی مناسب – رده های سنی متفاوت – ارائه مدرک رسمی در پایان دوره های خاص – کارکرد تخصصی در بیش از 20 زبان زنده دنیا

 

 

 

میخواهیم به سرگذشت زبان فارسی بپردازیم یا پارسی یکی از زبان‌های هندواروپایی در شاخهٔ زبان‌های ایرانی جنوب غربی است که در کشورهای ایران، افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان به آن سخن می‌گویند. فارسی زبان رسمی کشورهای ایران و تاجیکستان و افغانستان است. زبان رسمی کشور هندوستان نیز تا پیش از ورود  استعمار انگلیس، فارسی بود.زبان فارسی را پارسی نیز می‌گویند. زبان فارسی در افغانستان به‌طور رسمی دری و در تاجیکستان تاجیکی خوانده شده‌است. در سال 1872 در نشست ادیبان و زبان‌شناسان اروپایی در برلین، زبان‌های یونانی، فارسی، لاتین و سانسکریت به عنوان زبان‌های کلاسیک جهان برگزیده شدند. بر پایهٔ تعریف، زبانی کلاسیک به‌شمار می‌آید که یکم، باستانی باشد، دوم، ادبیات پرباری داشته باشد و سوم در واپسین هزاره زندگانی خود دگرگونی‌های اندکی کرده باشد.

 

آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

در یکی از بهترین آموزشگاه های زبان تهران یعنی گات ضمن طبقه ­بندی تخصصی فارسی ­آموزان و رده ­بندی سطوح آموزش و استفاده از روش تکلیف مدار و رویکردهای نوین آموزشی و آموزش همزمان مهارت ­ها (شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن)، کوشیده خواهد شد، الگوهای جدیدی برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان ارائه شود و دستیابی به سطح کیفی مطلوب ­تری از این آموزش استراتژیک امکان پذیر شود. بسیاری از توریست ها و افرادی که قصد دارند برای گردش و مسافرت های توریستی و تحصیل در دانشگاه های ایران را دارند،در اولین قدم تصمیم به یادگیری زبان فارسی می نمایند،اما تعداد آموزشگاه هایی که زبان فارسی را بخواهد آموزش دهد بسیار محدود است و اما آموزشگاه زبان گات به منظور ارائه خدمات به زبان آموزان غیر فارسی زبان کلاس های آموزشی زبان فارسی را بصورت حضوری،آنلاین و پکیج های غیرحضوری برگزار می نماید تا زبان آموزان غیر فارسی زبان نیز بتوانند بر زبان فارسی تسلط پیداکنند.

موقعیت جغرافیایی فارسی زبانان در دنیا

ایران با نام رسمی جمهوری اسلامی ایران، کشوری در جنوب غربی آسیا و در منطقه خاورمیانه با ۱٬۶۴۸٬۱۹۵ کیلومتر مربع وسعت (هفدهم درجهان) و بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۷۹٬۹۲۶٬۲۷۰ نفر جمعیت (هجدهم درجهان) است.ایران از شمال با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان، از شرق با افغانستان و پاکستان و از غرب با ترکیه و عراق همسایه است و همچنین از شمال به دریای خزر (کاسپین) و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان محدود می‌شود، که دو منطقهٔ نخست از مناطق مهم استخراج نفت و گاز در جهان هستند.

 

آیا زبان فارسی هم مدرک دارد ؟

سامفا نام اختصاری سنجش استانداردهای مهارت‌های فارسی مهمترین آزمون در زبان فارسی است. سامفا به سنجش استاندارد مهارت‌های زبانی افراد، بدون اینکه در کجا و با چه کتابی زبان فارسی را یادگرفته اند، می پردازد. سامفا در زبان فارسی، مانند آزمون‌های تافل و آیلتس در زبان انگلیسی است. آزمون سامفا یکی از ملاک‌های تحصیل در دانشگاه‌های ایران است.تمام دانشجویان غیرایرانی داوطلب تحصیل در دانشگاه‌های کشور باید در این آزمون شرکت کنند.

این آزمون از دو بخش عمومی و دانشگاهی تشکیل شده‌ است. از کاربردهای آزمون عمومی سامفا تعیین سطح تسلط زبان فارسی برای آن دسته از اتباع غیرایرانی است که قصد تحصیل در مدارس آموزش و پرورش، اقامت، کار و فعالیت تجاری، تأسیس دفاتر بین‌المللی و… در ایران را دارند. این آزمون حداقل ۳ بار در سال در ماه‌های دی، خرداد و شهریور که در داخل و خارج ازایران به ‌طور همزمان برگزارمی‌شود.هر مهارت آزمون دارای ۶۰ امتیاز است که در مجموع ۲۴۰ امتیاز می‌‌شود. مهارت‌های شنیداری و خوانداری هرکدام ۳۰ پرسش و مهارت نوشتاری دارای دو موضوع است که ۱۸۰ دقیقه طول می‌کشد. برای مهارت گفتاری نیز ۱۵ دقیقه در نظر گرفته شده‌ است.گواهی این آزمون به دو زبان فارسی و انگلیسی صادر می شود که دارای اعتبار ۲ ساله است.

یادگیری زبان فارسی 

آموزشگاه زبان گات، جهت توسعه زبان فارسی در دنیا اقدام به برگزاری دوره های ویژه آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان نموده است.در کشورمان ایران، بسیاری از مهاجرین از کشورهای مختلف به خصوص کشور های حاشیه خلیج فارس و کشور های همسایه حضور دارند و همانند هر شخص دیگری که که به کشورهای دیگری مهاجرت کرده، به یادگیری زبان آن کشور نیاز دارد. پس مرکز زبان گات، با علم بر این، بهترین دوره های آموزش زبان فارسی را به عزیزانی که قصد ادامه زندگی در کشور ایران و یا هر کشور فارسی زبان دیگری را دارند، برگزار می کند.

حتما از خودتان می پرسید، چرا آموزشگاه زبان گات دوره های آموزش زبان فارسی را برگزار می کند. زبان فارسی از نظر تعداد و تنوع ضرب المثل ها در میان سه زبان اول جهان قرار دارد و یکی از غنی ترین زبان های دنیاست و وجود آثار ارزشمندی همچون فرهنگ دهخدا و فرهنگ معین دلیل محکمی بر این ادعا است. همچنین زبان فارسی، نهمین زبان پرکاربرد در محتوای وب و بالاتر از عربی و ترکی و سایر زبان های خاورمیانه است. پس حالا که ارزش و اهمیت این زبان غنی را می شناسید بهتر می توانید ضرورت و اهمیت آموزش زبان فارسی را درک کنید.

 

 

فرهنگ مردم ایران

از آنجائي كه فرهنگ يك معناي عام وكلي دارد از اين رو فرهنگ ايراني نيز شامل آداب و رسوم و اخلاقيات و هنر و دين و… مي شود و شايد هر يك از اين زمينه ها مشخصه خاص خود را داشته باشد كه بررسي همه آنها از مجال اين نوشتار بيرون باشد؛ لذا به اهم مشخصات فرهنگ ايراني به صورت كلي اشاره مي كنيم.

از مشخصات بارز فرهنگ ايراني عجين بودن آن با روحيه ديني و مذهبي است، اين ويژگي فرهنگي كه در تمام تاريخ ايران شاهد هستيم موجب اقبال و استقبال ايرانيان از دين مبين اسلام گشت. از اين رو دين اسلام در كليه شئون زندگي ايرانيان نفوذ كرده است. استاد شهيد مطهري در اين زمينه مي فرمايند «از ابتداى دوره هخامنشى كه تمام ايران كنونى به اضافه قسمتهايى از كشورهاى همسايه, تحت يك فرمان درآمد تقريبا دو هزار و پانصد سال مى گذرد از اين بيست و پنج قرن، نزديك چهارده قرن آن را، ما با اسلام به سر برده ايم و اين دين در متن زندگى ما وارد و جزء زندگى ما بوده است، با آداب اين دين كام اطفال خود را برداشته ايم، زندگى كرده ايم، خداى يگانه را پرستيده ايم، مرده هاى خود را به خاك سپرده ايم … و تاريخ ما، ادبيات ما، سياست ما، قضاوت و دادگسترى ما، فرهنگ و تمدن ما، شئون اجتماعى ما، با اين دين توأم بوده است».

ضرورت آموزش زبان فارسی

آموزش زبان فارسی نه تنها برای مهاجرین غیر فارسی زبان، جهت توسعه زبان فارسی در دنیا اهمیت دارد، بلکه ایرانیان عزیز هم جهت آشنا سازی با فرهنگ و تمدن ایرانی و ادبیات کهن سرزمینمان و همچنین آشنایی با دستور زبان غنی ایرانی و شاعران بی شمار این مرز و بوم بسیار ضروری است.آموزشگاه زبان گات، با هدف گسترش فرهنگ و زبان و ادبیات فارسی به عنوان یکی از مولفه های قدرت کشورمان، اقدام به برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی برای کلیه علاقمندان به این رشته کرده است.

 

 

 

 

 Teaching Persian to Speakers of Other Languages

از تأسیس رشتۀ آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در موسسه ی زبان گات بیش از یک دهه می‌گذرد و زبان آموزان زیادی را برای توسعه ی این زبان کهن تربیت نموده است. این آموزشگاه در راستای آموزش روان و سلیس زبان فارسی از بهترین اساتید زبان فارسی برای آموزش دانش آموختگان خود استفاده نموده. مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان آموزشگاه زبان گات در تهران واقع شده‌ است.

مهندسی آموزش خاص این مرکز موجب ارائه بهترین کیفیت آموزشی در این آموزشگاه شده است. در این مرکز، با استفاده از جدیدترین روش ها علمی دوره‌های فشرده و گروهی آموزش زبان فارسی، به دو صورت مجازی (آموزش از راه دور وبا ارائه پکیج های آموزشی) و حضوری برگزار می‌شود. فارسی‌­آموزان این مرکز می توانند نیاز آموزشی خود را با استفاده از این پکیج های غیر حضوری رفع کنند.

 در بهترین آموزشگاه زبان تهران یعنی گات ضمن طبقه ­بندی تخصصی فارسی ­آموزان و رده ­بندی سطوح آموزش و استفاده از روش تکلیف مدار و رویکردهای نوین آموزشی مانند ارائه این پکیج های آموزشی ارزشمند و آموزش همزمان مهارت ­ها (شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن)، کوشیده خواهد شد، الگوهای جدیدی برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان ارائه شود و دستیابی به سطح کیفی مطلوب ­تری از این آموزش استراتژیک امکان پذیر شود.

بسیاری از توریست ها و افرادی که قصد دارند برای گردش و مسافرت های توریستی و تحصیل در دانشگاه های ایران را دارند در اولین قدم تصمیم به یادگیری زبان فارسی می نمایند. اما تعداد آموزشگاه های که زبان فارسی را بخواهد آموزش دهد بسیار محدود است در آموزشگاه زبان گات به منظور ارائه خدمات به زبان آموزان غیر فارسی زبان کلاس های آموزشی زبان فارسی را بصورت حضوری و غیر حضوری و به صورت ارائه ی بسته های آموزشی ارائه ی شما علاقمندان کرده. تا زبان آموزان غیر فارسی زبان نیز بتوانند بر زبان فارسی تسلط پیداکنند.


Gaat language institute is one the most prestigious foreign language trainig centers in Tehran.Founded in 2007,as one of the largest language teaching centers in Tehran ,it offers various courses with different up to date strategies which emphasis on students language development in the field of making conversations,communication and international exams preparation. Some of the features of Gaat Language Center that distinguish this institute from other ones are as follows: International acceptance, Persian learning course for non-persian speakers ,Regular and high quality Courses,Appropriate and equipped environment,reasonable prices,Qualified teaching and experienced professors,special attention to educational system and quality,appropriate educational facilities and environments, different age groups,issuing official certificates at the end of courses,specializing  in more than 20 languages worldwide

In this section of the article we are going to discuss the Persian language history which is one of the Indo-European languages in the branch of Southwestern Iranian languages which are spoken in Iran, Afghanistan, Tajikistan and Uzbekistan. Persian is the official language of Iran, Tajikistan and Afghanistan. The official language of India was Persian before the arrival of British colonization

Greek, Persian, Latin, and Sanskrit were chosen as the world’s classical languages at the European Literature and Linguistics Summit in Berlin in 1872. In terms of definiton,classical language is considered to be firstly ancient,secondly to have rich literature and thirdly to have undergone little transformation in the last millennium of its life

Iran, officially known as the Islamic Republic of Iran, is a country in southwestern Asia and in the Middle East with an area of 1648195 square kilometers (seventh largest country) and according to the census of the year 2017,it has 79926270 population which is considered to be the eighteenth country in the world.

The Necessity of Teaching Persian Language

Persian language education is important not only for non-Persian immigrants to develop Persian language in the world, but also for Iranians to get acquainted with Iranian culture,civilization and ancient literature of our land as well as acquaintance with rich Persian grammar and numerous poets of this land is very necessary. Furthermore,With the aim of expanding Persian culture, language and literature as one of the components of our country’s power, Gaat language center has organized Persian language courses for all those interested in this field

It has been more than a decade since the establishment of the Persian language course in non-Farsi languages ​​at Gaat Institute, and it has trained many learners to develop this ancient language. This institute has used the best Persian language teachers to train its students in order to achieve fluency in Persian language. The Non-Farsi language teaching center is located in Tehran.The special education engineering of this center has provided the best educational quality in this school. In this center, using the latest scientific methods of intensive and group courses of Persian language teaching are held in both virtual (distance learning and presentation of educational packages) and classroom learning ways. Students at this center can address their educational needs using these non-official packages.

At the best Tehran language center called Gaat, besides classifying Persian-learning students and the levels of education and applying the task-oriented approach and new educational approaches such as providing valuable educational packages and simultaneous teaching of skills (listening, speaking, reading and writing), new models for teaching Persian to non-Persian speakers and to achieve a more desirable quality level of this strategic education will be availvable. Many tourists and people who plan to travel and travel to study and study in Iranian universities decide to learn Farsi first. However, the number of schools that want to teach Persian is very limited. Gaat language center has provided services to non-Persian language learners in the form of virtual classes, classroom learning, and educational packages to arise the students’ interests enabling them master the language


معهد التعلیمی الجات((گات))، تُعد من أرقی مراکز تعلیم اللغات الاجنبیه شهرة في عاصمة طهران. تم تأسيسها سنة ١٣٨٨ و هي واحدة من أكبر مراکز التدریب اللغوی فی طهران التی تُقدم دورات التعلیمیة لكل اللغات الأجنبية ، مؤكدا علی ارتقاء متعلمی اللغه فی مجالات الحوار و التحضیر للإختبارات الدولية. ففیما یلی یظهر بعض مختصات معهد (الجات) لللغة التي تميزها من باقي المعاهد الاخری:

الائتمان الدولی – تعلیم اللغة الفارسية لغيرالناطقين بها – إختبارات في نهاية كل فصل دراسي مع جودة و انتظام – في  بيئة ملائمة مع اجود التجهيزات – بأسعار مثالية – تعلیم عالی الجودة و اساتذة ذوي خبرة – إهتمام خاص بالنظام التعليمي و جودتها – تجهیزات و بيئة التعليم المريحة – للفئات العمریة المختلفة – تقدیم شهادات رسمیة في نهايات الدورات المحددة – کفاء ة التخصيص  علی اسلوب الحوار الحی فی اکثر من عشرین لغة حية حول العالم.

 

 

 

 

 

فی هذا المجال من المقال نقرر ان نناقش قصة اللغة الفارسية أو البارسیة التي تُعد من احد فروع اللغات الهندیة والأوروبية فی فرع اللغات الایرانیة فی جنوب غربها، التي یتحدثون بها فی بلاد ایران افغانستان طاجیکستان و اوزبکستان؛ الفارسیة هي اللغة الرسمية لبلاد إيران أفغانستان و طاجيكستان، و کانت اللغة الرسمية للهند هي الفارسية قبل وصول الإستعمار البريطاني.

یسمون هذه اللغة أيضا (البارسية)، اللغة الفارسية تسمی رسمیا (الدری) فی الهند و طاجیکیا فی طاجیکستان.

فی اجتماع الادباء و اللغویین الاروبیین فی سنة ١٨٧٢  في برلين تم اختیار اللغات الفارسية و اليونانية و اللاتينية و السنسكريتية نموذجا كاللغة الكلاسيكية في العالم.

حسب التحدید لغة تعتبر لغة کلاسیکیة إذا كانت أولا: قديمة و عتيقة ؛ و ثانیا: لدیها ادب ثری و مثمر؛ و ثالثا فی الالفیة الأخيرة من حياتها لا يتغير إلا شاذا نادرا.

 

جغرافية البلد الفارسي

إيران بالاسم الرسمي الجمهورية إيران الإسلامية تقع في جنوب غرب آسيا والشرق الأوسط بمساحة ١،٦٤٨،١٩٥ (كم) كانت سبعة عشر مقياسا في الوسعة بالعالم ، وفقا لاحصائیات عام ۱۳۹۵ لدیه ۷۹،۹۲۶،۲۷۰ من عدد السکان التی تبلغ ثمانیة عشر رتبة في العالم.

ايران مجاورة من الشمال لجمهورية آذربایجان و ارمنستان و ترکمنستان، و من الشرق لافغانستان و باکستان و من ناحیة الغربية تجاور تركيا و عراق؛ هکذا تحدها من الشمال بحر قزوين ومن الجنوب الخليج الفارسي و بحر عمان، و هما أول موقعين رئيسيين لاستخراج النفط والغاز في العالم.

 

قافة الشعب الايراني

بما أن الثقافة لها معنى عام ، فإن الثقافة الإيرانية  ایضا تشمل العادات والأخلاق والفن والدين و غیرها،وربما يكون لكل من هذه الصنوف خصائصها الخاصة التي لا یسع غور جمیعها فی نطاق هذا المقال فلذلك نشير إلى الخصائص المهمة للثقافة الإيرانية بشكل عام.

من الممیزات الشاخصة للثقافة الإيرانية هي تلفيقها مع روحها الدينية والاعتقادية. هذه السمة الثقافية التي شهدناها عبر التاريخ الإيراني صارت موجبا لإعتناق الإيرانيين لحقائق الحقة في مذهب الإسلام. و لذلک اخترق الاسلام فی جمیع جوانب الحیاة الإيرانية.  قال الأستاذ الشهيد مطهري في هذا الصدد: (( منذ بداية الفترة الأخمينية التی أصبحت جميع إيران الحالية بالإضافة إلى أجزاء من الدول المجاورة  تحت نظام واحد مضت حوالی ۲۵۰۰ عام، على مدار الخمسة وعشرين قرنا الماضية عشنا مع الإسلام منذ ما يقرب من أربعة عشر قرنا، و هذا الدين  کان فی نص حياتنا و ما زال جزءًا من حياتنا، فی ذیل عادات و معالم هذا الدین قمنا بتدریب اطفالنا و عشنا و عبدنا الهنا الواحد و قد دفنّا موتانا فی التراب. وتاريخنا و أدبنا وسياستنا و قضاؤنا و عدليتنا  وثقافتنا وحضارتنا و شئونناالاجتماعية وأخيرًا كل ما لنا قد کان مع هذا الدين و ممزوجا به.

 

ضرورة تدريس اللغة الفارسية

تعليم اللغة الفارسية ليس مهمًا فقط للمهاجرين غير الناطقین بها لتطوير وانتشارها  في اقصی العالم بل لأعزاء الإيرانيين  ایضا من الضروري جدا التعرف على الثقافة والحضارة الإيرانية والأدب القديم لأرضنا ، وكذلك التعرف على القواعد الفارسية الغنية و کثیر شعراء هذه الأرض. معهد التعلیمی الجات (گات ) بهدف توسيع و تطویر الثقافة واللغة والأدب الفارسي كأحد مكونات قوة بلادنا ،قام  بتنظیم دورات تعلیمیة في اللغة الفارسية لجميع المهتمين والراغبين بهذا الفرع.

 

 تعليم اللغة الفارسية

لقد مر أكثر من عقد من الزمان على تأسيس دورات اللغة الفارسية لغير الناطقین بهافي معهد جات، وقد دربت العديد من المتعلمين على تطوير هذه اللغة القديمة. استخدمت هذه المدرسة أفضل معلمي اللغة الفارسية لخريجيها لتدريس اللغة الفارسية بطلاقة و سهولة. يقع مركز تعليم اللغة الفارسية جات لمتعلمي غير الناطقین بها في طهران.  هیکل التدریب الخاص لهذا المرکز صار سببا لتقدیم افضل جودة تعليمية فيها.  في هذا المركز يتم تنظيم استخدام أحدث الأساليب العلمية للدورات المكثفة والجماعية لتدريس اللغة الفارسية في شكلين من أشكال۱) التعليم الافتراضي (ای التعلم عن بعد وتوفير الحزم التعليمية) و۲) التعلیم شخصياً. يمكن للطلاب الفارسية في هذا المركز تلبية احتياجاتهم التعليمية باستخدام هذه الحزم غير الرسمية.

في أفضل مدرسة لغة طهران  ای جات(گات) أثناء تصنيف الطلاب الفارسية وتصنيف مستويات التدريب والنهج القائم على مهمة الواجبات وأساليب تعليمية جديدة نظیر تقديم حزم التعليمية و تدریب المتزامن علی المهارات (کالاستماع و التحدث و القرائة و الكتابة ) سوف نحاول  کی یُقدم نماذج جديدة للتعلیم الفارسية لغير الناطقين بها و یتیسر لهم مستوی اجود خلال هذا التدریب الاستراتیجی. فعديد من السياحین والأشخاص الذين يخططون للسفر السیاحی   والدراسة في الجامعات الإيرانية، فی اول خطوتهم قرروا ان یتعلموا اللغة الفارسية لکن عدد المعاهد القادرة على تعليم اللغة الفارسية محدود للغاية.

المعهد التعليمي الجات(گات) من اجل تقديم الخدمات للمتعلمين غير الفارسية یهتم بعرض دوراته التعلیمیة بأشكال شخصيا و افتراضيا و في قالب توفير الحزم للراغبین لهذا الفرع بحيث يتمكن متعلمي اللغة غير الفارسية أيضًا أن يتقنوا لغتهم الفارسية.

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من