ویژگی های آموزشگاه زبان خوب چیست؟

مهم ترین ویژگی های آموزشگاه زبان چیست؟

یک آموزشگاه زبان خوب باید دارای یکسری ویژگی و ها باشد تا به عنوان آموزشگاه زبان خوب و بهترین آموزشگاه زبان معرفی شود. ممکن است برای شما و بسیاری از دیگر از متقاضیان یک سوال ایجاد شود آن هم این که یک آموزشگاه زبان خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد در این مقاله معیار هایی که در هنگام انتخاب یک موسسه بنظر می آید را بیان می کنیم تا شما عزیزان را د انتخاب درستتان یاری نماییم. آموزشگاه زبان انگلیسی در کشور ما  در تمامی کلان شهر ها فراوان است ، اما شناخت با در نظر گرفتن نکات زیر شما می توانید بهترین آموزشگاه زبان را انتخاب کنید.

 

1.آموزشگاه زبان خوب، مشتری مدار است

یکی از نکات مهم که باید در نظر گرفت نحوه ی برخورد مدیر موسسه و کارکنان با زبان آموزان است و نحوه ی پاسخگویی به زبان آموزان است. نکته ی دیگر نحوه ی برطرف کردن ابهامات زبان آموزان است.

 

2.یادگیری مناسب در فضای آموزشی مناسب اتفاق می‌افتد

یکی از نکات قابل توجه محیط آموزشی می باشد محیط آموزشگاه زبان بایدبه دور از تنش و هر گونه استرس باشد و موجب شود زبان آموز باید انگیز وارد شود .محیط آموزشی نباید اداری و خشک باشد بلکه باید به گونه ای باشد که شاد و مفرح و زبان آموز را علاقمند به حضور بیشتر در آن محوطه نماید این امر موجب می شود تمایل زبان آموز به حضور در کلاس بیشتر شود.

 

3.حضور اساتیدبرتر 

یک زبان آموز باید آگاه باشد که یک استاد زبان شیفته رشد و پیشرفت اوست و تنها دغدغه اش در کلاس زبان، تدریس و آموزش کارآمد است. موسسات و مدیران آموزشگاه های زبان باید استادانی را جذب کنند که بیش از هر چیز، شغل تدریس زبان را با قلب و جان خود انتخاب کرده باشند، تا بتوانند تمام علم و مهارت خود را در جهت علاقه مند کردن زبان آموزان در کلاس به کار ببرند و جذابیت کلاس را به حدی افزایش دهند که تمامی زبان آموزان را به طور کامل برای ساعاتی از دغدغه های روزمره جدا کرده و حواسشان تنها به موضوع مورد یادگیری باشد.

 

4.منابع آموزشی مناسب

استفاده از منابع آموزشی مناسب که بر روی تمامی مهارت های زبان تمرکز می نماید و یکی از بهترین و جامع ترین منابع آموزشی می باشد از نکات بسیار مهم می باشد.

 

5.سابقه آموزشی آموزشگاه

در یک محیط آموزشی زبان آموزان باید امکان تجربه و سعی و خطا داشته باشند. محیط آموزشی استاندارد محیطی است که به دانشجو میدان تمرین و استفاده از نتایج استنباط و تحلیل خود را بدهد، زیرا یادگیری به معنی حفظ کردن پیش فرض ها و درک تئوری ها و نظرات استادان کاملا اشتباه است. باید بررسی شود که زبان آموزانی که در دوره های این آموزشی این مجموعه شرکت نموده اند موفق دریافت مدرک شده اند؟

 

6.بررسی سیستم ارزشیابی موسسه

شما می توانید با پرسیدن چند سوال آموزشگاه مورد نظر را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید، برخی از سوالات عبارتند از :

 

_ بپرسید نحوه ی تدریس و انتخاب استادان به چه صورت است؟

 بدیهی است هر چقدر انتخاب دقیق تر و اصولی تر باشد. نشان از آموزشگاهی با کیفیت تر دارد.

_ تعداد شعب آموزشگاه

هر چه تعداد شعب بیشتر باشد نشان دهنده ی این است که تعداد زبان آموزان از نواحی مختلف بشیتر بود و مدیرت آن آموزشگاه موفق به احداث شعب بیشتر در سطح شهر شده است.

_ جامع بودن آموزشگاه

امروزه تعداد متقاضیان یادگیری زبان های مختلف رو به افزایش است و باید به یک نکته ی بسیار مهم توجه کرد که آموزشگاه ی که قرار است در آن ثبت نام صورت گیرد چه دوره هایی را با چه شرایطی برگزار می کند و میزان رضایت زبان آموزان از موسسه چقدر است.

 

 

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.