آزمون Tolimo(تولیمو)

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

آزمون Tolimo چیست

آزمون تولیمو آزمونی برای سنجش میزان دانش زبان انگلیسی زبان آموزان می باشد. این آزمون توسط سازمان سنجش کشور طراحی و برگزار می گردد. در واقع آزمون استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی زبان آموزان می باشد. 

 

 

 

آزمون Tolimo(تولیمو)

 

 

نحوه ی برگزاری آزمون شنیداری

بخش شنیداری  آزمون Tolimo(تولیمو) توسط بلندگو به همراه چهار گزینه پخش می شود و داوطلب باید در همان هنگام جواب سوال را انتخاب کند. لازم به ذکر است که سوالات بخش شنیداری فقط یکبار اعلام می گردد، در این آزمون به داوطلبان دو دفترچه که دفترچه ی اول سوالات به صورت تشریحی می باشدو در بخش دیگر به صورت تستی می باشد. داوطلبان آزمون Tolimo(تولیمو) پاسخ سوالات تشریحی را دفترچه باید بدهند و همچنین سوالات تستی را در پاسخ نامه. 

 

نحوه سنجش نمرات آزمون 

نمره هر بخش این آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است.
نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از۴۷۹ضعیف تلقی می شود.
لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود. 

 

اعلام نتایج آزمون تولیمو

نتایج آزمون تولیمو معمولا بین ۳۰ تا ۴۰ روز پس از آزمون اعلام می گردد و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  منتشر می شود و ضمنا همزمان با اعلام نتیجه از طریق سایت، نسخه ای از کارنامه به اداره پست تحویل می شود تا به نشانی اعلام شده در پروفایل داوطلبان ارسال شود. لازم به ذکر است که نشانی مورد استفاده برای ارسال کارنامه برای هر آزمون حدودا ۱۵ روز قبل از هر آزمون از پروفایل داوطلبان استخراج می شود و اگر پس از این زمان نشانی داوطلبی در پروفایل تغییر کند کارنامه به همان نشانی قبلی ارسال خواهد شد. 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با آموزشگاه زبان گات تماس بگیرید و از نحوه ی برگزاری آزمون و همچنین کلاس های آمادگی آزمون Tolimo(تولیمو) مطلع شوید.

 

 

 

 

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید