آزمون آیلتس

زبان انگلیسی همچون سایر زبان ها دارای آزمونی برای سنجش میزان تسلط زبان آموزان به زبان انگلیسی دارد. آزمونی که در این مقاله سعی داریم برای شما عزیزان معرفی کنیم و شمارا برای کسب موفقیت در این آزمون راهنمایی کنیم آزمون آیلتس است. آیلتس (IELTS) که برگرفته از کلمات (International English Language Testing System) است و معنای این عبارت  “سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی” می باشد.

 

چند نمونه از اهمیت های آیلتس : 

این آزمون از جهات مختلف دارای اهمیت ویژه ای می باشد ، و اهمیت آن به ویژه برای زبان آموزانی است که قصد مهاجرت وادامه ی تحصیل در خارج از ایران را دارند.  آزمون آیلتس در واقع آزمون بریتانیایی است. این آزمون به همین دلیل در مقابل آزمون تافل آمریکایی قرار می گیرد. داوطلبان آزمون آیلتس در کنار تفاوت ساختاری آیلتس با تافل باید هنگام انتخاب کشور مقصد برای  مهاجرت نیز بین این دو آزمون اولویت بندی داشته باشند. آزمون آیلتس توسط دانشگاه های کمبریج انگلستان و شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌گردد.

 

 

IELTS test

IELTS test

 

آزمون آیلتس

کسب نمره در این آزمون به اهداف شما و مراکزی که قرار است مدرک را به آنها ارائه دهید بستگی دارد . نمره بندی در آزمون آیلتس به این صورت است که نمره ی قبولی برای این آزمون وجود ندارد. بطور میانگین نمره ی بین 5 و نمره ی 5 به بالا خوب تلقی می شود. حداقل نمره ی قبولی برای سه دانشگاه ؛ کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد نمره ی 7 می باشد.

آزمون آیلتس از 4 قسمت تشکیل می شود که این چهار بخش عبارتند از : بخش شنیداری ، خواندن ،نوشتن و مکالمه .

آزمون آیلتس به دو صورت است آکادمیک و عمومی برگزار می شود. برای ورود به دانشگاه ها باید در آزمون های آکادمیک شرکت کرد و حداقل نمره ی مورد قبول دانشگاه مورد نظر را کسب کرد.

آزمون آیلتس ، آزمونی است که برای سنجش میزان توانایی زبان آموزان و تسلط آنان بر روی زبان انگلیسی یرگزار می گردد. بسیاری از کشور ها از جمله ، کشور های کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و آمریکا این آزمون را به رسمیت می‌شناسند.

لازم به ذکر است برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک آیلتس الزامی می باشد.

 

آزمون آکادمیک

آزمون آکادمیک آیلتس ویژه ی زبان آموزانی است که قصد دارند در خارج از ایران به ادامهی تحصیل بپردازند. سوالات و امتحانات آزمون آکادمیک در خصوص مسائل آموزشی می باشد و منابع ای که در این آزمون هامورد بررسی و سوال قرار می گیرد منابع و دروس دانشگاهی می باشد. 

 

آزمون جنرال

این آزمون ویژه ی زبان آموزانی است که قصد مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان را دارند و تمرکز این آزمون بیشتر بر روی مسائل عمومی می باشد. و مباحث این آزمون متنوع است و مباحثی که در این آزمون قرار می گیرد مسائل متنوعی از جمله رادیو ، تلویزیون و.. می باشد.

 

اعلام نتایج آزمون آیلتس

نتایج آزمون آیلتس ظرف دو هفته پس از پایان یافتن امتحان گفتاری اعلام  می شود کارنامه فقط به متقاضی یعنی شخصی که در آزمون شرکت کرده است داده می شود و دریافت کارنامه از طریق دیگر امکان پذیر نیست.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با آموزشگاه زبان گات تماس بگیرید و از نحوه ی برگزاری دوره های آمادگی آزمون آیلتس آموزشگاه زبان گات مطلع شوید. مشاورین آموزشگاه زبان گات از ساعت 8 صبح الی 9 شب آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

 

 


2 پاسخ به “آزمون آیلتس”

  1. مروارید گفت:

    من زبان آموز 3 سال پیشتون هستم که کلاس های آیلتستون رو شرکت کردم. خواستم بگم خیلی راضی بودم العان هم ساکن کانادا هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.