کلاس تافل

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

آشنایی با تافل  Toffel

آزمون تافل (TOEFL) یا به عبارتی Test of English as a Foreign Language، مانند آزمون آیلتس، یکی از معتبرترین آزمون ها در سطح جهانی می‌باشد و تقریبا در کل کشور های جهان، رسمیت دارد و معتبر است.در صورتی که بتوانید نمره ی قابل قبولی در این آزمون دریافت کنید، می‌توانید از آن در اهدافی مانند مهاجرت، تحصیل و تجارت در کشور های مختلف جهان، استفاده کنید.اعتبار این آزمون، به مدت دو سال است و پس از گذشت دو سال از دریافت مدرک و نمره ی آن، باید دوباره در این آزمون شرکت کنید و دوباره نمره و مدرک جدیدی دریافت کنید.

 

 

 

 

این آزمون در ایران به صورت اینترنتی و آنلاین برگزار می‌شود اما برای شرکت در آزمون باید به یکی از مراکز مورد تایید آن ها مراجعه کنید. این آزمون در مدت زمان تقریبی سه ساعت و نیم برگزار می‌شود. البته پس از بخش Listening و گذشت دو ساعت، یک زمان استراحت ده دقیقه ای داده خواهد شد. در آزمون تافل، همه ی بخش های مختلف مانند مکالمه و نوشتار و … ، بر‌خلاف آزمون‌ آیلتس که بخش مکالمه ( Speaking) آن در یک روز جدا انجام می‌شود، در یک روز انجام می‌گیرد. در حال حاضر در شهر های تهران، زنجان، ارومیه، تبريز، آمل و چند شهر دیگر این آزمون برگزار می‌شود.

 

 

 

آزمون تافل  Toffel 

تافل یکی از آزمون  های بین المللی زبان انگلیسی است بسیاری از زبان آموزان از سراسر دنیا هر ساله در آن شرکت می کنند. بیش از ۹۰۰۰ دانشگاه و موسسه آموزشی مختلف در دنیا مدرک تافل را معتبر می دانند.آزمون تافل به روش های مختلفی برگزار می شود که از میان آنها در حال حاضر تنها فرمت تافلiBT در ایران برگزار می شود.شرکت در آزمون تافل بدون محدودیت است و هر فرد می تواند به تعداد متعدد در آزمون شرکت کند. آزمون تافل هر 12 روز یکبار برگزار می شود. یعنی هر زبان آموز در هر ۱۲ روز فقط یک بار می تواند در آزمون TOEFL شرکت کند، اما برای تعداد دفعات شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد.برای شرکت در آزمون تافل باید در دوره های آمادگی آزمون شرکت کنید.ازبهترین راه ها برای موفقیت در مرحله ی اول و کسب نمره ی بالا شرکت در دوره های آمادگی آزمون تافل آموزشگاه زبان گات است.آزمون تافل بصورت اینترنتی برگزار می شود برای شرکت در آزمون تافل بهتر است به یکی از مراکز آموزشی زبان که آزمون تافل را برگزارمی کند مراجعه کنید و تحت نظر آن مجموعه در آزمون شرکت کنید.مدت زمان برگزاری این آزمون حدود سه و نیم ساعت طول می کشد. البته بعد از دو ساعت از شروع آزمون و بعد از اینکه بخش Listening را تمام کردید، یک استراحت ۱۰ دقیقه ای خواهید داشت. توجه داشته باشید که همه مراحل آزمون بصورت کامپیوتری خواهد بود و حتی در بخش اسپیکینگ Speaking هم پاسخ شما ضبط  می شود و بعداً ارزیابی می شود.

 

 

 

 

در بخش نوشتار یا همان (Writing) آزمون تافل، شما با دو نوع متفاوت از سوالات مواجه می‌شوید که عبارتند از: Independent ( مستقل ) و Integrated ( ترکیبی ). نوع اول از سوالات مستقل است. یعنی خواسته می‌شود که با توجه با موضوعاتی که به داده اند، انشا یا متنی بنویسید. در سوالات نوع دوم که ترکیبی است، مهارت را در سه بخش شنیدن، خواندن و نوشتن، می‌سنجد. این نوع سوال به این صورت انجام می‌پذیرد که یک متنی که متشکل از چهار پاراگراف است را مطالعه می‌کنید ( مهارت خواندن ) و سپس‌ به صحبت های یک نفر راجع به همان متنی که مطالعه کردید، گوش می‌دهید ( مهارت شنیدن ) و پس از آن، در مدت زمان بیست دقیقه ای باید بنویسید که نظر آن شخص راجع به متن چیست و دلیل های آن فرد برای قبول یا رد آن متن، چه بوده ( مهارت نوشتن ). موضوعات بخش ترکیبی این آزمون، طبق تجربه هایی که به دست آمده، بیشتر مربوط به این موضوعات بوده: هنر مانند معماری، طراحی و نقاشی، عکاسی و فیلمبرداری، شعر و ادبیات و موسیقی. علوم طبیعی مانند پرشکی، میکروب شناسی، فیزیولوژیکی و بیوشیمی. علم فیزیک مانند هواشناسی، نجوم و ستاره شناسی و زمین شناسی. و موضوعات دیگری نظیر روانشناسی، تجارت و بازرگانی، تعليم و آموزش، زبان شناسی و …. تعداد دوره های آزمون تافل به شکلی است که در طول سال بیش از 50 بار شاهد برگزاری آن هستیم و نمره دهی این آزمون نیز بین 0 تا 120 می باشد.

 

مدرک تافل  Toffel 

داشتن مدرک تافل می تواند به دانشجویانی که می خواهند در مقاطع بالاتر،کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند کمک کند تا از آزمون های داخلیMHLE , TOLIMO , MSRTمعاف شوند.بسیاری از شرکت های بین المللی و یا ارگان های دولتی در ایران برای جذب نیرو و استخدام های خود از کسانی که در سطح خوبی از زبان انگلیسی برخوردارند استفاده می کنند.هنوز هم کاربرد مدرک تافل از تمامی مدارک دیگر در دنیا بیشتر است و تقریبا تمام کشور های انگلیسی زبان ارزش این مدرک را می دانند. برای مهاجرت به کانادا ، استرالیا ، آمریکا و انگلیس آزمون تافل تقریبا ضریب پذیرش ۱۰۰% دارد. جدای اینکه تافل تا چه حد معتبر است ، یکی دیگر از کاربرد مدرک تافل این است که حتی مدرسینی که قصد تدریس زبان انگلیسی را دارند بهترین راه برای نشان دادن توانایی خود ، گرفتن نمره خوب در تافل است.

 

 

 

logo got

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات

جدیدترین مقالات

سبد خرید