کدام زبان را بیاموزیم؟ آلمانی یا هلندی؟

در سالیان گذشته یک طرز تفکر اشتباهی بین خانواده های ایرانی رایج بود که فکر می کردند حتماً برای زبان دوم باید فرزند خود را به کلاس زبان انگلیسی فرستاده و او را تشویق کنند تا به این زبان مسلط شوند، اما امروزه شاهد عوض شدن این طرز فکر هستیم. 

در حال حاضر خانواده های بسیار زیادی متوجه شده اند که تنها زبان انگلیسی حائز اهمیت نیست و می شود زبان های دیگری را نیز فرا گرفت. آن ها فرزندان خود را تشویق به یادگیری زبان های مختلفی مثل آلمانی، فرانسوی، هلندی، ایتالیایی و… می کنند.

همین موضوع سبب شده تا آموزش زبان های غیر از انگلیسی مثل دو زبان آلمانی و هلندی جایگاه ویژه ‌ای در داخل کشور پیدا کنند و افراد مختلفی برای یادگیری زبان دوم یا سوم به سراغ زبان های آلمانی یا هلندی روند. این دو زبان نیز جز زبان های بسیار مهم دنیا به حساب می آید و تسلط به آن ها می تواند باعث رشد افراد شود.

 

 

هلندی یا آلمانی؟

 

 

با وجود آن که شاهد شوق بسیاری زیادی در افراد برای یادگیری زبان هایی غیر از انگلیسی هستیم اما متاسفانه می توان به وضوح این موضوع را مشاهده کرد که افراد عموما نمی دانند باید کدام زبان را انتخاب کرده و آموزش آن را شروع کنند.

افراد همواره این سوال را مطرح می کنند که از بین دو زبان آلمانی و هلندی باید کدام یک را انتخاب کرده و در دوره‌ های آموزش آن شرکت کنند. در این مطلب قصد داریم تا دو زبان آلمانی و زبان هلندی را با یکدیگر مقایسه کرده و به شما بیان کنیم که برای یادگیری یک زبان جدید، کدام زبان گزینه بهتری است و می توانید به سراغ کدام یک از این دو زبان زنده دنیا روید، پس با ما همراه باشید.

 

معرفی زبان آلمانی

زبان آلمانی یکی از زبان های خانواده هندو اروپایی است. این زبان شاخه زبان های ژرمنی غربی به شمار می رود. زبان های انگلیسی، هلندی، آلمانی، فرانسوی و… از جمله زبان های ژرمنی غربی به حساب می آیند. 

این زبان امروزه در اروپای مرکزی متکلمین بسیار زیادی دارد و از آن به عنوان پر گویش ترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۰ میلیون متکلم یاد می شود. برای افرادی که قصد دارند تا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند، زبان آلمانی جایگاه ویژه ای دارد.

زبان آلمانی دارای گویش های مختلفی است که از مهم ترین آن ها می توان به آلمانی بالایی و یا آلمانی پایینی اشاره کرد.

 

 

کلاس آنلاین آلمانی

 

 

جایگاه ویژه کشور آلمان در اقتصاد دنیا و نقش این کشور در روابط سیاسی با سایر کشورها سبب شده تا یادگیری زبان آلمانی اهمیت بسیار زیادی پیدا کند و کسب و کارهای بسیار زیادی به دنبال استخدام افرادی باشند که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

نکته بسیار مهمی که در رابطه با زبان آلمانی باید به آن اشاره کرد، گرامر سخت و خاص آن است. از سوی دیگر لهجه آلمانی جزو لهجه های سخت به شمار می رود و هر کسی نمی تواند از عهده صحبت به زبان آلمانی برآید. البته باید به این نکته اشاره کرد که لهجه این زبان بسیار شیرین و خاص است.

 

معرفی زبان هلندی

زبان هلندی نیز یکی از زبان های خانواده ژرمنی است و از آن به عنوان یکی از زبان های خانواده هندو اروپایی یاد می شود. این زبان را به عنوان زبان ملی کشور هلند در نظر گرفته و در کشورهای بلژیک نیز زبان هلندی یکی از سه زبان رسمی به حساب می آید.

اگر تعداد سخنوران زبان هلندی را نگاهی انداخته و این زبان را از نظر تعداد متکلم مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که در حال حاضر نزدیک به 30 میلیون نفر به این زبان تکلم دارند که به نسبت متکلمین زبان آلمانی تعداد بسیار کمی می باشد.

 

هلندی

 

 

از نظر گستره جغرافیایی اما این زبان توانسته خود را بر خلاف زبان آلمانی از قاره اروپا جدا کند. این زبان در قاره اروپا در کشور هلند و در قاره آفریقا در کشورهایی مثل سورینام، کوراسائو، آروبا و… متکلمان بسیار زیادی دارد. علت این نفوذ زبانی سلطه چندین ساله کشور هلند بر مناطق جنوبی قاره آفریقا بوده است. 

 

 تفاوت های دو زبان آلمانی و هلندی 

با وجود آن که دو زبان آلمانی و هلندی هر دو ریشه ژرمنی دارند و از سوی دیگر هر دو این زبان ها از خانواده زبان های هندو اروپایی می باشند اما امروزه زبان آلمانی و هلندی دو زبان جداگانه بوده که دارای کلمات، دستور زبان، لهجه ها و گویش های منحصر به فردی هستند.

زبان هلندی امروزه نوشتار منحصر به فردی داشته و لهجه و گویش خاصی نیز دارد و حتی در شمال کشور بلژیک نیز به این زبان صحبت می کنند. از سوی دیگر زبان آلمانی نیز در کشور آلمان و در برخی از نقاط اطراف آن مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ساختار مخصوص به خود می باشد.

اگر قصد یادگیری زبان را دارید اما نمی دانید که بین زبان هلندی و آلمانی کدام یک را باید انتخاب کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که زبان هلندی از زبان آلمانی ساده تر است و شما می توانید با سرعت بیشتری آن را فرا گیرید. به صورت کلی زبان هلندی به نسبت زبان آلمانی دارای لغات و گرامر ساده ‌تری است.

 

آموزش زبان آلمانی و هلندی

اگر قصد یادگیری زبان آلمانی یا هلندی را دارید اما نمی دانید که در کدام مرکز آموزش زبان می توانید به بهترین شکل این دو زبان را فرا گیرید، باید گفت که بهترین موسسه آموزش زبان برای یادگیری زبان آلمانی و هلندی مرکز زبان گات است.

دپارتمان دو زبان آلمانی و هلندی در مرکز زبان گات سعی کرده اند تا نیاز زبان آموزان را به بهترین شکل ممکن برطرف کنند. شما به عنوان یک دانشجو می توانید در مرکز زبان گات با استفاده از بهترین منابع آموزشی و بهره ‌مند شدن از مجرب ترین اساتید آموزش زبان، به زبان های آلمانی و هلندی مسلط شوید.

مرکز زبان گات سعی کرده تا با برگزاری کلاس های خود به صورت آموزش مجازی، این امکان را در اختیار دانشجویان قرار دهد تا بتوانند بدون نیاز به حضور در کلاس های فیزیکی، به زبان‌ های آلمانی و هلندی مسلط شوند. از این رو در صورتی که فرصت یادگیری زبان آلمانی یا هلندی به صورت حضوری را ندارید نیز می توانید با بهره مندی از کلاس های غیر حضوری آموزشگاه گات به خوبی به زبان مورد علاقه خود مسلط شوید.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *