پرطرفدارترین زبان ها در جهان

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

در حالی که یادگیری یک زبان و تسلط در آن امری مشکل می باشد، اما از ضرورت این موضوع چیزی کم نمی کند.

دانستن چگونگی صحبت با زبان دوم در جهانی که شرکت ها که با یکدیگر به زبان های مختلف همکاری می کنند، بسیار مهم است. این امر به ویژه در صورت یادگیری یک زبان تجاری صادق است.

همچنین در دنیای چند فرهنگی که مردم از اقصی نقاط جهان در حال مهاجرت، دانستن چگونگی صحبت با یک زبان خارجی یک ضرورت است.

 

 

شماره تماس شعب گات

 

 

با اطمینان می توانیم بگوییم که ماندارین (چینی)، زبان انگلیسی، زبان آلمانی و زبان فرانسوی و عربی در این لیست حضور خواهند داشت، اما زبان های غافلگیر کننده ای نیز در این لیست وجود دارد! آیا حدس می زدید که بنگالی در لیست 10 زبان برتر گفتاری قرار داشته باشد؟

نکته ی قابل توجه این است که، آنچه یک زبان یا گویش را تشکیل می دهد، موضوعاتی است که به شدت با یکدیگر مورد اختلاف می باشند. نگران کننده تر این واقعیت است که آنچه ما فقط به عنوان “چینی” از آن یاد می کنیم در واقع یک خانواده کامل از زبان ها است که به راحتی در یک طبقه واحد قرار گرفته اند. از “هندی” نیز به عنوان اصطلاحی برای پوشش بسیاری از لهجه ها و لهجه های فرعی استفاده می شود. 

در این مقاله به پرطرفدارترین زبان ها در جهان میپردازیم تا به شما در انتخاب آن زبان برای یادگیری کمک کند.

10 زبان برتر بر اساس تعداد گویندگان بومی

هنگامی که بر اساس تعداد متکلمان بومی لیست را منظم می کنیم، این زبان ها پرطرفدارترین زبان ها در جهان هستند.

 

 1. زبان چینی – 1.3 میلیارد سخن گوی بومی

اعداد داده شده در داده های اطلاعاتی در رابطه با تعداد دقیق سخن کویان بومی چینی بسیار متفاوت است. Ethnologue تعداد سخنرانان بومی را 1.3 میلیارد زبان مادری قرار می دهد، تقریباً 917 میلیون نفر از آن ها به زبان ماندارین صحبت می کنند. اما بدون شک این پر طرفدارترین زبان از لحاظ جمعیت در جهان است. اگر می خواهید زبانی یاد بگیرید که از هر شش نفر در جهان یک نفر با آن صحبت می کنند، این زبان برای شما است. یادگیری چینی مزایای بسیاری در طیف گسترده ای دارد، از کسب بینش فرهنگی گرفته تا فرصتهای شغلی بهتر، از ایجاد دوستی مادام العمر تا مسافرت.

 

 

چینی

 

 

موسسه زبان گات یکی از معدود موسسات ارائه دهنده ی کلاس های چینی به صورت آنلاین و حضوری می باشد. که به شما عزیزان در یادگیری این زبان بدقلق کمک می کند، تا شما بتوانید با استفاده از بهره مندی از کلاس ها و اساتید مجرب و همچنین محتوای آموزشی به روز و مناسب در کمترین زمان ممکن زبان چینی را فر بگیرید. 

 

 1. زبان اسپانیایی – 460 میلیون سخن گوی بومی

اگر فقط به تعداد افراد در زبان مادری نگاه کنیم، اسپانیایی در مقابل انگلیسی با حدود 460 میلیون سخن گوی بومی رتبه ی بالا تری دارد. اگر زبانی می خواهید که تمام قاره ها را برای شما باز کند، اسپانیایی بهترین گزینه برای شماست. مانند همه زبان های این لیست، سیاست زبان و هویت مرتبط با آن بسیار مورد اختلاف است: اگر از سخن گویان کاتالان یا کچو بپرسید که آیا اسپانیایی زبان محلی آن ها است، شما یک جواب بسیار متفاوت خواهید گرفت. اما این زبان مطمئناً زبان اصلی بیشتر آمریکای جنوبی و مرکزی،  و اسپانیا  می باشد.

 

 

زبان اسپانیایی

 

 

 

 1. زبان انگلیسی – 379 میلیون سخن گوی بومی

زبان انگلیسی شامل 379 میلیون فرد بومی زبان و 753 میلیون نفر که آن را به عنوان زبان دوم صحبت می کند، می باشد. این نشان دهنده موفقیت چشمگیر انگلیسی به عنوان زبان دوم مناسب در تجارت، مسافرت و روابط بین الملل است. سهولت نسبی در استفاده از انگلیسی (خصوصاً در مقایسه با چینی که یادگیری آن نسبت به انگلیسی بسیار سخت تر می باشد)، به معنای آن است که زبان انگلیسی برای آینده ای قابل پیش بینی بر صحنه جهانی تسلط خواهد داشت. از نظر برخی، یادگیری زبان انگلیسی هنوز مترادف با فرصت های بیشتر و کیفیت بهتر زندگی است.

 

 

ترفندهای مکالمه

 

 

 1. زبان هندی – 341 میلیون سخن گوی بومی

هند 23 زبان رسمی دارد که هندی/ اردو در سر راس آن ها قرار دارد. این که آیا هندوستانى یک زبان است یا دو گویش هنوز به شدت مورد بحث است. هندی به طور عمده در شمال هند و مناطقی از پاکستان صحبت می شود، هندی از خط و الفبای devnagri استفاده می کند، در حالی که اردو از نماد فارسی استفاده می کند. اگر در آینده به شبه قاره هند سفر کردید، یادگیری کمی هندی به شما  در سفرتان کمک خواهد کرد. علاوه بر مسافرت، تحصیل در دانشگاه های معتبر هند یکی دیگر از دلایل برای یادگیری زبان هندی می باشد، که در زمان اقامت در هند امری ضروری می باشد.

 

 1. زبان عربی – 315 میلیون سخن گوی بومی

اعداد گزارش شده در داده های آماری جدید عربی را در حدود 315 میلیون زبان مادری قرار داده است. اما این نمونه دیگری از اعداد است که داستان های کامل را نمی گویند: عربی، مانند چینی، در لهجه های مربوط به خود آن قدر متفاوت است که به طور مؤثر تعدادی از زبان ها، به دلیل راحتی در آمارگیری به عنوان یکی از آن ها گروه بندی می شود. عربی استاندارد مدرن نوعی فرم مکتوب است که به زبان عربی کلاسیک قرآن نزدیک است. با این حال، اشکال گفتاری عربی به عنوان مثال در عمان و مراکش به قدری متفاوت است که اساتید فلسفه از این کشورها ممکن است بتوانند در مورد نکات دقیق متون کهن ساعت های طولانی بحث کنند.

 

 

یادگیری زبان عربی

 

 

آموزشگاه زبان گات متشکل از اساتید مجرب و با استعداد، و همچنین با به کارگیری متد های آموزشی به روز، برگزار کننده ی کلاس های آموزش زبان عربی به شما عزیزان می باشد. شما می توانید با مراجعه به موسسه زبان گات از این کلاس های آموزشی، استفاده لازم را ببرید و زبان عربی را فرا گیرید.

 

 1. زبان بنگالی – 228 میلیون سخن گوی بومی

اعتراف کنید: شما انتظار نداشتید که بنگالی در لیست پرطرفدارترین زبان ها در جهان باشد. تقسیم بنگال توسط انگلیسی ها در سال 1947 به بنگال غربی (عمدتا هندو)، که اکنون بخشی از هند است، از همتای خود بنگال شرقی (عمدتا مسلمان)، که اکنون کشور بنگلادش می باشد، انجام شد. این زبان کلکته، زبان جزایر آندامان، زبان شیرینی های افسانه ای و  130  میلیون بنگلادشی است. پیش بینی می شود تا قرن بعد جمعیت این کشور دو برابر شود، این در حالی است که تا آن زمان 15٪ از مساحت زمین در آن منطقه در زیر دریاها ناپدید خواهد شد.

 

 1. زبان پرتغالی – 220 سخن گوی بومی

این زبان دیگری است که رسیدن آن مدیون گذشته استعماری آن است. از قرن پانزدهم میلادی، تاجران و فاتحان پرتغالی مشتاق، زبان خود را به آفریقا، آسیا و قاره آمریکا آوردند. گسترش پرتغالی ها ممکن است در ابتدا با استعمار اروپا گره خورده باشد، اما کشورهای مستعمره یافته فرهنگ های پر جنب و جوش خود را توسعه دادند که این زبان را برای همیشه متحول کرده است. امروزه در کشورهایی مانند برزیل، گوا، آنگولا، موزامبیک، کیپ ورد، گینه بیسو، سائو توئه و پرنسیپ و ماکائو 220 میلیون نفر با زبان پرتغالی به عنوان زبان مادری خود صحبت می شود. این زبان همچنین زبان Machado de Assis ، Bossa Nova،Mia Couto ، Fernando Pessoa و Agualusa می باشد.

 

 1. زبان روسی – 153 میلیون سخن گوی بومی

با حدود 153 میلیون نفر که ان را به عنوان زبان مادری خود می دانند، روسی هشتمین زبان پرطرفدار دنیا است. معروف به گرامر غیرقابل توصیف و متن و الفبای سیرلیک کاملاً دوست داشتنی، یکی از شش زبانی است که در سازمان ملل با آن صحبت می شود و امثال ادبی و نویسنده های معروفی همچون داستایوفسکی، نابوکوف، چخوف، گوگول، تولستوی و پوشکین را شامل می شود. علاوه بر روسیه این زبان در کشور هایی مانند اوکراین، بلاروس، لاتوانی، استونی، ارمنستان و برخی دیگر از کشور ها، صحبت می شود.

 

 1. زبان ژاپنی – 128 میلیون سخن گوی بومی

تقریباً همه 128 میلیون گویندگان بومی ژاپن در ژاپن زندگی می کنند، که از نظر جغرافیایی بسیار متمرکزتر از همه زبان های موجود در این لیست است. ژاپنی ها دارای دو سیستم نوشتن مجزا، هیراگانا و کاتاکانا هستند، و همچنین از شخصیت های چینی Kanji نیز استفاده می کنند. بزرگترین گروه سخن گویان ژاپنی ساکن خارج از ژاپن را می توان در ایالات متحده، فیلیپین و برزیل یافت. ژاپن بعد از ایالات متحده و چین سومین اقتصاد بزرگ جهان است.

 

زبان ژاپنی

 

اقتصاد ژاپن بزرگتر از اقتصاد آلمان و انگلیس است که در رده های چهارم و پنجم بزرگ قرار دارند. در نتیجه یادگیری زبان ژاپنی به شما در تجارت و ارتباط با شرکت های ژاپنی کمک بسیاری می کند. 

 

 

 1. زبان لاهندا (پنجابی غربی) – 118 میلیون سخن گوی بومی

با تخمین های مختلف در حدود 118 میلیون نفر زبان مادری، آخرین نقطه در لیست به لاهندا، نوعی از زبان پاکستانی است که در درجه اول شامل پنجاب غربی است! (با عرض پوزش ، زبان آلمانی – چند سال جزو زبان های پرطرفدار جهان از لحاظ تعداد گویندگان  نمی باشد اما از اهمیت یادگیری زبان آلمانی چیزی کم نمی کند.) این حتی شامل پنجاب شرقی نیست، که در هند صحبت می شود. هنگام ترک انگلیس ، Punjab در دو قطعه، تقسیم شد و میلیون ها نفر مجبور شدند خانه ها، مشاغل و خانواده های خود را رها کنند. اما آن ها به آرامی طرفدار های خود را از سبک های بالیوود می گیرند: آهنگ های پنجابی اکنون 50 درصد از برترین نمودار ها را تشکیل می دهند. 

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و به شما در انتخاب زبان مورد نظر برای یادگیری کمک کرده باشد.

مرکز زبان گات یکی از برترین موسسات آموزش زبان می باشد که شما را در یادگیری زبان دلخواه خود کمک می کند. استفاده از کادری مجرب و با سابقه و همچنین استفاده از متد های به روز و کاربردی وجه تمایز موسسه گات با سایر موسسات می باشد. همچنین موسسه زبان گات ارائه دهنده ی انواع کلاس های مجازی و حضوری می باشد تا شما عزیزان بتوانید در هر کجا و هر زمان به راحتی به یادگیری زبان بپردازید. شما می توانید با مراجعه به موسسه زبان گات از زمان برگزاری و مشخصات این کلاس ها آگاه شوید. 

 

شعب گات

 • گات کاشانی (مرکزی)
 • گات جنت آباد
 • گات پونک
 • گات جردن
 • گات ولیعصر
 • گات رسالت
 • گات گرگان (گلستان)
 • شعبه آنلاین گات
سبد خرید