زبان آلمانی

زبان آلمانی پرگویش ترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. گویشوران این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس،لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک در اکثریت هستند. این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. همچنین این زبان، زبان اقلیت‌هایی دررومانی و نامیبیا است.

 

German language

German language

 

این زبان یکی از مهم‌ترین زبان‌های جهان است و در آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین و آلتو آدیجه تنها زبان رسمی و در سوئیس، بلژیک، لوکزامبورگ و نامیبیا یکی از زبان‌های رسمی است. گویشوران زبان آلمانی در اروپای شرقی به صورت اقلیت هستند. شمار کسانی که زبان آلمانی را همچون زبان مادری خود در اتحادیه اروپا به کار می‌برند از گویشوران دیگر زبان‌های این اتحادیه بیشتر است. جمعاً حدود ۱۰۵ میلیون نفر گویشوران مادری این زبان هستند و در حدود ۸۰ میلیون نفر آلمانی را زبان دوم خود می‌دانند. زبان آلمانی به‌طور گسترده در مدارس، دانشگاه‌ها و انستیتو گوته به خارجی‌ها آموزش داده می‌شود.

 آموزشگاه زبان گات مفتخر به برگزاری دوره های کاربردی مکالمه و آموزش زبان آلمانی است.کشور آلمان از بُعد صنعتی یکی از قوی ترین کشورهاست و در عین حال اگر قصد سفر و یا مهاجرت به آلمان را دارید جالب است که بدانید تنها می توانید با دانستن زبان آلمانی  با آلمانی ها ارتباط برقرار کنید چرا که آنها تعصب خاصی روی زبان خود دارند. آلمان بعنوان دومین کشور بزرگ صادرات محسوب می شود و هم چنین در این زمینه در اروپا از رتبه یکم برخوردار است.

 

آموزش زبان آلمانی در موسسه گات

 هدف آموزش زبان آلمانی است و در راستای داشتن هدف خاص،یادگیری و تسلط زبان آلمانی کمک شایانی در رسیدن به اهداف می کند بهتر است برای یادگیری به سرعت اقدام کنید و دوره های آموزشی زبان آلمانی در یک آموزشگاه زبان بگذرانید. آموزشگاه زبان گات با جدیدترین و بروزترین متدها، یادگیری زبان آلمانی در کمترین زمان ممکن با داشتن اساتید زبردست به آسان ترین روش یادگیری تبدیل کرده است.در حال حاضر آموزش زبان آلمانی از روی کتاب Starten Wir انجام می‌شود. زبان آموزان با مطالعه این کتاب آمادگی لازم برای شرکت در آزمونهای بین المللی گونه را نیز پیدا می‌کنند.در مرکز زبان گات  آموزش زبان آلمانی، با تهیه سیلابسهای دقیق و منسجم، آزمونهای کتبی و شفاهی، ارزیابی مداوم اساتید، نظارت بر کیفیت تدریس و یادگیری بصورت مستمر انجام میگیرد.

 

آموزش آنلاین

یکی از زبان های مورد علاقه زبان آموزان ،زبان آلمانی است ولی تقریبا در تمامی شهرستان ها مدرسی برای تدریس زبان آلمانی نیست و در کلان شهرها هم با مشکلات ترافیکی روبرو هستند از این رو بهترین روش در حال حاضر برای یادگیری زبان آلمانی آموزش آنلاین است که تعیین سطح بصورت آنلاین انجام می شود و   آموزش آنلاین زبان آلمانی از طریق پلتفرم اختصاصی موسسه انجام می گیرد که علاوه بر ارتباط صوتی و تصویری میان زبان آموزان و اساتید، امکانات دیگری از جمله ضبط کلاس، استفاده از تخته، چت همگانی، و اشتراک گذاری اسلاید را نیز فراهم کرده است. زبان اموزان میتوانند تا پایان ترم بارها و بارها ازجلسات ضبط شده استفاده کنند.

 

 

پکیج غیر حضوری زبان آلمانی

این روش از یادگیری بیشتر مختص کسانی است که وقت آزاد ندارند و افرادی پرمشغله هستند و نمیتوانند در ساعاتی مقرر برای یادگیری وقت بگذارند پس با خریداری پکیج های ویدئویی شروع با یادگیری زبان می کنند، کسانی که امکان شرکت در کلاسهای حضوری و آنلاین را ندارند، استفاده از پکیجهای آموزشی زبان آلمانی مرکز زبان گات بهترین گزینه است. این پکیجها شامل ویدیوهای آموزشی هستند و در سطوح مختلف تهیه شده اند. در صورت به پایان رسیدن هر سطح، یک امتحان توسط موسسه از زبان آموزان گرفته میشود و پس از آن زبان آموز میتواند نسبت به تهیه پکیج سطح بعد اقدام کند.درصورتی که از روش های آنلاین و یا حضوری برای یادگیری زبان استفاده می کنند خریداری پکیج های ویدئویی می تواند جهت تمرین و تکرار بیشتر استفاده شود .

 

 

 

چرا زبان آلمانی را در آموزشگاه زبان گات بیاموزیم؟

کادری مجرب و باتجربه و همچنین همکاری با اساتید Native آلمانی یکی از بارزترین ویژگی های آموزشگاه زبان گات است.

دوره های مکالمه و آموزش زبان آلمانی طبق متد اصلی سفارت آلمان در آموزشگاه زبان گات تدریس می شود و در کنار تمام کتب معرفی شده سفارت،آموزشگاه زبان گات از دیگر موارد کمک آموزشی نیز استفاده می کند. 

همچنین مشاورین آموزشگاه می توانند شمارا در امر آموزش زبان آلمانی و مهاجرت به آلمان راهنمایی کرده و به شما کمک کنند تا تصمیم گیری مطمئن تری را اتخاذ نمایید. جهت ارتباط با مشاورین و یا اطلاع از کلاس موردنظر خود می توانید با مراجعه به آموزشگاه و یا در بخش تماس با ما سایت از راهنمایی آن ها بهره مند شوید.

 

 

 

منابع و سطوح آموزشی زبان آلمانی

  1. سطح (A1) مبتدی: این دوره طی دو کتاب Menschen A1.1 & A1.2  تدریس می شود که پس از پایان دوره زبان آموز قادر به مکالمات ساده روزمره، خواندن، درک مطلب و  نگارش متون ساده به زبان آلمانی و بطور کلی انجام امور شخصی خود در آلمان خواهد بود.
  2. سطح (A2) متوسط: این دوره طی دو کتاب Menschen A2.1 & A2.2  تدریس می شود که در تکمیل و ادامه دوره قبل منجر به تقویت مکالمه زبان آموز و درک مطلب متون پیچیده تر و نگارشی پیشرفته تر خواهد شد.
  3. سطح (B1): این سطح را می توان شروع سطوح پیشرفته زبان آلمانی دانست که حداقل مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش دانشگاهی است. این سطح دارای سه کتاب B1.1 & B1.2 که از سری کتابهای Menschen و کتاب سوم B1+ از سری کتب انتشاراتSicher  می باشد. پس از پایان این دوره زبان آموز قادر به انجام مکالمه ای روان، نگارش پیشرفته و درک مطلب متون پیچیده خواهد بود. این سطح از زبان آلمانی برای ورود به محیط تحصیلات عالی در کشور آلمان و همچنین ورود به بازار کار آلمان الزامی است.
  4. سطوح B2  تا C1  جزء بالاترین سطوح زبان آلمانی می باشند و با کتبSicher  تدریس می شود.

 

 

دوره های زبان آلمانی

کتاب MENSCHEN در 8 جلد می باشد که در هر جلد 12 درس تدریس می شود.
A1
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه های روزمره و جملات ساده را که در ارتباط با نیاز های مشخصی می باشد،درک کرده و به کار برد و خود را معرفی نموده و از دیگران پرسش هایی را به عمل آورد.
A2
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه هایی با کاربرد زیاد در ارتباط با نیازهای شخصی (مانند اطلاعات درباره خود و خانواده،خرید،کار و محیط اطراف) را درک نموده و در شرایط ساده و معمول منظور خودرا ادا نماید.
B1
 پس از گذراندن دوره B1 دانشجو قادر است به طور روان در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک کرده و در صورت سفر به آلمان مشکلات خود را حل کرده و گفتگو نماید
B2
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تحصیلی خود بحث های اختصاصی را دنبال کند.
C1
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره متون طولانی شامل طیف گسترده‌ای از واژه های سطح بالا را درک نموده و بدون آمادگی قبلی روان گفتگو کند بدون این که مجبور باشد در جستجوی لغات مورد نظر برآید.
C2
در این دوره زبان آموز قادر خواهد بود عملا آن چه را می خواند یا می شنود بدون هیچ مشکلی درک نماید
کتاب MENSCHEN علاوه بر تأکید بر گرامر به مکالمه و کارهای گروهی نیز تأکید دارد. امید است با گذراندن این کتاب در بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران، فرد بتواند در سطح خوبی به مکالمه روزمره پرداخته و درنهایت قادر به درک نکات اصلی بیان شده در کشورهای آلمانی زبان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *