زبان آلمانی

سرفصل‌های مقاله

آشنایی با زبان آلمانی

زبان آلمانی پرگویش ترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. گویشوران این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس،لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک در اکثریت هستند. این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. همچنین این زبان، زبان اقلیت‌هایی دررومانی و نامیبیا است.

 

بهترین آموزشگاه زبان آلمانی

 

 

این زبان یکی از مهم‌ترین زبان‌های جهان است و در آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین و آلتو آدیجه تنها زبان رسمی و در سوئیس، بلژیک، لوکزامبورگ و نامیبیا یکی از زبان‌های رسمی است. گویشوران زبان آلمانی در اروپای شرقی به صورت اقلیت هستند. شمار کسانی که زبان آلمانی را همچون زبان مادری خود در اتحادیه اروپا به کار می‌برند از گویشوران دیگر زبان‌های این اتحادیه بیشتر است. جمعاً حدود ۱۰۵ میلیون نفر گویشوران مادری این زبان هستند و در حدود ۸۰ میلیون نفر آلمانی را زبان دوم خود می‌دانند. زبان آلمانی به‌طور گسترده در مدارس، دانشگاه‌ها و انستیتو گوته به خارجی‌ها آموزش داده می‌شود.

 آموزشگاه زبان گات مفتخر به برگزاری دوره های کاربردی مکالمه و آموزش زبان آلمانی است.کشور آلمان از بُعد صنعتی یکی از قوی ترین کشورهاست و در عین حال اگر قصد سفر و یا مهاجرت به آلمان را دارید جالب است که بدانید تنها می توانید با دانستن زبان آلمانی  با آلمانی ها ارتباط برقرار کنید چرا که آنها تعصب خاصی روی زبان خود دارند. آلمان بعنوان دومین کشور بزرگ صادرات محسوب می شود و هم چنین در این زمینه در اروپا از رتبه یکم برخوردار است.

 

 

منابع و سطوح آموزشی زبان آلمانی

 

سطح (A1) مبتدی: این دوره طی دو کتاب Starten A1 و STARTEN A2 تدریس می شود که پس از پایان دوره زبان آموز قادر به مکالمات ساده روزمره، خواندن، درک مطلب و  نگارش متون ساده به زبان آلمانی و بطور کلی انجام امور شخصی خود در آلمان خواهد بود.

 

 

سطح (A2) متوسط: این دوره طی دو کتاب Starten A1 و STARTEN A2  تدریس می شود که در تکمیل و ادامه دوره قبل منجر به تقویت مکالمه زبان آموز و درک مطلب متون پیچیده تر و نگارشی پیشرفته تر خواهد شد.

 

 

سطح (B1): این سطح را می توان شروع سطوح پیشرفته زبان آلمانی دانست که حداقل مدرک قابل قبول برای اخذ پذیرش دانشگاهی است. این سطح دارای دو کتاب A1 و A2 که از سری کتابهای STARTEN WIR می باشد.

 

پس از پایان این دوره زبان آموز قادر به انجام مکالمه ای روان، نگارش پیشرفته و درک مطلب متون پیچیده خواهد بود. این سطح از زبان آلمانی برای ورود به محیط تحصیلات عالی در کشور آلمان و همچنین ورود به بازار کار آلمان الزامی است.

 

 

 

معروفترین کتابهای آموزش زبان آلمانی

 

منابع زبان گات برای آموزش زبان آلمانی،منابع تایید شده توسط سفارت آلمان است که منابعی جامع و مناسب برای آموزشگاه های زبان آلمانی است،حتی برای یادگیری زبان آلمانی بصورت خودآموز، استفاده از کتابهای Staeten 1 A و Starten A2 که جز منابع مرکز زبان گات است،یکی از بهترین کتابها برای یادگیری است .کتابهایی بروز طبق آخرین متد آموزشی و جامع هستند.

از دیگر منابع معروف برای یادگیری زبان آلمانی میتوان مجموعه کتابهای Deutsch in 30 Tagen، sicher ، Basic German Vocabulary ، Kurzgrammatik Deutsch ،German For Dummies ،Hören & Sprechen اشاره کرد.

 

 

 

 

 

دوره های زبان آلمانی

 
 

A1
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه های روزمره و جملات ساده را که در ارتباط با نیاز های مشخصی می باشد،درک کرده و به کار برد و خود را معرفی نموده و از دیگران پرسش هایی را به عمل آورد.
 
A2
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره واژه هایی با کاربرد زیاد در ارتباط با نیازهای شخصی (مانند اطلاعات درباره خود و خانواده،خرید،کار و محیط اطراف) را درک نموده و در شرایط ساده و معمول منظور خودرا ادا نماید.
 
B1
 پس از گذراندن دوره B1 دانشجو قادر است به طور روان در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک کرده و در صورت سفر به آلمان مشکلات خود را حل کرده و گفتگو نماید
 
B2
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تحصیلی خود بحث های اختصاصی را دنبال کند.
 
C1
زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره متون طولانی شامل طیف گسترده‌ای از واژه های سطح بالا را درک نموده و بدون آمادگی قبلی روان گفتگو کند بدون این که مجبور باشد در جستجوی لغات مورد نظر برآید.
 
 
C2
در این دوره زبان آموز قادر خواهد بود عملا آن چه را می خواند یا می شنود بدون هیچ مشکلی درک نماید.کتابSTARTEN WIR  علاوه بر تأکید بر گرامر به مکالمه و کارهای گروهی نیز تأکید دارد. امید است با گذراندن این کتاب در بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران، فرد بتواند در سطح خوبی به مکالمه روزمره پرداخته و درنهایت قادر به درک نکات اصلی بیان شده در کشورهای آلمانی زبان باشد.
 
 
 
 

راههای تقویت مکالمه زبان آلمانی

 

1.بیش اندازه تمرین کنید

2.با صدای بلند صحبت کنید

3.ازاشتباه کردن نترسید

4.عبارات و اصطلاحات روزمره و رایج زبان آلمانی را یاد بگیرید

5.خلاصه نویسی و یادداشت برداری کنید

6.بر قسمت های آسان زبان آلمانی تمرکز کنید

7.در صورت امکان به یک کشور آلمانی زبان سفر کنید

 

 

 

آموزش آنلاین زبان آلمانی

 

یکی از زبان های مورد علاقه زبان آموزان ،زبان آلمانی است ولی تقریبا در تمامی شهرستان ها مدرسی برای تدریس زبان آلمانی نیست و در کلان شهرها هم با مشکلات ترافیکی روبرو هستند از این رو بهترین روش در حال حاضر برای یادگیری زبان آلمانی آموزش آنلاین است که تعیین سطح بصورت آنلاین انجام می شود وآموزش آنلاین زبان آلمانی از طریق پلتفرم اختصاصی موسسه انجام می گیرد که علاوه بر ارتباط صوتی و تصویری میان زبان آموزان و اساتید، امکانات دیگری از جمله ضبط کلاس، استفاده از تخته، چت همگانی، و اشتراک گذاری اسلاید را نیز فراهم کرده است. زبان اموزان میتوانند تا پایان ترم بارها و بارها ازجلسات ضبط شده استفاده کنند.آموزش آنلاین تبدیل به یکی از روش های آموزشی شده که با بودن ویروس کرونا تمامی مقاطع تحصیلی و آموزشگاه ها به برگزاری کلاس ها به شیوه آنلاین روی آورده اند که با دسترسی به شبکه اینترنت و داشتن لوازم الکترونیکی مثل گوشی های هوشمند و… میتوان از کلاسهای آنلاین استفاده کرد

 

پکیج غیر حضوری و ویدئویی زبان آلمانی

 

این روش از یادگیری بیشتر مختص کسانی است که وقت آزاد ندارند و افرادی پرمشغله هستند و اکثریت کارمندان که زمانی آزاد برای اختصاص دادن به یادگیری زبان ندارند و نمیتوانند در ساعاتی مقرر برای یادگیری وقت بگذارند پس با خریداری پکیج های ویدئویی شروع به یادگیری زبان می کنند، کسانی که امکان شرکت در کلاسهای حضوری و آنلاین را ندارند، استفاده از پکیجهای آموزشی زبان آلمانی مرکز زبان گات بهترین گزینه است. این پکیجها شامل ویدیوهای آموزشی هستند و در سطوح مختلف تهیه شده اند. ابتدا امتحان تعیین سطح توسط موسسه زبان برگزار می شود و باتوجه به نتیجه آزمون تعیین سطح، می تواند نسبت به خریداری پکیج موردنظر اقدام کند.درصورتی که از روش های آنلاین و یا حضوری برای یادگیری زبان استفاده می کنند خریداری پکیج های ویدئویی می تواند جهت تمرین و تکرار بیشتر استفاده شود.فایل های ضبط شده در پکیج های حضوری به این صورت است که استاد مراحل یادگیری زبان را گام به گام آموزش می دهد تا مرحله به مرحله زبان آموز همراه آن پیش می رود تا زمانی که زبان آموز به تسلط کامل زبان برسد،پس استفاده از پکیج های غیرحضوری هم یکی از روش های یادگیری زبان البته به شیوه غیرحضوری است.

 

 

آزمون گوته Goethe زبان آلمانی

 
زبان آلمانی یکی از زبانهای اتحادیه اروپا است که 95 میلیون در دنیا به زبان آلمانی صحبت می کنند.داشتن مدرک زبان آلمانی نشان دهنده میزان اطلاعات فرد است که با داشتن این مدرک می تواند جویای کار و ادامه تحصیل در کشور آلمان باشد. مدرک زبان گوته از معتبرترین مدارک زبان آلمانی است.آزمون گوته آلمان یکی از آزمون هایی است که برای سنجش زبان آلمانی به صورت بین المللی برگزار می شود. این آزمون در ایران توسط موسسه گوته آلمان برگزار میشود  که دارای سطح مختلف از A1 تا C2  است.شرکت در آزمون برای تمامی افراد مجاز و نیاز به شرکت در کلاس های زبان آلمانی نیست،بر اساس سطحی که زبان آموز در آزمون شرکت می کند و اگر نمره قبولی دریافت کند پذیرفته خواهد شد.
 
 

آموزش زبان آلمانی در موسسه گات

 

 هدف آموزش زبان آلمانی است و در راستای داشتن هدف خاص،یادگیری و تسلط زبان آلمانی کمک شایانی در رسیدن به اهداف می کند بهتر است برای یادگیری به سرعت اقدام کنید و دوره های آموزشی زبان آلمانی در یک آموزشگاه زبان بگذرانید. موسسه زبان گات با جدیدترین و بروزترین متدها، یادگیری زبان آلمانی در کمترین زمان ممکن با داشتن اساتید زبردست به آسان ترین روش یادگیری تبدیل کرده است.در حال حاضر آموزش زبان آلمانی از روی کتاب Starten Wir انجام می‌شود. زبان آموزان با مطالعه این کتاب آمادگی لازم برای شرکت در آزمونهای بین المللی گونه را نیز پیدا می‌کنند.در مرکز زبان گات  آموزش زبان آلمانی، با تهیه سیلابسهای دقیق و منسجم، آزمونهای کتبی و شفاهی، ارزیابی مداوم اساتید، نظارت بر کیفیت تدریس و یادگیری بصورت مستمر انجام میگیرد.

 

 

 

 

چرا زبان آلمانی را در آموزشگاه زبان آلمانی بیاموزیم؟

 

کادری مجرب و باتجربه و همچنین همکاری با اساتید Native آلمانی یکی از بارزترین ویژگی های آموزشگاه زبان گات است.

دوره های مکالمه و آموزش زبان آلمانی طبق متد اصلی سفارت آلمان در آموزشگاه زبان گات تدریس می شود و در کنار تمام کتب معرفی شده سفارت،آموزشگاه زبان گات از دیگر موارد کمک آموزشی نیز استفاده می کند. 

همچنین مشاورین آموزشگاه می توانند شمارا در امر آموزش زبان آلمانی و مهاجرت به آلمان راهنمایی کرده و به شما کمک کنند تا تصمیم گیری مطمئن تری را اتخاذ نمایید. جهت ارتباط با مشاورین و یا اطلاع از کلاس موردنظر خود می توانید با مراجعه به آموزشگاه و یا در بخش تماس با ما سایت از راهنمایی آن ها بهره مند شوید.

 
 
 
 
 
 

15 نظر در “زبان آلمانی

 1. مهرداد گفت:

  سلام . یادگیری زبان آلمانی بطور کامل و تسلط بر آن چقدر زمان می برد ؟ آیا تعیین سطح برای زبان آلمانی بصورت آنلاین انجام می شود ؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام ودرود خدمت شما تعیین سطح زبان المانی هم بصورت انلاین انجام میشود در مرکز زبان گات میتوانید کمتر از یک سال از پایه تا پیشرفته را اموزش ببینید

 2. سمانه گفت:

  درود.کلاس های زبان آلمانی بصورت آنلاین چند ساعت در هفته برگزار می شود ؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام درود خدمت شما در مرکز زبان گات کلاس های عادی (دو روز در هفته یک ساعت و نیم ) و فشرده (سه روز در هفته سه ساعته ) برای اموزش زبان المانی برگزار میشود

 3. سودابه گفت:

  سلام.آیا با خریداری پکیج های ویدئویی می توان بطور کامل زبان آلمانی یاد گرفت و به تسلط در صحبت به زبان آلمانی رسید ؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما بله شما میتوانید با پکیج های اموزش زبان المانی از پایه تا پیشرفته اموزش ببینید شما به مدت هفت هفته پشتیبان دارید و در پایان هر پکیج از شما امتحان گرفته میشود تا بصورت کامل خود را ارزیابی کنید

 4. جلیلی گفت:

  با سلام .آیا آزمون زبان آلمانی(گوته) در موسسه زبان گات برگزار میشه ؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما در مرکز زبان گات شما میتوانید با شرکت در کلاس های آلمانی آمادگی خود را برای آزمون گوته بدست بیاورید کلاس های زبان آلمانی بصورت آنلاین وحضوری برگزار میشود و همچنین میتوانید از پکیج های آموزش زبان آلمانی استفاده کنید

 5. سهراب گفت:

  درود.آیا تعیین سطح زبان آلمانی بصورت آنلاین انجام میشه یا فقط حضوری در موسسه است؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما در مرکز زبان گات تعیین سطح کلیه زبان ها بصورت انلاین هم انجام میشود

 6. بهرخ گفت:

  باسلام.آیا استفاده از پکیج های آموزشی زبان آلمانی برای یادگیری زبان آلمانی کافی است یا باید علاوه بر آن در کلاس حضوری یا آنلاین موسسه شرکت کنیم ؟

  1. ادمین وب سایت گفت:

   درود .استفاده از پکیج های ویدئویی آموزشی یکی از روشهای یادگیری که نه تنها مختص زبان آلمانی بلکه برای همه زبانها است.در پکیج های ویدئویی فایلهای ضیط شده ای است که دقیقا مانند کلاس های حضوری،استاد گام به گام از مبتدی ترین سطح تا آخرین سطح زبان را آموزش میدهد و زبان آموز در صورت داشتن اشکالات و ابهامات میتواند با پشتیبانی آنلاین مرکز زبان گات در ارتباط باشد پس استفاده از کلاس های آنلاین و کلاسهای حضوری در کنار استفاده از پکیج های آموزشی میتواند برای تمرین و تکرار بیشتر باشد.

 7. منيري مقدم گفت:

  سلام ، الان كلاس هاي vip الماني با چ كتابي تدريس ميشه؟! و اينكه در كلاس هاي vip سه روز در هفته تا سطح B2 چند ترم بايد بگذرونيم؟

  1. ادمین وب سایت گفت:

   باسلام و عرض ادب خدمت شما.برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با دفترمرکزی گات در تهران تماس بگیرید .
   آدرس و شماره تماس آموزشگاه زبان انگلیسی در کاشانی (دفتر مرکزی گات ):
   تهران،آیت الله کاشانی، بین شقایق و ستاری، رو به روی فرهنگسرای نور، پلاک 466
   021-44038846- 021-44038557
   021-44154940- 021-44154950

 8. مقدم گفت:

  سلام زبان آلمانی کلاس انلاین هم داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سلام دوست عزیز. چجوری میتونم کمکت کنم؟
ارسال به واتساپ گات
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من