زبان هندی

آموزش زبان هندی

زبان هندی،زبان رسمی ۹ ایالت و ۳ اتحادیه و یکی از ۲۲ زبان در جمهوری هند و چهارمین زبان پرگویش در جهان است. زبان هندی اولین زبان رسمی هندوستان، به همراه زبان انگلیسی است.شبکه های اجتماعی محبوب در هند،اینستاگرام،توییتر است که باعث می شود افراد در سراسر جهان با آداب و رسوم،فرهنگ و تاریخ کشور هند آشنا شوند.پس فواید یادگیری زبان هندی کم نیست و پیشنهاد ما به شما یادگیری زبان هندی است.

 

 

شماره تماس شعب گات

 

 

متدهای آموزشی زبان هندی

مرکز زبان گات تنها برند معتبر آموزش زبان های نادر در ایران ، با در نظر گرفتن شرایط و محدودیت های مختلف برای زبان آموزان کلاس های آموزشی متنوعی را برگزار می کند. دوره های آموزشی این مجموعه برای زبان هندی به شکل زیر می باشد.

 

 1. برگزاری کلاس های فشرده و فوق فشرده در طول هفته
 2. برگزاری کلاس های تدریس خصوصی زبان هندی
 3. برگزاری کلاس های آموزشی آنلاین

 

متدهای آموزش هندی

 

 

در این بخش از مقاله یک سری مطالب در خصوص آموزش زبان هندی جمع آوری شده است که زبان آموزان با مراجعه به این بخش به راحتی می توانند زبان هندی را به صورت مبتدی یاد بگیرند. آموزش زبان های مختلف برای عموم مردم در سراسر دنیا رویایی است که گاهی این آموزش برای هدف تحصیلی و یا مهاجرتی نمی باشد و فرد تنها به دلیل علاقه مندی به زبان مورد نظر تصمیم به آموزش می گیرد.

آموزش زبان هندی در بهترین آموزشگاه زبان هندی تهران با عنوان مرکز زبان گات به غیر از دلایل علاقه مندی افراد به آموزش زبان هندی به دلیل وجود دانشگاه های معتبری در کشور هندوستان هدفی دیگر برای یادگیری زبان هندی در افراد می باشد. زبان آموزان محترم همانگونه که مطلع هستید با توجه به این که زبان انگلیسی در سطح کشور هندوستان رایج می باشد اما جهت مراودات روزمره با افراد مختلف در این کشور آموزش زبان هندی آن هم در بهترین آموزشگاه زبان هندی در سراسر ایران برای مهاجرین به کشور هند لازم و ضروری می باشد.

 

 

آموزش زبان هندی در بهترین آموزشگاه زبان هندی

زبان هندی زبان رسمی کشور هند می باشد و یکی از خاص ترین زبان های دنیا به شمار می آید و طرفداران خاصی نیز دارد، اما همانطور که ذکر شد افرادی در این بین به دلایل متفاوتی قصد یادگیری این زبان را دارند، اگر شما جزو این دسته افراد هستید و می خواهید یادگیری زبان هندی را شروع کنید به شما پیشنهاد می شود آن را در بهترین آموزشگاه زبان هندی بیاموزید، زبان هندی گویش و حروف الفبایی کاملا متفاوت دارد، علاوه بر این زبان بدن نیز در زبان هندی بسیار رایج می باشد به طوری که حتی برخی از کلمات کاملا با زبان بدن به مخاطب فهمانده می شود از این رو بسیار اهمیت دارد و باید در یادگیری زبان هندی به آن بسیار توجه کرد، در ادامه برخی از کلمات رایج در این زبان جذاب همراه با تلفظ و معنی برای شما دوستداران زبان هندی بر شمرده شده است.

 

 

یادگیری زبان هندی

 

 

آموزشگاه زبان هندی

زبان هندی، (हिन्दी یا हिंदी) نامی است که به یک زبان هندواروپایی داده‌اند؛ یا یک گویش پیوسته از زبان‌هایی است که در هندوستان شمالی و مرکزی سخن گفته می‌شود (کمربند هندی). سخنگویان محلی گویش‌های هندی را ۴۰٪ از جمعیت هند می‌سازد. آنچنان که در قانون اساسی هند تعریف شده‌است، هندی زبان رسمی کشور هند است. همچنین هندی یکی از ۲۲ زبان پیش‌بینی‌شده در قانون اساسی است. هندی رسمی اغلب به‌عنوان هندی مدرن و استاندارد شناخته می‌شود، که در کنار انگلیسی، برای ادارهٔ حکومت مرکزی به‌کار می‌رود. هندی استاندارد، نگاشت سانسکریت شده‌ای است که از گویش کهری بولی به‌دست آمده‌است. اما زبان اردو نگاشت عربی شده از همان گویش است. این دو نگاشت در کنار هم به طور تاریخی به هندوستانی معروف هستند.بهترین آموزشگاه زبان هندی آن است که از اساتید native استفاده کند. اساتید علاوه بر native بودن، تحصیلات مرتبط با رشته آموزش زبان هندی را داشته باشد البته تنها توانایی صحبت کردن به یک زبان دلیل بر استاد خوب بودن نیست پس در انتخاب اساتید و آموزشگاه،سطح رضایتمندی زبان آموزان دقت کنید.

 

بهترین آموزشگاه زبان هندی در تهران

مرکز زبان گات تنها مجری برگزاری کلاس های آموزش زبان هندی در سراسر ایران می باشد که با استفاده از اساتید مجرب خود قادر می باشد شما را در هر سطحی از یادگیری زبان هندی که تمایل داشته باشید در محیط بهترین آموزشگاه زبان هندی و یا حضور اساتید در منزل و محل کارتان یاری رساند و مدرکی معتبر به شما جهت اتمام دوره های مذکور ارائه نماید.

 

کلمات پرکاربرد هندی

 

 

زبان هندی زبان فارسی
Aanaa
आना
آنا : آمدن

Aatank
आतंक
آتَنک : وحشت، هراس، تهدید، ترور

Atanakavad
आतंकवाद
آتَنکَواد : ایجاد ترس و وحشت، تروریسم

Atanakavadi
आतंकवादी
آتَنکَوادی : تروریست، ارعابگر

Aaj
आज
آج : امروز

Aajaa
आजा
آجا : بیا

Aaj Raat
आज रात
آج رات : امشب

Aakhir
आखिर
آخیر : انتها، دنباله

Aakhiri
आखिरी
آخیری : آخرین، نهایی

Aadmi
आदमी
آدمی : مرد

Aadhaa
आधा
آدها : نیم، نصف

Aadhi Raat
आधी रात
آدهی رات : نیمه‌ی شب، نصف شب

Aarop
आरोप
آرُپ : اتهام، تهمت

Aas
आस
آس : امید، امیدواری، آرزو

Aas Paas
आस पास
آس‌پاس: اطراف، حدود
Aasmaan
आसमान
آسمان(آسما) : آسمان

Aashaa
आशा
آشا : امید، آرزو

Ashaant
अशांत
اَشانت : آشفته، متلاطم، سرکش، نا آرام

Aashirwaad
आशीर्वाद
آشیرواد : دعای خیر، برکت

Aashish
आशीष
آشیش : دعای خیر، برکت

नमस्तेسلام
सुप्रभातصبح به خیر
नमस्कारعصر به خیر
गुड ईवनिंग.شب به خیر
शुभ रात्रिشب خوش
?आप कैसे हैंحال شما چطور است؟
ठीक हूँ, धन्यवादخوبم، متشکر
और आपو شما؟
आपका स्वागत हैخوش آمدید
यह एक खूबसूरत दिन हैروز زیبایی است
आपका दिन अच्छा गुज़रेروز خوبی داشته باشید
अलविदाخداحافظ
बाद में मिलेंगेبعداً می بینمت
कल मिलते हैंفردا می بینمت
मुझे माफ करनाببخشید
क्या आप अंग्रेज़ी बोलते हैंآیا شما انگلیسی صحبت می کنید؟
हाँ, थोडी बहुतبله، یک کمی
हाँبله
नहींخیر
आपसे मिलकर अच्छा लगाاز ملاقات شما خوشوقتم
तुम्हें देखकर अच्छा लगाخوشحالم تو رو می ببینم
श्रीآقای
श्रीमतीخانم
कुमारीدوشیزه
धीरे धीरे बोलोآرام صحبت کنید
मैं नही समझताمتوجه نمی شوم
क्या तुम समझते होمتوجه شدید؟
निश्चितحتماً
कृपया, दोहराएँتکرار کنید، لطفا
दोबाराدوباره
शब्द के लिए शब्दکلمه به کلمه
धीरे – धीरेبه آرامی
आप कैसे कहते हैंشما چطور می گویید؟
इसका क्या मतलब हैبه چه معنی است؟
तुमने क्या कहाچه گفتید؟
क्या आपका कोई सवाल हैسوالی دارید؟

 

منابع و کتابها برای یادگیری زبان هندی

برای یادگیری زبان هندی بهتر است از منابع مناسب آموزشگاه های معتبر استفاده شود.چون آموزشگاه های زبان یک سری منابع آموزشی زبان هندی جمع آوری نموده و در اختیار زبان آموزانی که علاقه ای به یادگیری زبان هندی دارند قرار می دهند به عنوان مثال:

1.مجموعه Pimsleur : از مجموعه های صوتی آموزش زبان هندی به انگلیسی است که این مجموعه دارای ۳۰ درس است.  زبان آموز با گوش دادن روزی یک درس، بعد از ۳۰ روز بسیاری از مکالمات هندی را فراگرفته است.مجموعه آموزشی پیمزلر  نسخه اصلی نصرت است. افرادی که علاقه به یادگیری زبان دوم دارند، اغلب قصد دارند که آن زبان را همراه با لهجه و به طور کامل یاد بگیرند. فایل های صوتی به زبان آموزان کمک می کند که به راحتی لهجه و تلفظ زبان هندی را بیاموزند. متد و روش آموزش این مجموعه همانند مجموعه آموزشی نصرت است اما نصرت، زبان های مختلف را به زبان فارسی و  مجموعه پیمزلر به زبان انگلیسی آموزش می دهد. مجموعه پیمزلر به ۵۰ زبان زنده دنیا تولید شده است که زبان آموزان می توانند زبان های مختلف دنیا را تنها با گوش دادن به فایل های صوتی این مجموعه بیاموزید.

2.کتاب هندی برای سفر Hindi for Travel

 این کتاب یک مجموعه کاربردی برای یادگیری زبان هندی از پایه است بطوری که با آموزش الفبا و مقدماتی ترین اصول زبان هندی آغاز می شود. کتاب شامل اصطلاحات کاربردي و مکالمات روزمره هندی، همراه با فرهنگ لغات و اصطلاحات مهم به دو زبان فارسی و هندی است که قابل استفاده برای مسافران کشور هند و زبان آموزان و علاقمندان یادگیری زبان هندی است. 

3.مجموعه زبان نصرت

مجموعه آموزش زبان نصرت یکی از قوی ترین و بهترین مجموعه های آموزش زبان در ایران است. در این مجموعه مهارت های اصلی زبان شامل: مهارت های مکالمه و گفتگو، مبحث گوش کردن و شنیدن و نیز آموزش لغات و کلمات زبان هدف و نیز جملات مهم و ضروری زبان، آموزش داده می شود. متد آموزشی مجموعه نصرت بسیار جدید و مبتنی بر جدیدترین و موثرترین روش های روز دنیا است.فایل های آموزشی این مجموعه به صورت صوتی است و کاربران تنها با تمرین و تکرار می توانند زبان مورد نظر خود را فراگرفته یا تقویت نمایند. 

 

میزان سختی زبان هندی

 

 

جمع بندی

سخنگویان محلی گویش‌های هندی را ۴۰٪ از جمعیت هند می‌سازد. آنچنان که در قانون اساسی هند تعریف شده‌است، زبانهندی ،زبان رسمی کشور هنداست. همچنین هندی یکی از ۲۲ زبان پیش‌بینی‌شده در قانون اساسی است.[۷] هندی رسمی اغلب به‌عنوان هندی مدرن و استاندارد شناخته می‌شود، که در کنار انگلیسی، برای ادارهٔ حکومت مرکزی به‌کار می‌رود. هندی استاندارد، نگاشت سانسکریت شده‌ای است که از گویش کهری بولی به‌دست آمده‌است. اما زبان اردو نگاشت عربی شده از همان گویش است. این دو نگاشت در کنار هم به طور تاریخی به هندوستانی معروف هستند.برای آموزش زبان هندی با جدید ترین متد آموزشی متوانید در دوره های آموزشی آموزشگاه زبان گات شرکت کنید. اساتید آموزشگاه زبان گات داراری مدرک تحصیلی دانشگاهی و مدارک بین المللی هستند.


5 پاسخ به “زبان هندی”

 1. you movies گفت:

  سایت خیلی خوبی دارید
  امیدوارم موفق باشید

 2. مسیحا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من چجوری میتونم کلاسارو شرکت کنم؟

  • ادمین وب سایت گفت:

   باسلام و عرض ادب خدمت شما.برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با دفترمرکزی گات در تهران تماس بگیرید تا توسط مشاورین گات راهنمایی شوید .
   آدرس و شماره تماس آموزشگاه زبان انگلیسی در کاشانی (دفتر مرکزی گات ):
   تهران،آیت الله کاشانی، بین شقایق و ستاری، رو به روی فرهنگسرای نور، پلاک 466
   021-44038846- 021-44038557
   021-44154940- 021-44154950

 3. یزدان گفت:

  سلام
  با شرکت در کلاسهای غیر حضوری و پکیج های ویدیویی تا چه حدی میشه زبان هندی رو یاد گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *