دوره TTC

افراد بسیار زیادی وجود دارند که علاقه مند هستند تا مدرس زبان انگلیسی شوند اما نمی دانند که باید از کجا شروع کرده و چه مسیری را برای رسیدن به امکان تدریس زبان طی کنند تا بتوانند در آخر تبدیل به استاد زبان انگلیسی موفق شوند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با دوره TTC که برای جذب و استخدام مدرس زبان انگلیسی ایجاد شده، آشنا کنیم و بیان کنیم که چگونه با موفقیت در این دوره می توانید تبدیل به مدرس زبان انگلیسی شوید.

 

معرفی دوره TTC

دوره TTC یک دوره ارزیابی مداوم است که در آن شرکت کنندگان در تمامی طول دوره در حال ارزیابی می باشند. موفقیت در دوره TTC که مخفف Teacher Training Course است، باعث می شود تا شما بتوانید با دریافت مدرک TTC تبدیل به یک مدرس زبان شوید.

 

ویژگی های دوره TTC

دوره TTC ویژگی های مختلفی دارد که باعث می شود تا افراد با تجربه کم یا با تجربه قبلی بتوانند تبدیل به مدرس زبان انگلیسی در یک آموزش زبان شوند.

از مهم ترین ویژگی های دوره TTC می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آموزش دانش اصلی و آشنایی با اصول آموزش موثر زبان انگلیسی
 • آموزش طیف وسیعی از مهارت های عملی برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان بزرگسال
 • نشان دادن توانایی های خود در فرآیند آموزش زبان انگلیسی در یک زمینه واقعی آموزشی

در دوره TTC هم به مهارت های نظری و هم به مهارت های عملی به یک میزان توجه شده است تا در نهایت اساتید بیرون آمده از دل یک دوره TTC، هم در مباحث تئوریک توانایی فوق العاده بالایی و هم در بخش های عملی مهارت داشته باشند.

 

 

 

دوره TTC

 

 

 

 

 

 

دوره TTC شامل چه مواردی می شود؟

برنامه درسی دوره TTC شامل 5 موضوع است که در این بخش قصد داریم تا این موضوعات را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با توجه به آموزش های موجود در دوره TTC، مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مدرس زبان را درک کنید.

موضوع اول دوره TTC: تدریس و یادگیری

موضوع دوم دوره TTC: تجزیه و تحلیل زبان 

موضوع سوم دوره TTC: مهارت های زبان: خواندن، صحبت کردن، نوشتن و شنیدن

موضوع چهارم دوره TTC: منابع آموزش زبان و برنامه ریزی برای تدریس زبان انگلیسی

موضوع پنجم دوره TTC: توسعه مهارت های حرفه ای تدریس 

 

مدت زمان دوره TTC

سوال بسیاری از افرادی که علاقه مند به شرکت در دوره TTC دارند، این است که مدت زمان این دوره چقدر است و برای رسیدن به مدرک دوره TTC لازم است تا چه مدت زمانی را صرف این آزمون کنیم. به صورت کلی دوره TTC به صورت تمام وقت بوده و مدت زمان آن نیز عموما به مدت چهار هفته است و پس از اتمام این دوره، در صورت موفقیت می توانید مدرک دوره TTC را بدست آورده و تبدیل به یک مدرس زبان انگلیسی حرفه ای شوید.

شما پس از گذراندن یک ماه می توانید مهارت های مختلفی را بدست آورده و به نقطه ای از تدریس زبان دست پیدا کنید تا بتوانید افراد مختلف با مهارت ها و رده سنی گوناگون را آموزش داده و آن ها را به بهترین شکل ممکن آموزش دهید. البته شاهد شکل های دیگری از دوره TTC هستیم که به صورت 20 جلسه 90 دقیقه ای برگزار می شود و داوطلبان باید 6 ساعت را در کلاس یکی از استاد Seen Observation حضور داشته باشد تا افراد با روش ها و تکنیک های تدریس زبان آشنا شوند.

 

 

دوره TTC

 

 

 

 

 

 

 

 

کتاب های دوره TTC

با توجه به شیوه برگزاری دوره TTC ممکن است از منابع آموزشی مختلفی برای آموزش داوطلبان استفاده شود. با توجه به جامعیت این دوره تمرکز بر روی یک کتاب به هیچ عنوان کار منطقی نیست و موسسات سعی می کنند تا از منابع مختلفی استفاده کنند، اما اگر بخواهیم به چند مورد از مهم ترین کتاب ها و منابع آموزش دوره TTC اشاره کنیم باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • How to Teach Grammar
 • How to Teach Vocabulary
 • Learning Teaching

 

 

تعداد نفرات دوره TTC

عموما دوره TTC با تعداد محدودی تشکیل می شود و طبق استانداردهای موجود یک دوره TTC با حداقل تعداد 8 نفر و حداکثر تعداد 16 نفر تشکیل شود. سعی شده تا در دوره TTC شاهد توجه بسیار زیادی به کیفیت باشد و افراد حرفه ای و درجه یک در این دوره ها شرکت کنند.

 

 

 

قوانین دوره TTC

دوره TTC دارای چند قوانین بسیار مهم است که داوطلبان باید به این قوانین دقت کنند و با رعایت به آن دوره TTC خود را با موفقیت به اتمام رسانده و مدرک خود را دریافت کنند.

1) داوطلبان نباید بیش از 2 جلسه غیبت داشته باشند و غیبت بیش از 2 جلسه باعث می شود تا شما از دوره TTC حذف شوید.

2) تمامی داوطلبان موظف هستند تا در جلسات Seen Observation شرکت کنند. این جلسات بسیار حائز اهمیت است و افراد موظف هستند تا با حضور در این جلسات، به تکنیک های نوین تدریس آشنا شوند.

3) پروژه هایی که از سوی اساتید به داوطلبان محول می شود کاملا اجباری می باشد و در حدود 50 درصد از نمره پایانی داوطلبان شامل پروژه های محول شده می باشد.

 

 

دوره TTC

 

 

 

 

 

 

 

مدرک دوره TTC

پس از اتمام دوره TTC شما می توانید مدرک پایان دوره خود را با مهر وزارت علوم دریافت کنید. شما در مدرک دوره TTC می توانید سه امتیاز Pass A، Pass B و Pass را دریافت کنید. شما می توانید پس از دریافت مدرک پایان دوره TTC به آموزشگاه های زبان رفته و با توجه به امتیاز و مدرک خود، در آموزشگاه مورد نظر خود استخدام شوید.

نکته حائز اهمیت آن است که آموزشگاه های بزرگ علاوه بر مدرک پایان دوره TTC، برای استخدام شرایط سابقه تدریس را نیز در نظر می گیرد و شما برای آن که بتوانید در یک آموزشگاه درجه یک به عنوان مدرس استخدام شوید، لازم است تا علاوه بر مدرک خود، سابقه تدریس نیز داشته باشید.

 

 

 

حرف آخر

در این مطلب شما را با دوره TTC آشنا کرده و بیان کردیم که چگونه می توانید در این دوره به موفقیت برسید و مدرک پایان دوره خود را دریافت کنید. در صورتی که مایلید تا در دوره کسب مدرک TTC شرکت کنید میتوانید از دوره های در نظر گرفته شده برای این موضوع که توسط آموزشگاه زبان گات در حال برگزاری است بهره برده و در این دوره ها شرکت کنید.


برچسب ها :

2 پاسخ به “دوره TTC”

 1. علی اکبرزاده گفت:

  علاقمند به شرکت در آموزش ها هستم. شهرستان ساکن می باشم و سطح زبانم حدود متوسط است نیاز به راهنمائی دارم تا شروع کنم.ممنون

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما
   برای چه زبانی درخواست دارید؟برای اطلاعات بیشتر با شعب تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *