بهترین کتاب های یادگیری زبان عربی

زبان عربی به عنوان یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد و همچنین به عنوان زبان کشورهای اسلامی و زبان رسمی در کشورهای عربی شناخته می شود. بنابراین می توان گفت زبان عربی زبان رسمی ۲۵ کشور جهان با جمعیتی در حدود ۴۰۰ میلیون نفر است. 

 

شماره تماس شعب گات

 

 

علاوه بر کشورهای عرب زبان، به عنوان زبان برخی از اقلیت ها در کشورهای آفریقای شمالی نیز شناخته می شود. این زبان به عنوان زبان اسلام، یکی از تاثیرگذارترین زبان های بین المللی بر زبان فارسی، اردو، هندی و زبان ترکی است. 

 

یادگیری زبان عربی

 

 

این توضیحات کافی است تا دریابیم با یک زبان بسیار مهم و بین المللی رو به رو هستیم، با این حال نا گفته نماند که این زبان دارای لهجه ها و گویش های مختلفی بوده و قواعد دستور زبان بسیار دشوار، این زبان را به عنوان دومین زبان سخت جهان معرفی می کند؛ با این حال، تسلط بر آن می ‌تواند آینده ای درخشان را در زمینه  تحصیل، اشتغال و یا اقامت برای شما به دنبال داشته باشد. این مقاله با هدف معرفی بهترین کتاب آموزش زبان عربی در سطح ایران و جهان نگاشته شده است. پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید در ادامه مسیر زندگی خود، تحصیل، کار یا زندگی در یکی از کشور های عرب زبان را انتخاب کنید، با مطالعه این مقاله ما را همراهی نمایید.

 

 

کتاب صدی الحیاه 

 

کتاب صدی الحیاه با تکیه بر لهجه فصیح و همچنین انتخاب شیوا ترین روش ممکن جهت بکارگیری جملات زبان عربی، امکان یادگیری مکالمه به این زبان در یک دوره فشرده را برای زبان آموزان فراهم نموده است. 

این کتاب در ۱۳ جلد تعریف شده است و به همین علت به عنوان یکی از برترین و جامع ترین منابع آموزش زبان عربی جهت تسلط بر سطح اساسیه، سطح مقدماتی، سطح میانی و سطح پیشرفته شناخته می شود. 

به همراه این کتاب، پکیج های مناسبی جهت تقویت مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و مهارت خواندن نیز ارائه می گردد. خرید این کتاب را به تمامی زبان آموزانی که قصد مهاجرت به کشورهای عربی زبان را دارند پیشنهاد می کنیم.

 

 

کتاب المفید 

 

کتاب المفید برای نوآموزان زبان عربی بسیار مفید بوده و خرید آن را به افرادی پیشنهاد می‌ کنیم که قصد دارند سطوح مقدماتی زبان عربی را به بهترین شیوه ممکن فراگیرند. کتاب المفید یک منبع خودآموز جهت یادگیری زبان عربی بوده و با استفاده از اصطلاحات ساده و کاربردی به همراه انواع خودآزمایی ها، تمارین و سوالات چهار گزینه ای، زبان آموز را درگیر یادگیری زبان عربی می کند. 

 

 

یادگیری زبان عربی

 

 

 

خرید کتاب المفید به عنوان یکی از برترین منابع آموزش زبان عربی علاوه بر نوآموزان این زبان، به داوطلبان کنکور سراسری، معلمان و مدرسان زبان عربی و همچنین داوطلبان کنکور ارشد در رشته ‌های فقه و حقوق، الهیات، ادبیات و تاریخ اسلام پیشنهاد می گردد.

 

 

 

کتاب فن ترجمه از عربی به فارسی 

 

این کتاب یک منبع ملی بوده و برای افزایش درک زبان آموز از لغات عربی و اصطلاحات کاربردی تالیف شده است. از آنجا که اغلب کتب آموزش زبان عربی به آموزش قواعد دستور زبان اختصاص یافته اند، استقبال بسیار زیادی از این کتاب به عمل آمده است. 

این کتاب در پنج فصل به ارائه تئوری های ترجمه، روش های مناسب جهت ترجمه، ترجمه اسم های دو زبان عربی و فارسی از زوایای مختلف، بررسی فعل های فارسی و عربی در یک زمان، افعال لازم و متعدی، معلوم و مجهول، مثبت و منفی و همچنین  بررسی وجوه تشابه و افتراق هر دو زبان و انجام مقایسه میان جملات اسمیه و فعلیه، انواع جملات وصفیه، حالیه، شرطیه و نظایر آن پرداخته است. در بخش ضمیمه این کتاب نیز لغت نامه های قدیم و جدید معرفی می شود.

 

 

 

کتاب خودآموز زبان عربی بدون معلم برای همه 

 

کتاب خودآموز زبان عربی بدون معلم برای همه نیز که توسط محمدتقی اسلامی پارسا تعریف شده است، مبتنی بر ارائه توضیحات مفید و کاربردی در خصوص صرف و نحو و دستور زبان و مشهورترین امثال عربی و معادل‌ های آن ها به زبان فارسی، انجام مکالمات و محاورات روزمره و گوناگون، مجموعه‌ ای از آیات قرآن و احادیث نهج‌البلاغه، تمرینات به نظم و نثر عربی و فارسی و همچنین اصطلاحات مهم ادبی و ذکر کلیه مراکز اداری و وزارتخانه‌ها به همراه سوالات چهار گزینه ای است. این کتاب تمامی نکات ریز و ساده و همچنین نکات پیچیده و بسیار دشوار زبان عربی را در بر گرفته است و به عنوان یکی از برترین منابع داخلی جهت آموزش زبان عربی شناخته می شود.

 

 

 

جزوه کامل آموزش قواعد زبان عربی 

 

هر چند در سطح مدارس ایران بیشترین تمرکز ممکن بر روی آموزش قواعد دستور زبان است، اما در موسسات خصوصی و آموزشگاه های معتبر همچون موسسه آموزش زبان گات، بیشترین میزان تمرکز بر روی توانایی انجام مکالمه و تلفظ صحیح کلمات خواهد بود. به همین علت میزان کتاب های خود آموز قواعد دستور زبان عربی بسیار اندک بوده و به کتب درسی و دانشگاهی محدود می شوند.

جزوه کامل قواعد زبان عربی، از جمله معدود منابعی است که در راستای رفع اشکالات زبان آموزان و تقویت زبان عربی برای افرادی که در دستور زبان با مشکلات اساسی مواجه هستند گردآوری شده است. 

این مجموعه، تمامی قواعد دستور زبان عربی را در بر گرفته و آشنایی با آن ها به تسلط هرچه بیشتر و بهتر زبان عربی کمک می کند؛ ناگفته نماند که این جزوه به صورت مجازی تهیه می گردد و در صورت پرداخت هزینه مورد نظر می توانید pdf مربوطه را دریافت نمایید.

 

 

کتاب آموزش عربی در ۶۰ روز همراه سی دی 

 

اصولاً، انگیزه خرید کتاب هایی که آموزش زبان عربی در مدت زمان اندک را وعده می‌ دهند، با هدف انجام مسافرت های کوتاه مدت و اقامت های محدود در کشورهای عربی زبان همچون سفر به کربلا، نجف و مکه مکرمه صورت می گیرد. در این راستا کتابی مناسب با عنوان کتاب آموزش عربی در ۶۰ روز تهیه شده و با قیمت مناسب عرضه شده است.

این کتاب نیازمندی های زبان آموز در زمینه های مختلف از جمله امور روزمره و همچنین اطلاعات جغرافیایی، موسیقایی، ادبیات و مطبوعات را برطرف می ‌کند. تداوم استفاده از این کتاب و کتاب ‌های مشابه می‌ تواند به افزایش تقویت مهارت های زبان آموز منتهی گردد. موسسه زبان گات به فراخور نیاز، خرید یک و یا چندین نمونه معتبر از کتاب های معرفی شده را به شما پیشنهاد می دهد تا در کنار طی کردن دوره های حضوری و یا غیر حضوری آموزش زبان عربی، بتوانید با مطالعه این کتاب ها نیز مهارت خود در تسلط به زبان عربی را افزایش دهید.


6 پاسخ به “بهترین کتاب های یادگیری زبان عربی”

 1. foad گفت:

  سلام. متشکرم از اطلاعات جامع و کاملتون،من در اهواز زندگی میکنم و اینکه اینجا تقریبا همه میتونن عربی صحبت کنند ولی من در صحبت کردن زبان عربی خیلی مشکل داشتم وقتی در سایت گوگل سرچ کردم و با موسسه شما آشنا شدم و دیدم برای همه زبان ها اطلاعاتی برای کاربرها گذاشتین خیلی خوشحال شدم و اطلاعات سایت شما باعث شد نه تنها مشکلاتم در زبان عربی برطرف شه و اینکه علاقه مند به یادگیری زبان فرانسه شدم و قصد دارم که زبان فرانسه هم یاد بگیرم .لطفا شهر اهواز هم شعبه داشته باشید. سپاسگزارم

  • ادمین وب سایت گفت:

   باسلام و عرض ادب خدمت شما.مرکز زبان گات با داشتن 6 شعبه فعال در سراسر تهران و داشتن 11 سال سابقه کاری و آموزش 20 زبان زنده دنیا به سه روش آموزش زبان بصورت حضوری،آموزش زبان بصورت آنلاین و آموزش زبان بااستفاده از پکیج های آموزشی ویدئویی امکان یادگیری انواع زبانها را برای تمام رده های سنی فراهم کرده است .برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت آموزشگاه زبان گات amoozeshgah-zaban.com مراجعه کنید و تهرانی هامی توانند با انتخاب نزدیکترین شعبه گات به محل زندگی خود با مشاورین گات برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و شهرستانی های هم به جز شهر گرگان واقع در استان گلستان که گات شعبه دارد میتوانند با یکی از شعبات گات تماس بگیرند و توسط مشاورین گات راهنمایی شوند و اینکه بتوانند در کلاسهای آنلاین گات که محدودیت مسافت ندارد شرکت کنند.به امید روزی که گات در سراسر کشور شعبه داشته باشد.

 2. شیرزادی گفت:

  سلام ضمن تشکر کتاب المفید رو چطور میتونم تهیه کنم.ممنون

  • ادمین وب سایت گفت:

   باسلام و عرض ادب خدمت شما.برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با دفترمرکزی گات تماس بگیرید .
   آدرس و شماره تماس آموزشگاه زبان انگلیسی در کاشانی (دفتر مرکزی گات ):
   تهران،آیت الله کاشانی، بین شقایق و ستاری، رو به روی فرهنگسرای نور، پلاک 466
   021-44038846- 021-44038557
   021-44154940- 021-44154950

 3. حسین شهبازی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده مدیر فروش شرکتی هستم که به اهواز و بوشهر برای ماموریت میرم و چون به زبان عربی تسلط ندارم خیلی سخت کارم پیش میره
  لطفا بنده رو برای یادگیری زبان عربی در مرکزتان راهنمایی کنید. سپاس

  • پشتیبانی گات گفت:

   با سلام و درود خدمت شما دوس گرامی
   شما می توانید برای یادگیری زبان عربی در کلاس های خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی مرکز زبان گات شرکت نمایید.
   چنانچه وقت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری را ندارید این امکان برای شما وجود دارد که از پکیج های ویدیویی زبان عربی استفاده کنید.
   لذا برای اطلاعات بیشترمی توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *