اصطلاحات کاربردی زبان اسپانیایی

 

بدون هیچ شک و تردیدی باید گفت که امروزه زبان اسپانیایی به عنوان یکی از مهم ترین زبان های زنده دنیا به حساب می ‌آید. اهمیت این زبان به دو دلیل است. در وهله اول گستره افرادی که به این زبان صحبت می‌ کنند بسیار وسیع بوده و شما می توانید اسپانیایی زبانان بسیار زیادی را در سراسر جهان پیدا کنید. افراد بسیار زیادی در غرب قاره اروپا، قاره آمریکای جنوبی، کشورهای آسیای شرقی به خصوص کشور ژاپن و… به زبان اسپانیایی صحبت می‌ کنند.

 از یک منظر دیگر نیز زبان اسپانیایی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا این زبان پس از چینی، پر متکلم ترین زبان زنده دنیا به حساب می ‌آید و در حال حاضر بیش از ۶۰۰ میلیون نفر اسپانیایی در سراسر جهان زندگی کرده و به این زبان به عنوان زبان مادری یا زبان دوم صحبت می کنند.

 

زبان اسپانیایی

 

 

به همین دلیل اهمیت یادگیری این زبان بسیار زیاد است و اگر قصد دارید تا یک زبان مهم را فرا گیرید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به سراغ زبان اسپانیایی آمده و به آن مسلط شوید. یکی از بخش های کاربردی یادگیری یک زبان، آموزش اصطلاحات آن زبان است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا شما را با مهم ترین اصطلاحات زبان اسپانیایی آشنا کنیم، پس با ما همراه هم باشید.

 

 

اهمیت یادگیری اصطلاحات زبان اسپانیایی

 

روش های بسیار مهمی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا با سرعت بسیار زیادی به یک زبان به مسلط شوید. یکی از این روش ها یادگیری اصطلاحات آن زبان است. شما می توانید به راحتی لیستی از اصطلاح بسیار مهم زبان اسپانیایی را فرا گرفته و از آن ها در مکالمات روزمره خود استفاده کنید.

یادگیری این اصطلاحات به شما کمک می کند تا خیلی سریع وارد فاز مکالمه بشوید. اگر به یک کشور اسپانیایی زبان سفر می کنید به شما پیشنهاد می‌ کنیم تا با اصطلاحات مهم این زبان آشنا شده و در مکالمات روزمره خود از این اصلاحات به نحو احسن استفاده کنید. در ادامه شما را با چند اصطلاح بسیار مهم زبان اسپانیایی آشنا خواهیم کرد.

 

مهم ترین و کاربردی ترین اصطلاحات زبان اسپانیایی

 

 

 

اسپانیاییفارسی
Buenos dias! سلام / صبح بخیر
Buenas tardes! عصر بخیر
Buenas noches! عصر بخیر / شب بخیر
Hola! سلام
Adiós! خداحافظ
Por favor! لطفا
Hasta la vista می بینم شما را
Hasta luego بعدا می بینم شما را
Hasta pronto به زودی می بینم شما را
Hasta mañana فردا می بینم شما را
Yo soy de … من اهل … هستم
No entiendo. متوجه نشدم
Yo sé میدانم
Buena idea! ایده خوبی است
Felicitaciones! تبریک می گویم
Buena suerte! موفق باشید
Te amo دوست دارم
Lo siento متاسفم
Cómo estás? چند سالتان است؟
Cómo está usted? چطوری؟
Qué tal? چه خبر؟
Si / no نه/بله
Cómo te llamas? اسم شما چیست؟
Me IIamo … اسم من ... است
Hablas inglés? می توانید انگلیسی صحبت کنید
Hablo… من … صحبت می کنم
De dónde eres? اهل کجا هستید؟

 

 

 

یادگیری اصطلاحات زبان اسپانیایی

 

اگر پس از مطالعه لیست اصطلاحات زبان اسپانیایی، علاقه ‌مند بودید تا دایره جملات و اصطلاحات خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید، روش های مختلفی پیش روی شما وجود دارد که در این بخش به این روش ها خواهیم پرداخت.

 اولین و بهترین گام برای رشد مهارت های زبان اسپانیایی، شرکت در کلاس های زبان است. شما می توانید به راحتی در دوره ‌های آموزش اسپانیایی مرکز زبان گات ثبت نام کرده و با سرعت بسیار زیادی به این زبان تسلط پیدا کنید. 

مرکز زبان گات بهترین اساتید و منابع آموزشی را برای یادگیری زبان اسپانیایی فراهم کرده است تا زبان آموزان بتوانند به راحتی به اصطلاحات و جملات اسپانیایی تسلط پیدا کرده و بتوانند از این جملات و اصطلاحات در مکالمات روزمره خود استفاده کنند.

 

بهترین آموزشگاه زبان اسپانیایی

 

 

 

روش دیگری که می توانید با استفاده از آن به اصطلاحات این زبان مسلط شوید، تماشای فیلم های اسپانیایی زبان است. شما می توانید با تماشای این فیلم ها، جملات بسیار زیادی را به زبان اسپانیایی فرا بگیرید و با تکرار و تمرین به این جملات مسلط شوید.

جملات کاربردی و بسیار مهم یک زبان می ‌تواند به ما کمک کند تا به بهترین شکل با دیگران مکالمه داشته باشیم. البته باید به این نکته اشاره کرد که راز موفقیت در این زمینه تکرار و تمرین است و شما با تکرار و تمرین می توانید اصطلاحات یک زبان را در حافظه بلند مدت خود ثبت کرده و آن را فرا گیرید.

کتاب های آموزش مکالمه زبان اسپانیایی نیز به شما کمک می کند تا بتوانید با اصطلاحات کاربردی و بسیار مهم این زبان آشنا شوید. موضوع حائز اهمیت آن است که بتوانید در مکالمات خود از مطالبی که فرا گرفته اید استفاده کنید.

 

 

یادگیری اصطلاحات زبان اسپانیایی به روش نوین

 

اگر علاقه مند هستید تا با یک روش نوین زبان اسپانیایی را فراگیرید، به شما پیشنهاد می دهیم که در اینترنت یک دوست اسپانیایی زبان پیدا کنید. خوشبختانه امروز روش های بسیار زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد و شما می توانید به راحتی یک فرد اسپانیایی زبان را پیدا کرده و با او دوست شوید.

صحبت با یک فرد اسپانیایی زبان می تواند دایره واژگان و اصطلاحات شما را گسترش داده و به شما کمک کند تا از این اصطلاحات در مکالمات خود استفاده کنید. از مهم ترین مزایای این روش از بین رفتن ترس است. زمانی که با یک فرد خارجی صحبت می کنید، آرام آرام ترس شما از مکالمه خواهد ریخت و شما با اعتماد به نفس بیشتری می توانید به یک زبان خارجی صحبت کنید.

 

حرف آخر

در این مطلب شما را با مهم ترین اصطلاحات زبان اسپانیایی آشنا کرد و بیان کردیم که چگونه می توانید از این اصطلاحات در مکالمات روزمره خود استفاده کنید. از سوی دیگر روش های مختلفی را بیان معرفی کردیم که به شما کمک می کند تا دایره اصطلاحات و عبارات خود را افزایش دهید. 

اگر به اصطلاحات یک زبان تسلط پیدا کنید، می توانید همانند یک فرد نیتیو به این زبان صحبت کنید. زبان اسپانیایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و افرادی که اصطلاحات مهم این زبان را فرا گیرند همانند یک فرد نیتیو می‌ تواند از زبان اسپانیایی برای برقراری ارتباط استفاده کنند.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *