آشنایی با اپلیکیشن Doulingo و نحوه آزمون در آن

اگر به فراگیری زبان خارجه در فضای مجازی علاقه مند هستید باید با یک برنامه استثنایی در این زمینه آشنا شوید؛ این برنامه خارق العاده اپلیکیشن Doulingo نام دارد که با نام هایی همچون یادگیری زبان بدون دردسر، برنامه آموزش زبان استثنایی و مواردی از این قبیل در بستر اینترنت شناخته می شود.
اپلیکیشن Doulingo صرفا برنامه آموزش زبان انگلیسی نیست بلکه امکان فراگیری زبان های شناخته شده دیگری همچون زبان اسپانیولی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی و ترکی استانبولی از طریق این اپ فراهم شده است.
برای کار با اپلیکیشن Doulingo صرفا باید برنامه مورد نظر را روی گوشی اندروید و یا اپل نصب نموده و سپس در بازه زمانی مورد نظر، فراگیری زبان را آغاز کنید. با توجه به اینکه امکان تعیین سطح در این برنامه فراهم شده است شما می توانید با شرکت در آزمون مربوطه، فراگیری زبان را از یک بخش مناسب شروع کنید.

 

 

کار با اپلیکیشن دولینگو

 

آموزش بصری و تصویری لغات در اپلیکیشن دولینگو

دایره هایی که پس از باز نمودن برنامه مشاهده می کنید درس های آموزش زبان در سطوح مختلف هستند؛ ورود به دوره های بالاتر مبتنی بر تکمیل دوره های ابتدایی تر است. لغات جدید در هر دوره به صورت تصویری آموزش داده می شود و تمرکز بر روی قدرت حافظه تصویری برای یادگیری زبان است.
پس از اتمام درس های مربوطه، نقاط قوت و ضعف شما نمایش داده می شود و تمامی لغاتی که نیاز به تمرین و تکرار دارند مشخص می گردند. امکان تکرار مجدد درس مربوطه در صورت کسب نمره قبولی جهت ورود به دوره های بالاتر، برای کاربر فراهم شده است. این فرصت به کاربر کمک می کند تا با تقویت سطوح پایه به پیشرفت قابل ملاحظه ای در فراگیری زبان خارجه دست یابد.

امکان تعیین برنامه زبان آموزی توسط کاربر

این ویژگی یکی از مهمترین صفات اپلیکیشن Doulingo است که از آن یک برنامه محبوب در میان دیگر شیوه های آموزش غیر حضوری زبان ساخته است. کاربر می تواند با ذهنی آسوده و بدون تحمل کوچک ترین فشاری از جانب اپلیکیشن Doulingo، برنامه ای مشخص و مناسب با ساعات کاری و اوقات فراغت خود را تنظیم کند.
با این وجود اپلیکیشن Doulingo امکان یادآوری برنامه مورد نظر را فراهم ساخته است تا اگر شما در زمان مشخص نسبت به زبان آموزی از طریق این اپ اقدام نکنید، سیستم به صورت خودکار برنامه را یادآوری کرده و از شما انجام مطالعات روزانه را درخواست می کند. البته شما می توانید با توجه به شرایط خود این سیستم را غیر فعال کنید.

مزایای استفاده از اپلیکیشن Doulingo

اپلیکیشن دولینگو به عنوان یکی از محبوب ترین اپ های آموزش زبان در ایران و سراسر جهان دارای مزیت های متعددی به شرح ذیل است:
– امکان مدیریت نمودن زمان آموزش زبان به صورت روزانه
– امکان دسترسی به اپلیکیشن در نسخه های وب و گوشی های اندروید و ios و ویندوزفون ها
– آموزش بیش از ده زبان کاربردی و مهم در سطح بین المللی
– امکان ساخت پروفایل شخصی و ذخیر نمودن اطلاعات عضویت و دسترسی به فایل های مربوطه با سیستم های دیگر
– امکان اشتراک گذاری درس ها و رقابت با دوستان و آشنایان
– دسته بندی نمودن لغات هم تراز در شاخه های متفاوت
– آموزش زبان به صورت بصری و استفاده از قدرت حافظه بلند مدت
– رابط کاربری زیبا با عملکرد ساده و آسان
– دانلود و نصب رایگان و بدون پرداخت حق اشتراک دوره ای

 

 

اپلیکیشن دولینگو

 

معایب و محدودیت های اپلیکیشن Doulingo

اگر بخواهیم معایب و محدودیت های این اپلیکیشن را معرفی کنیم باید بگوییم صرفا با یک محدودیت جدی مواجه هستیم و آن عدم امکان آموزش به زبان فارسی است. بنابراین زبان آموز باید به سطحی از زبان انگلیسی مسلط باشد تا بتواند از این برنامه استفاده کند.
زمانی که از تسلط زبان آموز به درجاتی از زبان خارجه سخن می گوییم منظور و مقصود ما، درجات پیشرفته و سطوح عالی زبان نیست بلکه سطوح ابتدایی زبان های پشتیبانی شده توسط این اپلیکیشن جهت استفاده از خدمات زبان آموزی آن کفایت می کند.
با این حال لازم است بدانید که امکان آموزش تمامی زبان های مورد نظر به زبان انگلیسی فراهم شده است و کاربران می توانند آموزش های مربوط به زبان آلمانی، پرتغالی، اسپانیایی و … را به صورت انگلیسی دریافت کنند.

آزمون زبان در اپلیکیشن Doulingo

شیوع ویروس کرونا شرایط مطلوبی برای اپلیکیشن Doulingo فراهم ساخت تا علاوه بر معرفی خود به ارائه آزمون های معتبر زبان نیز بپردازد. آزمون دولینگو یا DET در راستای سنجش مهارت زبان انگلیسی طراحی شده و نتیجه آن مورد پذیرش برخی از دانشگاه های سراسر جهان واقع شده است.

این آزمون در سه بخش ذیل قابل دسته بندی است:
– ارائه رهنمودهایی در خصوص مقررات و شرایط آزمون در اپلیکیشن Doulingo که در یک بازه زمانی ده دقیقه ای مطرح شده و مشمول نمره نمی شود.
– پرسش های انطباقی یا همان آزمون اصلی که شامل مهارت های ریدینگ، لسنینگ، مکالمه و نوشتار شده و 25 دقیقه به طول می انجامد.
– مصاحبه به صورت ویدئو کنفرانس و ضرورت پاسخ به پرسش های تشریحی که ده دقیقه به طول می انجامد و نتیجه آن به اظهار نظر اساتید مربوطه مرتبط است.

 

 

آزمون دولینگو چیست

 

اپلیکیشن Doulingo در موسسات آموزش زبان

یکی از اپلیکیشن های پرکاربرد که مورد توصیه اکید موسسات آموزش زبان و به خصوص مرکز زبان گات است اپلیکیشن Doulingo بوده و از آن به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای آموزش زبان در کنار کلاس های حضوری یاد می شود. امروزه بسیاری از معلمان در کشورهای صنعتی نیز این برنامه را به عنوان یک شیوه تکمیلی جهت فراگیری زبان کشور بیگانه به دانش آموزان خود معرفی می کنند.
موسسه زبان گات به عنوان بهترین موسسه آموزش زبان حضوری و آنلاین نیز در راستای پیشبرد اهداف خود و افزایش سطح پیشرفت زبان آموزان و اعضای موسسه خود، نصب این اپلیکیشن رایگان را پیشنهاد می دهد.
لازم به ذکر است که آزمون مربوط به این اپلیکیشن، هر ماه و به تعداد دو مرتبه برگزار می گردد. جهت دریافت مشاوره در خصوص ثبت نام در دوره های آموزش زبان و همچنین نصب این برنامه آموزش زبان و شرکت در آزمون آن با شماره تلفن های درج شده بر روی وب سایت آموزشگاه گات تماس حاصل فرمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *