آزمون زبان آلمانی

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

 

امروزه اهمیت یادگیری یک زبان به غیر از  زبان مادری بر هیچ کس پوشیده نیست و افراد سعی می کنند تا به یک زبان دوم مسلط شوند. زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی جز محبوب ترین زبان ها بین ایرانیان محسوب می شوند و عموم افرادی که علاقه مند به یادگیری زبان دوم یا سوم هستند، به سراغ این زبان ها می روند.

زبان آلمانی در حال حاضر یکی از مهم ترین زبان های زنده دنیا محسوب می شود که در مرکز اروپا سخنوران بسیار زیادی دارد. اگر به هر دلیلی علاقه مند هستید تا به زبان آلمانی مسلط شوید، می توانید در دوره های مختلف آموزش زبان آلمانی شرکت کنید.

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد سعی به یادگیری زبان آلمانی می کنند، اهمیت کشور آلمان و جایگاه این کشور از لحاظ علمی است. کشور آلمان هفتمین کشور بزرگ در قاره اروپا است که از نظر جذب دانشجو و جایگاه علمی دانشگاه ها، جز یکی از قدرت های دنیا محسوب می شود. افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند، عموما آلمان را به  عنوان مقصد خود انتخاب می کنند.

 

 

 

 

آزمون گوته

 

 

 

 

 

 

 

تعیین سطح زبان آلمانی

برای آن که مشخص شود در چه سطحی از زبان آلمانی قرار دارید، می توانید آزمون تعیین سطح زبان آلمانی داده و مشخص کنید که چقدر به این زبان مسلط هستید. زبان آلمانی به صورت کلی سطوح مختلفی دارد که هر یک از این سطح ها نشان از درجه ای از تسلط به این زبان است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با  سطوح مختلف زبان آلمانی آشنا کرده و اطلاعاتی که پس از آزمون زبان آلمانی لازم است درباره نتیجه خود بدانید، به شما گفته شود.

 

 

 

سطح مقدماتی زبان آلمانی

در پایه ای ترین سطح تسلط به زبان آلمانی، سطح مقدماتی قرار دارد.. افرادی که در شروع فرآیند یادگیری زبان آلمانی قرار دارند، این سطح، ابتدایی ترین مرحله یادگیری زبان آلمانی برای آنها خواهد بود. سطح مقدماتی خود به دو بخش سطح A1 و A2 طبقه بندی می شود.

سطح مقدماتی A1

در این سطح فرد می تواند کلمات روزمره و جملات بسیار پایه و ابتدایی زبان آلمانی که به صورت عمومی و مشخص شده می باشد، درک کرده و بتواند از آنها استفاده کند. در این سطح از آموزش زبان آلمانی فرد باید بتواند خود را معرفی کرده و در ارتباطات روزانه خود، سوالاتی را طرح کند و پاسخ آن را به طرز مطلوبی درک نمایند.

سطح مقدماتی A2

دانشجویی که در این سطح قرار دارد، می تواند پس از یادگیری کلمات ابتدایی، در رابطه با موضوعات مشخصی مثل خانواده، خرید، محیط اطراف و کار گفتگو کند و صحبت های گفته شده را به خوبی درک کند.

 

 

 

سطح میانی زبان آلمانی

پس از گذر از مرحله سطح مقدماتی، دانشجو وارد سطح میانی زبان آلمانی می شود. در این مرحله، از زبان آموز انتظار می رود تا بتواند به نحو مطلوبی به زبان مورد نظر مسلط شده و در مهارت های مختلف آن به تسلط کافی رسیده باشد.

سطح میانی زبانی آلمانی نیز مثل سطح زبان مقدماتی شامل دو بخش B1 و B2 می باشد.

سطح میانی B1

دانشجویی که در این سطح از یادگیری زبان آلمانی قرار دارد، پس از گذر از این دوره باید بتواند به صورت استاندارد از زبان خود استفاده کرده و در مورد مسائل مختلفی گفتگو کند. این فرد می تواند در سفر خود به کشورهای آلمانی زبان، به نحو احسن از پس مشکلات خود برآمده و با دیگران گفتگو ساده و پیوسته داشته باشد.

سطح میانی B2

در سطح B2 دانشجو می تواند نکات اصلی موجود در یک متن بسیار سخت را به بهترین شکل ممکن درک کند. دانشجویی علاوه بر متن های عمومی و دشوار باید بتواند در متن های تخصصی رشته خود نیز به درک بالایی از متن دست پیدا کند.  عموما می گویند، دانشجویی که در این مرحله از سطح زبان آلمانی قرار دارد، باید بتواند در یک کلاس درس به زبان آلمانی شرکت کرده و متوجه گفتگوهای رد و بدل شده شود. دانشجو علاوه بر مهارت درک مطلب و شنیداری قوی باید بتواند بدون آمادگی قبلی، به صورت روان و پیوسته به زبان آلمانی صحبت کند. این گفتگو باید به شکلی باشد که یک فرد عادی با زبان مادری آلمانی بدون هیچ مسئله و مشکلی بتواند با دانشجو گفتگو کند و درک مطالب رد و بدل شده برای هر دو طرف امکان پذیر باشد.

 

 

کلاس آنلاین آلمانی تهران

 

 

 

سطح پیشرفته زبان آلمانی

بالاترین سطحی که شما می توانید پس از شرکت در آزمون تعیین سطح زبان آلمانی به آن دست پیدا کنید، سطح پیشرفته زبان آلمانی است. در این سطح فرد باید در تمامی مهارت های یک زبان به تسلط کافی رسیده باشد. سطح پیشرفته زبان آلمانی خود به دو بخش C1 و C2 طبقه بندی می شود.

سطح پیشرفته C1

دانشجویی که به این سطح از زبان آلمانی رسیده باشد، باید بتواند متون طولانی که از واژه های سطح بالا تشکیل شده باشد را به بهترین شکل درک کرده و بتواند به اختصار آن را بازنویسی کند. دانشجویی که پس از آزمون تعیین سطح زبان آلمانی جز سطح C1 طبقه بندی می شود، بدون هیچ آمادگی باید بتواند به صورت روان به زبان آلمانی صحبت کند و به هیچ عنوان برای پیدا کردن یک لغت مکث نکند.

سطح پیشرفته C2

این سطح از یادگیری زبان، بالاترین سطح در آزمون زبان آلمانی است. در این سطح فرد باید بتواند هر آن چه که از زبان آلمانی می خواند یا می شنود را بدون هیچ مشکلی درک کند. او باید به راحتی اطلاعات کتبی یا شفاهی را جمع آوری کرده و بتواند به صورت پیوسته در رابطه با مطالب جمع آوری شده صحبت کند. فردی که در سطح C2 زبان آلمانی قرار گرفته باشد، به راحتی می تواند در کشور آلمان زندگی کرده و مثل یک فردی که زبان مادری او آلمانی است، با دیگران گفتگو کند.

 

 

 

 

کلاس آنلاین آلمانی

 

 

 

 

 

حرف آخر

در این مطلب به بررسی آزمون زبان آلمانی پرداخته و بیان کردیم که پس از این آزمون، دانشجویان به چه سطوحی طبقه بندی می شوند. شما می تواند با توجه به سطح خود، از منابع آموزش مختلفی استفاده کنید. اگر یک دانشجو سطح خود را نداند، فرآیند یادگیری برای او سخت و طولانی خواهد بود. برای تعیین سطح زبان آلمانی خود میتوانید همینک با شماره های موجود بر روی وب سایت گات تماس گرفته و با کارشناسان این مجموعه در این زمینه گفت و گو نمایید.

logo got

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات

جدیدترین مقالات

سبد خرید