۵ دلیل برای نگاه کردن فیلم با زیرنویس

 

 

 

همه ی ما در طول روز حداقل چند دقیقه و یا حتی چند ساعت مشغول نگاه کردن به تلویزیون و فیلم و سریال های آن هستیم. یا حتی در گوشی و تبلت و لپ تاپ خودمان مشغول دیدن فیلم و سریال های مورد علاقه ی خود هستیم و از آنجایی که زبان انگلیسی، یک زبان بین المللی و جهانی است و صنعت فیلم سازی هالیوود، از بقیه در دنیا بهتر است و طی این چند سال، پیشرفت فوق العاده ای کرده، اکثر فیلم و سریال های خوب، به زبان انگلیسی است. حالا بعضی از ما با دوبله ی فارسی آن ها را تماشا می‌کنیم و بعضی دیگر با زیرنویس و بعضی دیگر هم با زبان اصلی. صحبت ما در این مقاله، بیشتر به سمت تماشا کردن فیلم و سریال با زیرنویس است. ما دائما باید در حال آموختن زبان انگلیسی باشیم نه فقط در کلاس و زمانی مشخص. پس چه بهتر که زبان را با کار هایی که به انجام آن ها علاقه داریم، مانند فیلم و سریال دیدن، پیوند بزنیم! انسان هر چه به انجام دادن کاری یا آموختن چیزی علاقه مند باشد، بهتر و سریع تر می‌تواند در آن پیشرفت کند و این ترکیب کردن تماشای فیلم و سریال با زبان انگلیسی، یکی از بهترین مثال های آن است. فکر کنید چقد باحال است که با یک کار آسان مثل فیلم دیدن، زبان خود را تقویت کنید! پیشنهاد ما به شما برای تماشای سریال انگلیسی زبان، سریال Friends است. در این سریال، اصطلاحات و کلمات و عبارت های مختلف و پرکاربرد و روزمره، به ساده ترین شیوه ی ممکن بیان می‌شود و مطمئنا برای شروع، یک قدم بسیار مثبت خواهد بود و اگر کمی با زبان انگلیسی آشنا باشید، به راحتی می‌توانید به فکر تقویت مهارت های مختلف زبان انگلیسی خود باشید. جملات و دیالوگ های این سریال بسیار ساده و پرکاربرد است و اگر به فکر یادگیری این نوع از کلمات و جملات پرکاربرد اما ساده هستید، این سریال برای شما ساخته شده است و می‌توانید روی آن حساب ویژه ای باز کنید.

 

 

 

1: انگلیسیِ به کار رفته در فیلم و سریال ها، واقعی تر است

زبان انگلیسی به کار رفته در فیلم و سریال ها، بسیار واقعی تر و کاربردی تر است و شما میتوانید کلمات پرکاربردی که در طول یک زندگی روزمره در کشور های انگلیسی زبان استفاده می‌شود را یاد بگیرید. آن هم با لهجه و گویش واقعی تر. شما به راحتی با دقت کردن به مکالمات ساده ی فیلم های انگلیسی زبان، می‌توانید این زبان را فرا بگيريد و در زندگی روزمره ی خود استفاده کنید. مکالمه های درون فیلم و سریال ها، مثال هایی از زبان انگلیسی است که در شرایط واقعی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما با کمک فیلم و سریال های انگلیسی زبان، کلمه ها و لغت های مختلف را در قالب جمله های کاربردی یاد می‌گیرید. شما با این کار، انگلیسی واقعی و کاربردی را به جای انگلیسی کتابی و معمولا غیر کاربردی یاد می‌گیرید.

 

 

 

2: تقویت مهارت شنیدن (Listening)

از آنجایی که شما مدام در حال تماشا کردن فیلم و سریال های مختلف در موضوعات متفاوت و با زبان اصلی یا همان انگلیسی هستید، کم کم گوش شما به شنیدن کلمات مختلف عادت می‌کند و بعد از گذشت یک مدت، به راحتی می‌توانید کلمه ها و عبارت ها  را تشخیص دهید حتی اگر معنیِ فارسیِ آن ها را ندانید. مهارت شنیدن، یک مهارت بسیار مهم در آموزش زبان انگلیسی و مکالمه است و اگر این مهارت شما ضعیف باشد، نمی‌توانید کلمه ها و جمله هایی که طرف مقابل به زبان انگلیسی می‌گوید را متوجه شوید و در نتيجه، از برقراری ارتباط ساده با یک انگلیسی زبان محروم می‌شوید. حتی اگر مهارت صحبت کردن (Speaking) شما قوی باشد، باز هم تا زمانی که حرف طرف مقابل را متوجه نشوید، نمی‌توانید به او یک پاسخ مناسب بدهید و مکالمه را پیش ببرید. اما شما با استفاده از روش فیلم و سریال دیدن با زیرنویس، به راحتی می‌توانید مهارت گوش کردن خودتان را تقویت کنید و در مکالمه های ساده، کم نیاورید.

 

 

 

3: تقویت مهارت صحبت کردن ( Speaking)

شما با تماشا کردن فیلم و سریال ها با زبان انگلیسی، به راحتی می‌توانید مهارت صحبت‌ کردن خود را تقویت کنید. همانطور که گفته شد، در فیلم و سریال ها از کلمات و جملات پرکاربرد استفاده می‌کنند و شما با تکرار تمرین کردن بر روی فیلم های مختلف، با لهجه و گویش اصلی و عامیانه مردم انگلیسی زبان آشنا می‌شوید و می‌توانید در صحبت های خود از گویش و طرز تلفظ صحیح کلماتی که قبلا در فیلم ها شنیده اید، استفاده کنید. این عمل باعث می‌شود که شما روان تر صحبت کنید و بعد از گذشت مدتی، از آن جا که شما مدام این کلمات را شنیده اید، در ذهن و ناخودآگاه شما حک می‌شود و تلفظ و لهجه ی آن ها را به صورت ناخودآگاه تقلید خواهید کرد. این روش برای تقویت و حتی آموزش مهارت مکالمه و صحبت‌ کردن، بسيار موثر است و به راحتی می‌توانید این مهارت زبان انگلیسی را فرا بگيريد.

 

 

 

4: تقویت مهارت خواندن (Reading)

شاید در نگاه اول تعجب کنید که چطور ممکن است تماشای یک فیلم انگلیسی زبان با زیرنویس می‌تواند برای تقويت مهارت خواندن موثر و مفید باشد؟! حق با شماست اما اگر زیرنویس فيلم یا سريال به زبان انگلیسی باشد چطور؟! اگر زیرنویس فیلم خود را به زبان انگلیسی قرار دهید، به راحتی می‌توانید با خواندن آن ها، مهارت خواندن زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. برای این که این عمل شما موثر باشد، بهتر است که یک بار فیلم را با زیرنویس فارسی ببینید و برای بار دوم، با زیرنویس انگلیسی. با انجام این کار، به راحتی می‌توانید سه مهارت از چهار مهارت زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن و گوش کردن) را فرا بگيريد و تقویت کنید.

 

 

 

 

5: تقویت لهجه و تلفظ

همانطور که گفته شد، فیلم و سریال های انگلیسی زبان، به واقعیت نزدیک است و شما کلمات مختلف را در قالب کاربردی بودن فرا می‌گیرید. لهجه و نوع گفتار مردم در فیلم ها عامیانه است و شما با توجه کردن به آن ها می‌توانید بر روی لهجه ی خود کار کنید. شما با خواندن یک کتاب، هیچ موقع متوجه ی لهجه و تلفظ زبان انگلیسی نمی‌شوید اما با تماشا کردن فیلم و سریال، می‌توانید به این موفقیت دست پیدا کنید. برای این که بتوانید لهجه ی خود را تقویت کنید، باید تمام تمرکز و حواس خود را بر روی نوع گفتار و طرز تلفظ کلمات بگذاريد و به شیوه ی بیان کردن آن ها و حرکت های دهانشان توجه کنید. این یک روش بسیار آسان و کاربردی برای تقویت لهجه ی زبان انگلیسی است و شما به راحتی یک فیلم دیدن می‌توانید مهارت های مختلفی را در خود تقویت کنید یا حتی یاد بگیرید.

اما اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید، می‌توانید با مشاورین با تجربه ی ما در ارتباط باشید تا شما را در انجام کار های مربوط به زبان، یاری دهند و به شما در عملی کردن خواسته هایتان کمک کنند. خیلی ممنونیم از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودید

 

 

 


8 پاسخ به “۵ دلیل برای نگاه کردن فیلم با زیرنویس”

 1. شادی گفت:

  سلام. برای دیدن فیلم های زبان اصلی با ترجمه درست چندتا سایت معتبر معرفی کنید چون گوگل همه سایت هایی که معرفی میکنه خیلی از فیلم هاش ترجمه کامل نیست یا لغت به لغت ترجمه شده

  • ادمین وب سایت گفت:

   با سلام و درود خدمت شما. از این سایت ها استفاده کنید ، English Subtitles، Podnapisi ،aparat

 2. گلاره گفت:

  سلام . تماشای فیلم های انگلیسی جهت تقویت زبان خود،زبان انگلیسی به لهجه امریکن باشد یا برتیش؟

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما از نظر علم زبان شناسی هیچ لهجه ایی برلهجه دیگر برتری ندارد.

 3. صادق گفت:

  سلام. برای دانلود فیلم ها که ترجمه آن صحیح باشد لطفا سایت های معتبری معرفی کنید

  • ادمین وب سایت گفت:

   دانلود فیلم با زیرنویس فارسی و انگلیسی .aparat.com
   Subcene
   English Subtitles
   Podnapisi

 4. گلناز گفت:

  سلام.برای تقویت زبان لازم هست در روز چند ساعت فیلم با زیرنویس ببینیم؟

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام ودرود خدمت شما .حداقل 1 ساعت دیدن فیلم انگلیسی لازم است و همچنین میتوانید در کلاس های بحث ازاد مرکز زبان گات شرکت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *