یادگیری زبان برای بزرگسالان سخت است یا کودکان؟

کودکان نسبت به بزرگسالان راحت تر یک زبان را یاد می گیرند ولی بزرگسالان تجربه ی بیشتری در خواندن و نوشتن دارند از همین رو کمی بهتر ارتباط برقرار می کنند. محیط یادگیری کودک باید کاملا مناسب باشد چرا که اتفاقات اطراف خیلی سریع روی آن ها تأثیر می گذارد. اما به طور کلی بزرگسالان راحت تر از کودکان زبان یاد می گیرند در ادامه به دلایل آن می پردازیم.

 

یادگیری زبان برای بزرگسالان سخت است یا کودکان؟

 

بزرگسالان حداقل یک زبان را قبلا یاد گرفته اند

بزرگسالان حداقل به یک زبان تسلط کامل دارند. به همین دلیل با قواعد و اینکه چگونه به خوبی یک زبان جدید را یاد بگیرند آشناییت دارند. اما کودکان با جهانی از تازگی ها طرف هستند و باید بتوانند کلماتی که برای اولین بار می شنوند را به خاطر بسپارند. همچنین بزرگسالان می دانند که چگونه واژگان سخت را یاد بگیرند و از منابع مختلف، فیلم ها، موسیقی و … استفاده کنند.

بزرگسالان توانایی مطالعه کردن دارند

یکی از مواردی که باعث برتری بزرگسالان نسبت به کودکان می شود توانایی مطالعه کردنشان می باشد. کودکان هم باید سعی کنند متنی را بخوانند و هم تمام گرامر و سایر نکات آن را به خاطر بسپارند از همین رو کمی برایشان سخت تر است. در واقع توانایی خواندن به شما این امکان را می دهد که کلمات را به راحتی و بدون در نظر گرفتن تک تک حروف بیان کنید.

 

یادگیری زبان برای بزرگسالان سخت است یا کودکان؟

 

بزرگسالان روش های یادگیری را می دانند

روش های مختلفی برای یادگیری بهتر زبان ارائه می شوند که بزرگسالان بهتر از کودکان متوجه آن ها هستند و می توانند از این طریق پیشرفت چشمگیری داشته باشند. اما کودکان به فکر بازی و سرگرمی هستند و شاید وقت کمتری برای یادگیری زبان بگذارند. از همین رو می توان گفت بزرگسالان روش های یادگیری را بهتر می آموزند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.