کتاب Top Notch

مجموعه کتاب‌ های Top Notch یکی از مجموعه های مشهور برای آموزش زبان انگلیسی است که در سال ۲۰۰۶ توسط انتشارات لانگمن تالیف شد و به چاپ رسید. این مجموعه کتاب‌ های آموزش زبان انگلیسی در واقع شامل ۴ کتاب است که دانشجو را از سطح A1 به B1 می رساند.

در ادامه مجموعه کتاب ‌های Top Notch، دانشجویان می توانند از سری کتاب‌ های Summit استفاده کنند که باعث می ‌شود تا سطح آن ها از B2 به C2 ارتقا پیدا کند. نویسندگان مجموعه کتاب ‌های Top Notch جن سلو و آلن آشر هستند که هر دو آن ها سابقه فوق‌ العاده درخشانی در تدریس زبان انگلیسی به افراد خارجی را
دارند و از روش های نوین تدریس برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می ‌کنند.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با کتاب های Top Notch آشنا کرده و به بخش‌ های مختلف این کتاب‌ ها نگاهی اندازیم تا شما به بهترین شکل با این مجموعه آشنا شوید. از این رو در صورتی که مایلید تا اطلاعات بیشتری در زمینه مجموعه کتاب های Top Notch به دست آورید تا انتها با ما همراه باشید.
بخش آموزش لغات در کتاب‌ های Top Notch

یکی از مهم ترین مهارت هایی که هر دانشجو برای تسلط به زبان انگلیسی باید آن فرا گیرد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به این زبان صحبت کند، تسلط به لغات، بالا بردن دایره لغات و واژگان است. 

در پایان هر بخش از مجموعه کتاب های Top Notch قسمتی را به آموزش واژگان جدید اختصاص داده شده است تا در آن دانشجویان با کلمات جدید آشنا شده و معانی هر یک را فرا گیرند.

کتاب های  Summit, Top Notch

در کنار آن نیز شاهد تلفظ صحیح کلمات در فایل صوتی که به همراه کتاب عرضه می شود هستیم که باعث می شود تا زبان آموز بتواند هم تلفظ صحیح کلمه را فراگرفته و هم مهارت شنیداری خود را افزایش دهند.

بخش آموزش گرامر در کتاب ‌های Top Notch

یکی دیگر از مهم ترین پارامتر هایی که یک فرد زبان آموز باید به آن مسلط شود؛ بخش گرامر زبان انگلیسی است. برای بهبود این مهارت سری کتاب‌ های Top Notch بخشی مجزا را به گرامر اختصاص داده است تا به صورت تخصصی بر روی این مورد کار شود.

هنگامی که نکات گرامری به زبان آموز آموخته می شود، شاهد آن هستیم که گرامر مورد نظر با یک یا دو تمرین به صورت حرفه ‌ای و با جدیدترین متدهای آموزش گرامر به زبان آموز تدریس می ‌شود تا او بتواند به بهترین شکل ممکن نحوه استفاده از گرامر را فرا گیرد.

 در انتهای هر بخش از مجموعه کتاب ‌های Top Notch نیز شاهد مرور گرامرهای گفته شده هستیم که این کار سبب می شود تا زبان آموز بارها و بارها یک نکته گرامری را تکرار و تمرین کند تا در نهایت به آن مسلط شود.

بخش آموزش مهارت شنیداری در کتاب‌ های Top Notch

در مجموعه کتاب ‌های Top Notch شاهد یک فایل صوتی نیز هستیم که هدف این فایل صوتی بهبود مهارت شنیداری زبان آموز است. در هر فصل از کتاب شاهد چند تمرین مربوط به مهارت شنیداری هستیم که با استفاده از فایل صوتی می ‌توان این تمرین ها را حل کرد. گوش دادن به فایل صوتی سری کتاب‌ های Top Notch باعث می‌شود تا شاهد بهبود مهارت لیسنینگ خود باشید.

بخش آموزش مهارت صحبت کردن در کتاب ‌های Top Notch

مجموعه کتاب های Top Notch بخشی را برای بهبود مهارت صحبت کردن زبان آموز اختصاص داده که در آن شاهد آن هستیم که مکالمات کوتاهی با استفاده از کلمات اصطلاحات و نکات گرامری هر درس بیان شده است، تا زبان آموز بتواند با یادگیری این مکالمه، شیوه صحبت کردن به زبان انگلیسی را فرا گرفته و به بهترین شکل ممکن بتواند به این زبان صحبت کند.

بخش آموزش مهارت خواندن در کتاب های Top Notch

در هر درس از مجموعه کتاب های Top Notch یک متن برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب قرار دارد. زبان آموز با مطالعه متن و پاسخ دادن به تمرین های مختلف مهارت خواندن و درک مطلب خود را بهبود بخشیده و آن را ارتقا می دهد. 

البته باید به این نکته اشاره کرد که در مجموعه کتاب‌ های Top Notch به بخش درک مطلب و ریدینگ توجه کمی شده است و همین موضوع باعث می‌ شود تا افراد ترجیح دهند که به سراغ مجموعه کتاب‌ های دیگری برای آموزش این مهارت روند و در مهارت ریدینگ تنها به مجموعه Top Notch بسنده نکنند.

بخش آموزش مهارت نوشتاری در مجموعه کتاب‌های Top Notch

یکی از نکات بسیار جالب در مجموعه کتاب‌ های Top Notch، توجه به بحث نوشتار است. شما در این کتاب ها می توانید نکات مختلفی برای نگارش متون را فرا گرفته و از این نکات در نوشتار انگلیسی خود استفاده کنید. علاوه بر ارائه نکات، شاهد طرح برخی تمرین ها نیز هستیم که سبب می‌ شود تا فرد بتواند نکات گفته شده را تمرین کرده و آن را فرا گیرد.

مزایای استفاده از مجموعه کتاب ‌های Top Notch

می ‌توان گفت مجموعه کتاب‌ های Top Notch یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی به حساب می ‌آید که شما می توانید با استفاده از این کتاب ‌ها در سریع ترین زمان ممکن و با بهینگی فوق العاده ای، مهارت انگلیسی خود را افزایش داده و آن را ارتقا دهید. 

در این کتاب به قسمت های مختلف یادگیری زبان توجه زیادی شده و همین مسئله سبب شده تا افراد بتوانند با مطالعه مجموعه کتاب‌ های Top Notch زبان انگلیسی را از سطح ابتدایی تا حرفه ای فرا گیرند.

اگر به دنبال یک مجموعه کتاب حرفه ای و فوق العاده برای یادگیری زبان می گردید، تا بتوانید زبان انگلیسی را از ابتدایی ‌ترین سطح ممکن شروع کنید، بهترین گزینه برای شما مجموعه کتاب ‌های Top Notch است، زیرا با استفاده از این کتاب ها می توانید از پایه آموزش زبان انگلیسی را شروع کرده و دوره آموزشی خود را طی کنید.

مثل هر کتاب دیگری آموزش زبان با استفاده از مجموعه کتاب‌ های Top Notch مزایا و معایب مختلفی دارد، نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سعی کنید تا به بهترین شکل ممکن از مزایای این مجموعه کتاب‌ ها استفاده کرده و معایب آن را نیز با کتاب ‌های دیگری برطرف کنید تا به سرعت یادگیری زبان انگلیسی خود کمک کنید.


برچسب ها :

3 پاسخ به “کتاب Top Notch”

 1. شیرین گفت:

  تاپ ناچ کتاب خوبیه اما به نظرم زیادی ابتداییه و خیلی مباحث رو کش داده در صورتی که میشد یکم فشرده تر باشه اینطور خیلی جذابتر میشد به نظرم، از همه لحاظ خوبه فقط من یکم باهاش حوصلم سر میره، کلاس ها هم با سرعت کمی پیش میرن و یکم خسته کننده است

 2. سمیه گفت:

  من در حال فراگیری تاپ ناچ هستم
  بنظرم اینکه مبحثی رو زوم میکنه و به عناوین مختلف مطرحش میکنه هم تمرین تکرار میشه مخصوصا برای شاغلین ک وقت زیادی برای یادگیری ندارند پس جلسه بعد باز هم میتوان تمرین کرد (چطوره که همه ما معنی hello رو میدونیم چون بسیار تکرار میشه ) و درباره همان موضوع صحبت کرد در کنار آن میتوان از لغات دیگر کتاب ها مانند آکسفورد برای هر فصل استفاده کرد این تجربه من در این چند ماه بود امیدوارم مفید بوده باشه

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام ودرود خدمت شما ممنون که تجربیات خود را در اختیار ما قرار میدهید در مرکز زبان گات کتاب های تاپ ناچ برای اموزش زبان انگلیسی تدریس میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *