مزایای یادگیری زبان کره ای

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

زبان کره ای، زبان رسمی کشور های کره جنوبی و شمالی است. این زبان به دلیل محبوبیت و گسترش عوامل مختلف کره ای طرفداران زیادی پیدا کرد. اگر به یادگیری این زبان علاقه دارید می توانید به صورت گام به گام و مرحله ای پیش بروید تا با گذشت مدت کوتاهی به راحتی مکالمه داشته باشید. البته اگر از قبل هم کمی کره ای بلد باشید، راحت تر به هدفتان می رسید. در ادامه به برخی از مزایای یادگیری زبان کره ای می پردازیم.

آشنایی با رسم و رسوم کره ای

امروزه اکثر افراد زبان هایی غیر از زبان مادری را می آموزند که این موضوع خیلی به آن ها کمک می کند؛ چرا که هر زبان کاربرد ها و ویژگی هایی دارد که یادگیری آن باعث می شود با فرهنگ آن کشور و آداب و رسوم شان آشنا شویم.
شایان ذکر است که زبان کره ای برای کار و شغل بسیار کارآمد است؛ گاهی هم برای مهاجرت این زبان را می آموزند تا در دانشگاه های کره و دیگر کشور های کره ای زبان ادامه تحصیل دهند. همچنین برای سفر به این کشور زیبا، خوب است که کمی با این زبان آشنا شوید. از آنجایی که کشور کره کشوری مدرن و بروز است شاید همه فکر کنند که از لحاظ فرهنگ غنی نیست اما این کشور کاملا سنتی است. از همین رو اگر به زبان کره ای تسلط داشته باشید، می توانید در اقتصاد، گردشگری، روابط بین المللی و… جایگاه مناسبی را بدست آورید.

یافتن مشاغل مناسب

کشور کره ویژگی هایی دارد که آن را منحصر به فرد کرده است. تکنولوژی پیشرفته و اقتصاد کره جنوبی جایگاه ویژه ای را برای این کشور تعیین کرده است. با توجه به گذشته ی این کشور پیش بینی می کنند که تا سال ۲۰۳۰ هفتمین اقتصاد بزرگ جهانی می شود. سامسونگ، کیا، هیوندای، ال جی و لوته فقط تعداد اندکی از برند های معتبر جهان هستند که کره ای می باشند.
بانک، حقوقدان، پلیس، حجامت گر، توسعه دهنده وب و… تنها تعداد اندکی از شغل های ویژه در کشور کره هستند.

آشنایی با اصطلاحات زبان کره ای

علاوه بر این ها، با اصطلاحات رایج زبان کره ای آشنا می شوید و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی جملات و کلمات زیادی را شنیده باشید، مکالمه هم برایتان راحت تر می شود. چراکه می دانید در هر موقعیتی از چه اصطلاحاتی استفاده کنید. یعنی تجربه ثابت کرده است که جملات و اصطلاحات تاثیر بیشتر نسبت به کلمات دارند. پس بهتر است کلمه های جدید را با قرار دادن در جمله بیاموزیم. همچنین شنیدن زبان کره ای کمک بسیاری در یادگیری می کند.
در ادامه با برخی اصطلاحات رایج کره ای آشنا می شویم.

나는 너를 친구 이상으로 생각해
دوستت دارم به کره ای
키스해도 돼
دلم برات تنگ شده
화장 잘 받았다
با من ازدواج می‌ کنی؟

اثر زبان کره ای برای ذهن

یادگیری هر زبانی ذهن را آماده تر می کند و اهمیتی ندارد که از چه سنی شروع می کنید، اما یادگیری این زبان ذهن را پرورش می دهد. در دنیای علم و دانش هم بهره می برند و همواره کلمات جدیدی به آن اضافه می شوند. در پی یادگیری زبان، مغز تقویت می شود.

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید