لهجه بریتانیایی بهتر است یا آمریکایی؟

 

 

یکی از سوالات بسیار مهمی که توسط افرادی که قصد دارند تا به تازگی زبان انگلیسی را فرا گیرند، پرسیده می شود این است که کدام لهجه زبان انگلیسی را باید فرا گرفت. لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟ در واقع باید گفت پاسخ به این جواب تنها دو کلمه است: تفاوتی ندارد!

در این مطلب قصد داریم تا لهجه بریتانیایی و آمریکایی را بررسی کرده و بیان کنیم که کدام یک از این لهجه ها برای ما ایرانیانی که قصد یادگیری زبان را داریم، گزینه بهتری به حساب می آید، پس با ما همراه باشید.

 

تفاوت های لهجه بریتانیایی و آمریکایی

 

یکی از نکاتی که پیش از بررسی انتخاب لهجه بریتانیایی یا آمریکایی باید آن را بررسی کرد، تفاوت این دو لهجه است. باید این موضوع را مورد مطالعه قرار داد که تفاوت هر یک از این دو لهجه با یکدیگر در چیست و هر کدام از این دو لهجه ها چه ویژگی دارند.

باید گفت که مهم ترین و اصلی ترین تفاوت دو لهجه بریتانیایی و آمریکایی، تفاوت در تلفظ واژگان است و همین مسئله باعث ایجاد دو لهجه جدید در زبان انگلیسی شده است.

 

 

آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی

 

 

تفاوت دیگر این دو لهجه انگلیسی با یکدیگر در بخش املای برخی از کلمات است که معمولاً کلماتی که با لهجه آمریکایی تلفظ می شوند، شکل کوتاه تری داشته و با حروف مصوت کمتری نوشته می شوند تا تلفظ آن ها بسیار ساده تر باشد.

 

تفاوت معنی کلمات در لهجه آمریکایی و بریتانیایی

 

در بحث کلمات نیز شاهد آن هستیم که برخی از کلمات دارای دو معنی متفاوت در لهجه بریتانیایی و آمریکایی هستند. به عنوان مثال کلمه Mean در انگلیسی با لهجه آمریکایی به معنای “فرد بد اخلاق” و در لهجه بریتانیایی به معنای “فرد خسیس”می باشد. 

 

 

فهرست کشورهای انگلیس زبان

 

 

 

 

البته باید به این نکته توجه داشت که این تفاوت معنی واژگان به شکل چشمگیری نیست و می ‌توان به سرعت برخی از کلماتی که در دو لهجه زبان انگلیسی دارای معنای متفاوتی هستند را فرا گرفت.

 

تفاوت در گرامر و دستور زبان

از نظر گرامر و دستور زبان نیز شاهد برخی تفاوت ‌ها در این دو لهجه هستیم اما تفاوت‌ های دستور زبان نیز در لهجه بریتانیایی و آمریکایی زیاد نبوده و نمی توان گفت که تفاوت این دو لهجه در دستور زبان بسیار تفاوت فاحشی به حساب می آید.

 

تفاوت های ضرب المثل و اصطلاحات در لهجه آمریکایی و بریتانیایی

 

یکی از تفاوت های دیگر این دو لهجه که اهمیت بسیار زیادی دارد، در بخش اصطلاحات و ضرب المثل ها می باشد. اصطلاحات لهجه بریتانیایی و آمریکایی گاهی به قدری با یکدیگر تفاوت دارد که یک فرد با لهجه بریتانیایی اصطلاحات استفاده شده یا ضرب المثل ها یک فرد انگلیسی زبان با لهجه آمریکایی را نمی تواند به درستی متوجه نمی شود.

موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است اگر قصد دارید تا به یکی از این دو لهجه مسلط شوید، لازم است تا بدون وسواس بیش از حد، آن لهجه ای که به نظرتان بهتر است و می توانید با آن به بهترین شکل ممکن به زبان انگلیسی صحبت کرده را انتخاب کرده و کار خود را برای یادگیری آن زبان شروع کنید.

 

لهجه آمریکایی زبان انگلیسی

 

لهجه آمریکایی زبان انگلیسی، جایگاه ویژه ای نسبت به لهجه بریتانیایی دارد و اکثر منابع آموزشی و کتاب ها بر اساس لهجه آمریکایی تالیف می ‌شوند. شما می ‌توانید در بسیاری از شبکه های تلویزیون، فیلم ها و سریال ها لهجه آمریکایی زبان انگلیسی را مشاهده کنید. 

طبق بررسی ‌های صورت گرفته، جمعیت افرادی که به لهجه آمریکایی صحبت می کنند، ۱۰ برابر بیشتر از افرادی است که به لهجه بریتیش حرف می زنند و این مسئله باعث شده تا افراد عموما به سمت لهجه آمریکایی رفته و آن را ترجیح دهند.

بسیاری از مدرسین زبان پیشنهاد می دهند که ایرانی ها به سراغ لهجه آمریکایی رفته و سعی کنند تا این لهجه را فرا گیرند، زیرا برای ما ایرانیان صحبت به لهجه آمریکایی بسیار راحت تر بوده و می توانیم کلمات را به شکل درستی بیان کنیم.

 

لهجه بریتانیایی زبان انگلیسی

 

لحظه بریتانیایی را بسیاری از افراد لهجه بزرگان و افراد دانا می دانند. معمولاً مردم انگلیسی زبان کسانی که با لهجه بریتانیایی صحبت می ‌کنند را جزوه افراد نخبه جامعه در نظر می‌ گیرند. 

در لهجه بریتانیایی زبان انگلیسی ترجیح بر آن است که املای کلماتی که ریشه آن ها فرانسوی است، به همان شکل نوشته شود اما در لهجه آمریکایی شاهد آن هستیم که سعی می شود تا کلمات به شکل ساده تری نوشته و بیان شود.

اگر علاقمند هستید تا در هنگام یادگیری زبان انگلیسی، از نظر دیگران در جایگاه ویژه ای قرار گرفته و از سایر افراد متمایز شوید، بهترین گزینه برای شما یادگیری لهجه بریتانیایی است.

 

 

نکاتی برای تقویت لهجه زبان انگلیسی

 

اگر قصد دارید تا یکی از دو لهجه زبان انگلیسی را فارغ از نوع بریتانیایی و آمریکایی آن، به بهترین شکل ممکن فرا گیرید، می توانید از مرکز زبان گات کمک گرفته و به لهجه بریتانیایی و آمریکایی به بهترین شکل ممکن مسلط شوید. 

مرکز زبان گات همواره سعی کرده تا به دانشجویان به بهترین شکل ممکن صحبت به لهجه های زبان انگلیسی را آموزش داده تا آن ها بتوانند به شکل حرفه ‌ای به یک لهجه مسلط شوند.

اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید اما وقت کافی برای رفتن به کلاس های زبان را ندارید، می توانید از پکیج های آموزش زبان و یا دوره های آموزش غیر حضوری مرکز زبان گات استفاده کرده و زبان انگلیسی را به شکل ساده تری فرا گیرید.

مرکز زبان گات تلاش کرده است تا آموزش های خود را با بهترین متدهای ممکن به زبان آموزان آموزش دهد تا دانشجویان به شکل راحت تری بتوانند لهجه زبان انگلیسی را فرا گیرند.

 

 

آموزشگاه های زبان تهران

 

 

 

برای این که بتوانید در یک لهجه زبان انگلیسی به تسلط کافی دست پیدا کنید، لازم است تا پس از انتخاب لهجه مورد نظر خود، تمام منابع آموزشی خود را بر اساس این لهجه خریداری کنید. 

به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان اگر قصد یادگیری لهجه بریتانیایی دارید، منابع لهجه آمریکایی را مطالعه نکنید. این کار باعث می ‌شود تا شما با یک لهجه آموزش های خود را دنبال کرده و در آن به تسلط بالایی دست یابید.

اما فارغ از تمامی موارد گفته شده مهمترین نکته که برای یادگیری لهجه زبان انگلیسی باید به آن توجه داشته باشید تمرین است. با تمرین های گسترده و مداوم خواهید توانست به شکل فوق العاده ای مهارت خود را افزایش داده و لهجه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.


4 پاسخ به “لهجه بریتانیایی بهتر است یا آمریکایی؟”

 1. darya گفت:

  سلام روز بخیر
  در حال حاضر در آموزشگاه گات کدام لهجه آموزش داده می شود؟ آیا امکان انتخاب از سوی زبان آموز وجود دارد یا نه؟ سپاس

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود لهجه امریکایی هستش
   باکلاسهای خصوصی لهجه مدنظرتون کارمیشه

 2. عسل گفت:

  سلام روز بخیر یه سوال داشتم از حضورتون امکانش هست که من و دوستم باهم کلاس خصوصی برداریم؟ یعنی استاد همزمان به دونفر ما آموزش بده و اگر میشه هزینه چطوری محاسبه میشه، یه سوال دیگه اینکه امکانش هست هم لهجه آمریکایی و هم لهجه بریتانیایی آموزش داده بشه اگر زبان آموز اینو بخواد؟

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود بله امکانش هستش
   کلسهای خصوصی هرجله 90دقیقه هستش و قرارداد اولیه اموزشگاه 20جلسه ا یهستش و لهجه ای که اموزش داده میشه به خواسته خود زبان اموز هستش
   برای اطلاعات بیشتر با یکی از شعب تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *