زبان ارمنی

 

درمیان مجموعه زبان های خارجی، زبان ارمنی جزو زبان های منحصر بفرد با تاریخ و فرهنگ غنی است و یادگیری آن می تواند تجربه ای ارزشمند باشد. اگر به کاوش در ادبیات و هنر کشورهای مختلف، ارتباط با ارمنی زبانان، یا غوطه ور شدن در فرهنگ جدید و یا مهاجرت به ارمنستان علاقه مند باشید، یادگیری زبان ارمنی می تواند هوشمندانه ترین قدم در رسیدن به همه ی اینها باشد.

 

 

کلاس آموزش زبان

 

چرا ارمنی یاد بگیریم؟

 

ارمنی زبانی باستانی است که بیش از 2500 سال است که به عنوان یک وسیله ارتباطی با آن صحبت می شود و زبان رسمی ارمنستان و همچنین زبان مهمی در دیاسپورای ارمنی در سراسر جهان است.

یادگیری زبان ارمنی می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای سفر، کار و کاوش‌های فرهنگی ایجاد کند و می‌تواند به شما کمک کند با یک جامعه پویا ارتباط برقرار کنید و از  علم سخنرانان مختلف ارمنستان استفاده کنید.

ارمنی یک زبان منحصر بفرد با دستور زبان، واژگان، و تلفظ خاص خود است. در واقع یک زبان هندواروپایی است، اما الفبا و سیستم نوشتاری منحصر به فرد خود را دارد که یادگیری آن می تواند چالش برانگیز باشد، اما در عین حال ارزشمند است.

 

 

زبان ارمنی دروازه ای برای کشف دنیایی نو

 

هنگام یادگیری زبان ارمنی، باید بر هر چهار مهارت کلیدی زبان تمرکز کنید: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن. شما باید هر یک از این مهارت ها را به طور منظم تمرین کنید تا تسلط و اعتماد به نفس بالایی در این زبان پیدا کنید.

همچنین ممکن است بخواهید فرهنگ و تاریخ ارمنستان را به عنوان بخشی از مسیر یادگیری زبان خود کشف کنید. ارمنستان دارای سنت ادبی و هنری غنی است و آشنایی با تاریخ و فرهنگ آن می تواند به شما در درک بهتر زبان و مردمی که به آن زبان صحبت می کنند کمک کند.

 

موثرترین راه ها برای یادگیری زبان ارمنی

 

اگر علاقه مند به یادگیری زبان ارمنی هستید، منابع و ابزارهای متعددی برای کمک به شما برای شروع وجود دارد:

 

 1. معلم خصوصی کارآمدترین و سریع ترین راه: کار با یک معلم خصوصی مزیت های زیادی می تواند برای شما داشته باشد، از این جهت که تایم مفیدی که برای آموزش شما صرف می شود بیشتر است و همچنین بازخوردهای زیادی در مورد مهارت های چهارگانه زبان ارمنی را به صورت اختصاصی می توانید دریافت کنید. موسسه آموزشی گات بهترین و حرفه ای ترین معلم های زبان ارمنی را در مجموعه خود گرد هم آورده که در این زمینه می توانند بهترین همراه شما باشند.

 

   2. از برنامه ها و اپ های متنوعی که برای یادگیری زبان ساخته شده استفاده کنید: برنامه ها و منابع زیادی برای یادگیری زبان به صورت آنلاین وجود دارند، از جمله Duolingo و Transparent Language که می توانند به شما در تمرین مهارت های ارمنی کمک کنند.

 

    3.  به گروه های تبادل زبان آنلاین بپیوندید: بسیاری از پلتفرم های تبادل زبان آنلاین مانند iTalki و Tandem وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند با ارمنی زبانانی که در حال یادگیری زبان مادری شما هستند ارتباط برقرار کنید.

 

    4. استفاده از پکیج های آموزشی غیرحضوری: زمانی یادگیری در حین حال که لذت بخش بود بسیار پرهزینه و زمان بر و سخت می نمود.ولی اکنون با پیشرفت تکنولوژی این امر سهل و آسان شده نمونه ای از این پیشرفت ارائه پکیج های آموزشی زبان ارمنی از استاتید برتر است که به گونه ای امر یادگیری را دیگر در قید و بند کلاس های آموزشی و زمان بخصوص قرار نداده و هر لحظه که آماده بودید می توانید شروع کنید.

اساسی ترین عاملی که مهر تائید بر روی آموزشگاه زبان گات در خصوص بهترین آموزشگاه زبان ارمنی  در سراسر تهران و شهرستان های ایران گشته است این نکته می باشد که مرکز زبان گات با توجه به تجربه ی خود در سال های متمادی جهت تدریس در زمینه ی زبان ارمنی تنها مجری برگزاری کلاس های آنلاین با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای برای تبادل اطلاعات و آموزش های لازم به تمامی متقاضیان یادگیری زبان ارمنی در سراسرتهران و شهرستان های ایران و حتی سایر افراد در اقصی نقاط جهان به صورت مجازی ( آنلاین ) با استفاده از پیشرفته ترین راه های ارتباطی و متد آموزشی معتبر بین المللی می باشد.

 

     5. در فرهنگ ارمنی غوطه ور شوید: تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی ارمنی، گوش دادن به موسیقی ارمنی و خواندن ادبیات ارمنی می تواند به شما کمک کند تا خود را در زبان و فرهنگ ارمنی غرق کنید.

برای یاد گرفتن نکات و تکنیک های بیشتر در زمینه یادگیری زبان میتوانید صفحه نکاتی برای آموزش زبان ارمنی را بخوانید.

 

 

بهترین آموزشگاه زبان ارمنی

 

اگر به دنبال کلاس های آموزشی زبان ارمنی در یک آموزشگاه زبان ارمنی معتبر هستید ، پیشنهاد ما به شما عزیزان شرکت در کلاس های آموزشی زبان ارمنی آموزشگاه زبان گات می باشد. دوره های آموزشی این مجموعه با حضور اساتید برتر داخل و خارج کشور برگزار می گردد. منابع و متد های آموزشی این مجموعه مورد تایید اساتید برتر داخل و خارج کشور می باشد.

 

 

مراکز مختلف موسسه زبان گات

آموزش زبان ارمنی

 

 همچنین ممکن است علاقمند باشید که در مورد فواید یادگیری زبان ارمنی بیشتر بدانید.

 

دوره های آموزش زبان ارمنی

 

اغلب مردم برای یادگیری زبان ارمنی به دنبال کلاس های آموزشی در تهران و سایر شهرها می باشند، اما زبان ارمنی یکی از زبان های نادر می باشد و به همین سبب، آموزشگاه های کمتری کلاس های آموزشی این زبان را برگزار می کنند. آموزشگاه زبان گات، با در نظر گرفتن نیاز های زبان آموزان، کلاس های آموزش زبان ارمنی را برای تمامی رده های سنی در شرایط مختلف برگزار می کند.

در این دوره ها از متد های آموزشی مناسب و تایید شده توسط سفارت کشور ارمنستان استفاده می شود. همچنین آموزش در این موسسه به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می گردد. دوره های خصوصی آموزشگاه زبان گات دارای برخی از ویژگی های مهم می باشد که زبان آموز قبل از ثبت نام در یک موسسه باید این موارد را در نظر بگیرد و بعد ثبت نام خود را نهایی کند. این ویژگی ها عبارتند از :

 • حضور اساتید native در دوره های آموزشی 
 • استفاده از منابع آموزشی جامع
 • محیطی سالم و دوستانه 
 • برگزاری آزمون های شبیه سازی شده 
 • حضور مشاورین متخصص در مجموعه 
 • احداث 6 شعبه در شهر تهران ( به دلیل افزایش روز افزون زبان آموزان در موسسه ی گات 6 شعبه در سطح شهر تهران احداث گردید)
 • اساتید این مجموعه دارای مدرک تحصیلی معتبر داخلی و خارجی می باشند.

 

پرچم ارمنستان

آموزش زبان ارمنی

جدول کلمات زبان ارمنی

 

در این بخش جدولی از کلمات و اصطلاحات زبان شیرین ارمنی گرد آوری شده تا شما عزیزان بتوانید با زبان ارمنی بیشتر آشنا شوید.

زبان ارمنی             فارسی
(Barev)سلام
(Voghjooyn)درود
(Inchbeses?)چطوری؟
Kefed lavaحالت خوبه؟
(Shnorhagalem)متشکرم
(Tsavoomem)متاسفم
(Neroghoochoonببخشید
Bari looysصبح بخیر
Bari gisherشب بخیر
Yutهفت
Ootهشت
Kefed lavaحالت خوبه؟
Neroghببخشید
Ineنه
Haryoorصبح بخیر
Bariluysهزار
Hazarشب بخیر
Bari gisherقیمت این جنس چقدره
Inch arzhiمتشکرم
Shnorhagalemصبحانه
Nakhatchashخداحافظ
Hajoghنهار

 

 

سلام به ارمنی (Barev) ،درود به ارمنی (Voghjooyn) ، حالت چطور است به ارمنی (Inchbeses)، حالت خوبه به ارمنی (Kefed lava)، متشکرم به ارمنی (Shnorhagalem) ، متاسفم به ارمنی (Tsavoomem)، ببخشید به ارمنی (Neroghoochoon)، صبح بخیر یه ارمنی (Bari looys)، شب بخیر یه ارمنی Bari gisher، قیمت این جنس چنده به ارمنی Bari gisher، خداحافظ به ارمنی Nakhatchash .

زبان ارمنی نسخهٔ خطی ارمنی متعلق به زمانی میان قرن پنجم و ششم میلادی است .زبان ارمنی (ارمنی: Հայերեն; هایِرِن) یکی از زبان‌های هندواروپایی است که در منطقهٔ قفقاز و به‌ویژه در کشور ارمنستان  و  آرتساخ و سایر کشورهای دیگر که ارمنیان به عنوان جماعت ارمنیان پراکنده شناخته می‌شوند به آن صحبت می‌کنند.

ارمنیان تا پایان سدهٔ چهارم میلادی از خط سریانی یا یونانی استفاده می‌کردند و ازاین ‌رو ادبیات و تاریخ آنان به خط و زبانی غیرارمنی نوشته می‌شود.زبان ارمنی شرقی در کشور های ارمنستان ،گرجستان، ایران استفاده می شود و زبان ارمنی غربی توسط جمعیت های پراکنده در نقاط مختلف دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

جمعیت کسانی که از زبان ارمنی استفاده می کنند حدود ۶ میلیون نفر می باشد که شاید چندان چشمگیر نباشد اما به هر حال از زبان های مهم به حساب می آید.آموزشگاه زبان گات تنها مرکز آموزش زبان ارمنی در ایران می باشد. این زبان مشترکات زیادی با زبان فارسی دارد و از این رو یادگیری نسبتا سریع و آسانی خواهید داشت. برای یادگیری زبان ارمنی بهتر است در ابتدا اطلاعاتی از آن کسب کنید.

 

 

 

 زبان ارمنی در ایران

 

ارمنستان به علت همسایگی با ایران و مهاجرت ایرانیان،زبان ارمنی چند سالی است در کشورمان طرفداران بسیاری پیدا کرده است و در ایران این امکان فراهم شده تا کلاسهای آموزش زبان ارمنی برای علاقمندان به زبان ارمنی برگزار شود.کلاسهای زبان باعث می شود تا زبان آموزان با آداب و رسوم ،فرهنگ و تاریخچه این کشور آشنا شوند.زبان ارمنی به دو دوره تقسیم می شود

1. دورهٔ گفتاری (دورهٔ قبل از ابداع الفبای ارمنی)

2.دورهٔ نوشتاری (دورهٔ بعد از ابداع الفبای ارمنی)

 

دوره آموزشی آنلاین زبان ارمنی 

 

ارمنستان در 26 سال قبل به استقلال رسید و همسایگان آن کشورهای گرجستان،ترکیه،آذربایجان و ایران هستند.دیگر مثل گذشته نیست که درآمد این کشور تنها از فروش نفت باشد،چند سالی است توانسته با رفت و آمد توریست ها و گردشگری درآمد خوبی را از این راه کسب کند.

زبان ارمنی جز زبانهای خاص است و تعداد محدودی از آموزشگاههای زبان،امکان یادگیری آموزش زبان ارمنی را برای زبان آموزان فراهم کرده اند،تا قبل از شیوع ویروس کرونا کلاسهای آموزشگاه ها بصورت حضوری برگزار می شد اما با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها،آموزشگاهها هم مجبور شدند همانند همه مقاطع تحصیلی،کلاسها را بصورت آنلاین با استفاده از پلت فرم و یا استفاده از شبکه های مجازی برگزار کنند.آموزش آنلاین به ابزار خاصی برای یادگیری نیاز ندارد تنها با دسترسی به شبکه اینترنت و داشتن وسایل الکترونیکی از قبیل گوشی هوشمند،تبلت و … میتوانید براحتی از آموزش آنلاین بهره ببرید.

 

آموزشگاه زبان ارمنی

آموزش زبان ارمنی

 

چه کشورهایی به زبان ارمنی صحبت می کنند؟

 

ارمنستان با نام رسمی جمهوری ارمنستان به پایتختی ایروان است؛ از منابع اصلی درآمد این کشور، گردشگری در ارمنستان است، با افزایش یافتن  ورود گردشگران خارجی به این کشور ،گردشگری نقش پررنگ تری در اقتصاد این کشور پیدا کرده است.

گردشگران روس در کشور ارمنستان با صحبت کردن با مردم ارمنستان مشکلی ندارند چون بیشتر مردم ارمنستان مخصوصا افرادی که در ایروان زندگی می کنند دستور زبان روسی را به خوبی مسلط هستند فقط ممکن است در بعضی مناطق کشور ارمنستان با صحبت کردن به زبان انگلیسی دچار مشکل شوید پس برای لذت بردن از طبیعت زیبای ارمنستان بهتر است قبل از سفر به ارمنستان اصطلاحات و عبارات روزمره و رایج زبان ارمنی را یاد بگیرید.تعدادی از کلمات در زبانهای فارسی و ارمنی شباهت های زیادی بهم دارند.تعدادی از مردم کشور ارمنستان در کشورهای لبنان،ترکیه،عراق،آذربایجان،فرانسه،مصر ، بلغارستان، ایالات متحده زندگی می کنند بدون شک زبان ارمنی در این کشورها هم کاربرد دارد و صحبت می شود.

 

 

موسسه زبان گات در زمینه تمام زبان ها دارای تجربیات درخشان و مدرس های نمونه می باشد. شما می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، زبان آلمانی، زبان ایتالیایی، زبان اکراینی، زبان پرتغالی، زبان ترکی، زبان روسی، زبان عربی، زبان کره ای، زبان نروژی و زبان هندی، موسسه زبان گات را به عنوان همراهی عالی و متخصص و حرفه ای در کنار خود داشته باشید.

شعب گات

 • گات کاشانی (مرکزی)
 • گات جنت آباد
 • گات پونک
 • گات جردن
 • گات ولیعصر
 • گات رسالت
 • گات گرگان (گلستان)
 • شعبه آنلاین گات
سبد خرید
سلام دوست عزیز. چجوری میتونم کمکت کنم؟
ارسال به واتساپ گات
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من