آشنایی با قواعد زبان ایتالیایی

 

یکی از مهم ترین زبان های زنده دنیا، زبان ایتالیایی است. این زبان که ریشه هندو اروپایی داشته و امروزه سخنوران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد، به دلیل خاص بودن تلفظ کلمات آن شهرت بسیار زیادی دارد. حضور ایتالیایی زبان ها در تمامی قاره ها سبب شده تا این زبان اهمیت فوق ‌العاده ای پیدا کند و امروزه بر اساس آمارهای ثبت شده بیش از ۸۵ میلیون نفر به زبان ایتالیایی به عنوان زبان مادری یا زبان دوم صحبت می‌ کنند.

 

 

ایتالیایی

 

 

یکی از مهم ترین بخش ‌های زبان ایتالیایی که باید به آن توجه بسیار زیادی داشت، بخش دستور زبان است. به صورت کلی گرامر یکی از مهم ترین بخش های هر زبانی به شمار می ‌رود و توجه به گرامر یک زبان می تواند به شما کمک کند تا آن زبان را به شکل اصولی و درست صحبت کنید.

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی کلی به قواعد و گرامر زبان ایتالیایی انداخته و آن را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به دستور زبان ایتالیایی بیاندازیم.

 

 

زمان افعال در زبان ایتالیایی

 

یکی از مهم ترین بخش های گرامر که باید توجه بسیار زیادی به آن داشت، بحث افعال و زمان آن ها در یک زبان است. در واقع این افعال هستند که باعث می‌ شوند تا جمله شکل کاملی به خود گیرد و نبود افعال می تواند معنا جمله را دچار مشکل کند. 

در هر زبانی افعال از نظر زمانی به سه زمان گذشته، حال و آینده تقسیم می شوند. البته شاهد زیر شاخه های مختلفی در هر زبان هستیم. در زبان ایتالیایی نیز افعال از نظر زمانی به 9 زیر شاخه های زیر تقسیم می شوند:

زمان گذشته ‌ی ناتمام

زمان گذشته‌ ی ساده

زمان گذشته‌ ی نقلی

زمان گذشته ‌ی بعید

زمان گذشته‌ ی ناتمام التزامی

زمان حال ساده

زمان حال ساده‌ ی التزامی

زمان حال ساده‌ ی شرطی

زمان آینده‌ ی ساده

با توجه به این افعال و رعایت زمان درست در صرف فعل ها، جمله شما شکل دقیق و کاملی به خود می گیرد. بسیاری از افراد که قصد یادگیری یک زبان را دارند، در استفاده درست از زمان افعال دچار مشکل هستند و همین موضوع سبب می ‌شود تا در هنگام مکالمه نتوانند منظور خود را به شکل دقیق و درستی به فرد منتقل کنند. 

ویژگی بسیار مهم زمان افعال در زبان ایتالیایی آن است که هر یک از این زمان ‌ها دارای الگوی متفاوتی هستند که سبب می ‌شود تا فرد بتواند به راحتی با به خاطر سپردن این الگوها، افعال را به شکل درستی در  زمان صحیح آن به کار ببرد.

 

اسم در زبان ایتالیایی

 

اسم ها در زبان ایتالیایی یکی از موضوعات بسیار مهم به شمار می روند که باید به آن ها توجه بسیار زیادی کرد. در مطالعه گرامر زبان ایتالیایی، در بخش اسم باید به این موضوع اشاره داشت که هر اسم دارای تعداد و جنسیت است و این تعداد جنسیت را بر اساس یک قانون کلی می ‌توان بر اساس حرف انتهایی تشخیص داد.

 

 

 

 

به صورت کلی اکثر اسامی که به A ختم می‌ شوند، در زبان ایتالیایی مفرد مونث بوده، اسامی که به I ختم می‌ شوند، جمع مذکر و اسامی که به E ختم می‌ شوند، جمع مونث به حساب می‌ آیند. این قانون کلی در اکثر اوقات درست بوده و می ‌تواند به زبان آموزان کمک کند تا گرامر زبان ایتالیایی در بخش اسم را به بهترین شکل ممکن به ذهن بسپارد.

 

جمله سازی در زبان ایتالیایی

 

شما زمانی می توانید نشان دهید که گرامر یک زبان را به صورت کامل و دقیق فرا گرفتید که بتوانید جمله سازی درستی داشته باشید. جمله سازی یکی از مهم ترین بخش های گرامر در هر زبان به حساب می آید، البته باید به این نکته توجه داشت که جمله سازی دقیق و اصولی تنها با فراگیری کامل گرامر یک زمان و تکرار و تمرین به دست می ‌آید.

زبان ایتالیایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و زمانی می ‌توان جمله سازی دقیقی در این زبان داشت که به گرامر آن توجه بسیار زیادی داشته باشید و آن را به صورت کامل فرا گیرید. یادگیری ساختار جملات خبری، پرسشی، منفی، تعجبی و… از مهم ترین موضوعاتی هستند که باید در جمله سازی به آن توجه کنید تا بتوانید ساختارهای درستی از نظر گرامری به وجود آورید.

 

بهترین روش برای یادگیری گرامر زبان ایتالیایی

 

اگر علاقه مند هستید تا گرامر زبان ایتالیایی را فراگرفته و به آن مسلط شوید، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. در وهله اول بهترین شیوه برای یادگیری گرامر یک زبان شرکت در کلاس‌ های آموزشی است. شما می توانید برای یادگیری گرامر زبان ایتالیایی در دوره‌ های آموزش گرامر مرکز زبان گات ثبت نام کرده و تحت نظر بهترین اساتید آموزشی، به دستور زبان ایتالیایی مسلط شوید.

روش دیگری که می ‌تواند به شما کمک کند تا گرامر زبان ایتالیایی را به بهترین شکل آموزش ببینید و بتوانید از آن استفاده کنید، بهره‌ مندی از کتاب ‌های آموزشی در زمینه آموزش گرامر است. افرادی که قصد یادگیری گرامر ایتالیایی را دارند، می ‌توانند از این کتاب ‌ها استفاده کرده و گام به گام به گرامر این زبان مسلط شوند.

 

 

 

 

اکثر کتاب‌ های گرامر زبان ایتالیایی در کنار آموزش مباحث، روش آموزشی تکرار و تمرین را در نظر گرفتند و بخشی را برای تمرین زبان آموزان در کتاب ها تالیف کرده اند تا افراد بتوانند مطالبی که فرا گرفتند را به صورت عملی تمرین کنند. با این کار می توان شاهد رشد و تقویت زبان آموز در بخش گرامر باشیم.

اگر بتوانید یک فرد ایتالیا را در اینترنت پیدا کرده و با او دوست شوید، می ‌توانید گرامر زبان ایتالیایی را به صورت عملی فرا گیرید. در واقع می توانید به این فرد بگویید که در حال یادگیری زبان هستید و او در هر لحظه اشتباهات گرامری شما را اصلاح خواهد کرد. این کار دو مزیت دارد، در وهله اول شما گرامر را از یک فرد نیتیو فرا می گیرید و از سوی دیگر ترس شما از مکالمه به زبان ایتالیایی نیز خواهد ریخت.

 

حرف آخر

در این مطلب شما را با گرامر زبان ایتالیایی آشنا کرده و چند بخش بسیار مهم گرامر این زبان را به شما معرفی کردیم اما اگر علاقه دارید تا به گرامر زبان ایتالیایی مسلط شوید به شما پیشنهاد می ‌کنیم تا از روش های گفته شده در این مطلب استفاده کرده و دوره آموزش گرامر خود را شروع کنید.

 اگر قصد دارید تا گرامر ایتالیایی را به صورت خود خوان فرا گیرید، می توانید به سراغ کتاب‌ های آموزشی بروید اما اگر به دنبال یک روش جامع و کاربردی هستید، بهترین گزینه شرکت در کلاس های آموزش زبان ایتالیایی مرکز زبان گات است. برای این منظور می توانید با شماره های موجود بر روی سایت مرکز زبان گات تماس گرفته و از شرایط شرکت در دوره های مختلف آموزش زبان ایتالیایی آگاهی پیدا کنید.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *