آزمون های زبان اسپانیایی

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

در دنیا شاهد زبان ‌های زنده بسیار زیادی هستیم که برخی از این زبان ها اهمیت بیشتری نسبت به سایرین دارند و به همین دلیل افراد سعی می کنند تا به این زبان ها مسلط شوند. یکی از مهم ترین زبان های زنده دنیا اسپانیایی است که با داشتن متکلمین بسیار زیادی در سراسر جهان به خصوص قاره آمریکای جنوبی، از آن به عنوان دومین زبان بین المللی دنیا پس از چینی یاد می ‌شود. به دلیل همین اهمیت بالا زبان اسپانیایی، افراد بسیار زیادی تلاش می ‌کنند تا اسپانیایی را فرا گرفته و به آن مسلط شوند.

 

یادگیری زبان اسپانیایی

 

 

پس از آن که یک فرد توانست به یک زبان جدید مسلط شود، لازم است تا مهارت او مورد سنجش قرار گرفته و سطح او مشخص شود. برای تعیین سطح هر زبانی آزمون مخصوصی وجود دارد و برای تعیین سطح زبان اسپانیایی نیز آزمون های بین المللی مختلفی طراحی شده است که افراد می توانند با شرکت در این آزمون ها سطح خود را در زبان اسپانیایی سنجیده و پس از کسب نمره بالا، از مزایای آن بهره‌ مند شوند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با آزمون های زبان اسپانیایی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

 

آزمون زبان اسپانیایی DELE

بی شک یکی از قدیمی ترین و مهم ترین آزمون های تعیین زبان اسپانیایی، آزمون DELE است. این آزمون در واقع به عنوان دیپلم زبان اسپانیایی محسوب می‌ شود و افرادی که اسپانیایی را فرا می ‌گیرند، با شرکت در این آزمون می توانند دیپلم این زبان را کسب کنند.

 

 

آموزشگاه زبان اسپانیایی

 

 

 

آزمون DELE اعتبار بسیار زیادی دارد، این آزمون توسط موسسه سروانتس اسپانیا هر ساله در سراسر جهان برگزار می ‌شود. ویژگی بسیار مهم این آزمون آن است که آزمون DELE سابقه بسیار طولانی داشته و از سال ۱۹۸۹ تا به امروز شاهد برگزاری این آزمون هستیم. همین موضوع سبب شده تا مدرک آزمون DELE اعتبار بالایی داشته باشد.

آزمون DELE دارای 6 سطح مختلف است که هزینه شرکت در این 6 سطح با یکدیگر تفاوت دارد. اگر بخواهیم به هزینه شرکت در هر یک از این سطوح اشاره کنیم، باید از موارد زیر نام ببریم:

 • هزینه سطح A1: 108 یورو
 • هزینه سطح A2: 124  یورو 
 • هزینه سطح B1: 160 یورو 
 • هزینه سطح B2: 188 یورو 
 • هزینه سطح C1: 197  یورو 
 • هزینه سطح C2: 207  یورو

برخلاف آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، مدارک آزمون های زبان اسپانیایی عموما بدون تاریخ انقضا و در واقع اعتبار مدرک این آزمون ‌ها مادام‌ العمر است. آزمون DELE نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مدرک آن تاریخ انقضا ندارد. در آزمون DELE چهار مهارت اصلی زبان اسپانیایی یعنی شنیدن، نوشتن، خواندن و صحبت کردن مورد سنجش قرار می ‌گیرد.

 

 

آزمون زبان اسپانیایی CELU

آزمون زبان اسپانیایی CELU نیز یکی از آزمون های بین المللی می باشد که برای سنجش توانایی ها و مهارت های زبان آموزان اسپانیایی برگزار می شود. نکته بسیار مهم در رابطه با این ‌آزمون آن است که آزمون CELU توسط کشور آرژانتین برگزار می ‌شود.

البته آزمون CELU به نسبت آزمون DELE سابقه طولانی نداشته و این آزمون از سال ۲۰۰۴ تا به امروز در حال برگزاری است. لازم به ذکر است که این آزمون برای افراد مبتدی نبوده و سطح آن از B2 تا C1 استو به همین دلیل افرادی که در سطح متوسط و پیشرفته زبان اسپانیایی قرار دارند، می توانند در این آزمون شرکت کنند. اعتبار مدرک این آزمون نیز مثل آزمون DELE به صورت مادام العمر بوده و تاریخ انقضایی ندارد. هزینه شرکت در آزمون CELU ۸۰ یورو است.

 

 

آزمون زبان اسپانیایی SIELE

آزمون زبان اسپانیایی SIELE توسط سازمان سنجش آزمون های بین المللی برگزار شده اما در اصل موسسه سروانتس اسپانیا و چند دانشگاه اسپانیایی زبان مسئول برگزاری این آزمون در سراسر جهان هستند. به نسبت دو آزمون DELE و CELU آزمون SIELE بسیار جدید بوده و برگزاری آن از سال ۲۰۱۶ شروع شده است و همچنان ادامه دارد.

این آزمون تمامی سطوح زبان اسپانیایی را در بر می گیرد و هر شخصی می تواند در آن شرکت کند. باید به این موضوع اشاره کرد که مدرک آزمون SIELE برخلاف دو آزمون DELE و CELU دارای اعتبار دو ساله است و پس از دو سال، فرد دوباره باید برای کسب این مدرک در آزمون شرکت کنند. هزینه شرکت در آزمون SIELE نیز ۱۶۵ یورو است.

 

 

موفقیت در آزمون های زبان اسپانیایی

برای موفقیت در آزمون های زبان اسپانیایی لازم است تا مهارت های چهارگانه خود را به طرز چشمگیری ارتقا بدهید. با این کار می توانید شانس خود را برای کسب نمره بالا در این آزمون ها، افزایش دهید. 

مطمئنا همانند دیگر آزمون های بین المللی تعیین سطح زبان در سراسر جهان، موفقیت در آزمون های زبان اسپانیایی نیز آسان نبوده و برای آن که فرد بتواند نمره قابل قبولی در این آزمون ها به دست آورد، نیاز است تا به طرز چشمگیری مهارت های خود را رشد داده و در زبان اسپانیایی به تسلط قابل قبولی دست پیدا کند.

 

زبان اسپانیایی

 

 

 

داشتن برنامه‌ ریزی اصولی، استفاده از منابع آموزشی با کیفیت و استراتژی دقیق برای شرکت در آزمون، مهم ترین عواملی است که می تواند به موفقیت شما در آزمون های زبان اسپانیایی کمک کند تا بتوانید هر یک از مدارک مربوط به این زبان را دریافت نمایید.

 

 

آمادگی برای شرکت در آزمون های زبان اسپانیایی

برای افزایش آمادگی به منظور شرکت در آزمون های زبان اسپانیایی روش های مختلفی وجود دارد اما یکی از بهترین روش ‌ها شرکت در کلاس های زبان اسپانیایی است. شما می توانید با شرکت در دوره ‌های آموزش اسپانیایی در مرکز زبان گات، مهارت خود را در زبان اسپانیایی افزایش داده و خود را برای شرکت در آزمون‌ های این زبان آماده کنید. مرکز زبان گات با داشتن اساتید حرفه ای این امکان را در اختیار زبان آموزان قرار داده تا بتوانند از دانش و تجربه اساتید این مرکز استفاده کنند.

مرکز زبان گات برای دوره های آموزش زبان اسپانیایی خود از بهترین منابع آموزشی استفاده می‌کند و همین موضوع به شما این امکان را می دهد تا با آمادگی فوق العاده برای شرکت در آزمون های بین المللی زبان اسپانیایی آماده شوید و شانس موفقیت شما در این آزمون ها افزایش پیدا کند.

 

شعب گات

 • گات کاشانی (مرکزی)
 • گات جنت آباد
 • گات پونک
 • گات جردن
 • گات ولیعصر
 • گات رسالت
 • گات گرگان (گلستان)
 • شعبه آنلاین گات
سبد خرید