آموزش کدینگ زبان انگلیسی

آموزش کدینگ زبان انگلیسی

آموزش کدینگ زبان انگلیسی یکی از روش های رایج اساتید حرفه ای آموزشگاه زبان گات می باشد. این روش به نام‌ های دیگری مثل روش کد بندی و کلیدواژه‌ای هم شناخته می شود، در زبان انگلیسی (Keyword Method) نام دارد. این روش که برای به خاطر سپردن آسانتر و سریعتر معنی کلمات انگلیسی به کار می رود، مبتنی بر پیدا کردن مفهومی آشنا در زبان مادری است که تلفظی شبیه به کلمه انگلیسی موردنظر داشته باشد. به این ترتیب، فرد پس از روبرو شدن با کلمه انگلیسی مذکور در زمان های دیگر، سرنخ فارسی ربط داده شده به آن را سریعتر به خاطر آورده و به کمک آن، کلمه اصلی را در ذهن خود پیدا خواهد کرد. با مطالعه توضیحاتی که در ادامه آمده است، می توانید به خوبی با این روش آشنا شده و از آن استفاده کنید.

 

 

 

ضرورت آموزش کدینگ زبان انگلیسی

محققان معتقدند، آموزش کدینگ زبان انگلیسی یکی از روش های موثر برای به خاطر سپردن موضوعات مختلف، استفاده از تصویرسازی است. این روش بسیار قدیمی بوده و پایه های آن را می توان حتی در دانش مورد استفاده در بین یونانیان باستان نیز پیدا کرد. آن ها اعتقاد داشتند که حافظه انسان بر اساس دو قوه تخیل و تداعی عمل می کند. تخیل به معنی تصویرسازی در ذهن و تداعی به معنی ارتباط برقرار کردن میان اطلاعات مختلف در ذهن انسان. جالب است بدانید که روش کدینگ دقیقا این دو قوه را به کار گرفته و همین موضوع موجب می شود تا نتایج مثبتی را در پی داشته باشد.

 

 

 

چگونگی آموزش کدینگ زبان انگلیسی

بهترین روشی که آموزشگاه زبان گات برای یادگیری زبان آموزان به کار می برد، آموزش کدینگ زبان انگلیسی است. در این روش، یک جمله فارسی انتخاب می شود که بخشی از آن، آوایی شبیه به تلفظ کلمه انگلیسی داشته باشد. هم‌چنین، معنی کلمه انگلیسی نیز باید در این جمله وجود داشته باشد. برای مثال اگر کلمه انگلیسی موردنظر را  Bachelor قرار دهیم، جمله ای که به عنوان کد استفاده خواهد شد می تواند به این صورت باشد : “بچه لر اگرچه لیسانس داره اما همیشه مجرد می مونه”. به این ترتیب عبارت “بچه لر” نماینده کلمه انگلیسی، و دو کلمه “لیسانس” و “مجرد” نماینده معانی آن در این جمله هستند. توجه کنید که محدودیت های زبانی باعث می شود که این جمله ها معمولا جنبه طنز پیدا کنند که به نوبه خود، کمک بیشتری به یادگیری خواهد کرد.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *