درباره آزمون KET

برای تعیین سطح و کیفیت توانمندی های فرد در زبان انگلیسی آزمون های مختلفتی در سطح بین اللملی ارائه و برگزار می شوند و آزمون KET یکی از آن ها آزمون های است که برای زبان آموزان عزیز نام آشنای است اما شاید براتون سوال باشد سطح آزمون در چه حد هست ؟ و برای آمادگی شرکت در آن باید از کجا شروع کنم؟ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به تمام سوالاتتان پاسخ داد شود…

کمبریج آزمون KET

KET  اولین امتحان دانشگاه کمبریج و برابر با (آ2)A2  و مرجع زبان های اروپای برای سطح پایه و مقدماتی مورد سنجش قرار میگیرد. آموزن KET در سطح های خواندن و نوشتن و درک مطلب انجام می شود.

بخش درک مطلب مرحله ی اول(READING – WRITING):

بخش مهمی که شامل نصف کل نمره آزمون می شود شما می‌بایست در این مرحله  از آزمون با مفهموم کلی یک بیلبورد، آگهی و یا متن کوتاه دیگری را متوجه شوید.

مرحله ی اول ( (READING – WRITING

این مفاهیم آنهایی هستند که شما در جاده‌ها، ایستگاه‌های مترو، فروشگاها، مغازه‌ها، رستوران‌ها، مدارس و غیره مشاهده می‌کنید..

بخش شینداری مرحله ی دوم (LISTENING):

در این مرحله توانایی شینداری آزمون دهنده مورد سنجش قرار میگیرد و 25 درصد از کل نمره را تشکیل می دهد.

سوالات در این بخش از تنوع بالای برخوردار هستن که به عنوان مثل به سوالات چند گزینه‌ای، تطابقی و ادامه دادن جملات اشاره کرد.

بخش گفتاری مرحله سوم (SPEAKING):

در این مرحله از آزمون ، در برابر دو آزمون گیرنده قرار میگیرید و شما این بخش را به همراه  داوطلب دیگری خواهید گذراند.
در مراکز با تعداد داوطلبین فرد، آخرین داوطلب بهمراه جفت آخر در یک گروه سه نفره شرکت می‌کند. بخش گفتاری، 25 درصد کل نمره را تشکیل می‌دهد. شاخصه های زبانی و قدرت استفاده از این توانایی در گفتگوها وایجاد ارتباط در زبان انگلیسی از اهداف این مرحله از آزمون KET است. آزمون دهندگان باید بتوانند با یکدیگر صحبت  و ایجاد ارتباط کنند و به سؤالات آزمون گیرنده نیز پاسخ دهند.

نکته: مدت زمان: 8 تا 10 دقیقه برای هر دو داوطلب

این امتحان شش بار در سال، در تاریخ های از پیش تعیین شده در ماه مارس، می ، ژوئن (دو بار) ، نوامبر و دسامبر اجرا می شود. امتحان KET  معمولا در مراکزرسمی امتحانات دانشگاه کمبریج اجرا می شود. که بیش از 2400 مرکز رسمی در بیش از 130 کشور وجود دارد.

لینک های مفید:

آزمون تافل

کلاس های آیلتس

بهترین آموزشگاه زبان

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *