5 چالش یادگیری زبان انگلیسی

 

 

زبان انگلیسی یکی از محبوب ترین زبان هایی است که در کل دنیا طرفداران خاص خود را دارد. شاید به همین دلیل است که افراد زیادی برای یادگیری این زبان به سراغ آموزشگاه های زبان می روند یا تلاش می کنند دوره های آنلاینی که در این زمینه برگزار می شود را انتخاب نمایند.

افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند، به راحتی می توانند با سایر افراد ارتباط برقرار کنند، موقعیت شغلی مناسبی داشته باشند و از موقعیت های دیگری که پیش رویشان قرار می گیرد به بهترین شکل ممکن بهره ببرند.

یادگیری زبان انگلیسی اگر چه بسیار جذاب و شیرین است، اما برای برخی ها پر از چالش هایی است که رو به رو شدن با آن ها برایشان سخت و دشوار است. قبل از اینکه بخواهید خودتان را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی قرار دهید، باید با این چالش ها آشنا باشید. به همین دلیل، در این مقاله سعی می کنیم 5 چالش یادگیری زبان انگلیسی را بررسی کنیم. پس همراه ما باشید.

 

 

 

 

 

یادگیری گرامر، چالشی مهم برای زبان آموزان

 

 

از هر کسی که با زبان انگلیسی سر و کار داشته است بپرسید، به شما می گوید که هیچ چیز به اندازه یادگیری گرامر، سخت و چالش برانگیز نیست. گرامر زبان انگلیسی بسیار پیچیده است و همین امر یادگیری و به خاطر سپاری آن را دشوارتر می کند.

اینکه مطمئن شوید گرامر را همانگونه که معلم تان می گوید یاد گرفته اید، به تمرین و تلاش نیار دارد. شما می توانید همه قوانین و نظریه هایی که در دنیای گرامر وجود دارد را یاد بگیرید، اما زمانی که صحبت از تمرین و به کارگیری آن در دنیای واقعی به میان می آید، شوکه می شوید و با خودتان می گویید من هیچ وقت نمی توانم انگلیسی یاد بگیرم.

نگران نباشید، این چالشی است که بیشتر زبان آموزان با آن دست و پنجه نرم می کنند. یادتان باشد یادگیری گرامر زبان انگلیسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرد، می تواند افراد را به دردسر بیندازد و پیام شان را به درستی منتقل نکند.

افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، توجه ویژه ای به گرامر دارند و اگر خطایی در آن ببینند، بلافاصله متوجه اش می شوند. حتی خطاهای کوچک گرامری نیز ممکن است از گوش تیز نیتیوها پنهان نباشد.

شما می توانید گرامر را در بافت جملات یاد بگیرید یا خودتان را مثل یک کودک دو ساله با انگلیسی احاطه کنید تا گوش و مغزتان با کلمات و ساختار آن آشنا شود. در کنار همه این موارد آموزش های غیر حضوری همچون آموزش هایی که آموزشگاه زبان گات در اختیارتان می گذارد، بهترین گزینه برای حل این مشکل خواهد بود.

 

 

 یادگیری لغات؛ شکستن شاخ غول برای زبان آموزان

 

 

زمانی که صحبت از درک و یادگیری منبع عظیمی از لغات به میان می آید، چالش مهم دیگری خود را نشان می دهد. زمانی که تلاش می کنید یک زبان جدید مانند زبان انگلیسی را یاد بگیرید، به مجموعه ای از لغات جدید نیاز خواهید داشت تا بتوانید از آن ها برای نشان دادن منظورتان استفاده کنید و در موقعیت های مختلف کم نیاورید.

انگلیسی نسبت به سایر زبان هایی که دور و برتان می بینید، لغات و واژه های بیشتری دارد و همین امر تسلط بر واژگان را برای زبان آموزان سخت می کند. استفاده نادرست از لغات می تواند پیام شما را نابود کند و گاه تاثیرات بدی بر روی روابط تان بگذارد.

متخصصین زبان شناسی و آن هایی که در حوزه آموزش زبان انگلیسی فعال هستند، توصیه می کنند لغات انگلیسی را به کمک جملات یاد بگیریم. این توصیه اگرچه به نظر ساده می رسد، اما می تواند بسیار راهگشا باشد. دفعه بعد که با یادگیری یک لغت مشکل داشتید، دیکشنری تان را باز کنید و ببینید این واژه چگونه در جمله استفاده شده است. بعدا با دیدن نتایجی که از این روش به دست می آورید شوکه خواهید شد.

 

 

کالوکیشن ها و زبان عامیانه

 

 

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم، زبان انگلیسی گرامر پیچیده و واژگان زیادی دارد. همه این ها دست به دست هم می دهند تا زبان آموز تمام وقت خود را صرف یادگیری گرامر و لغات کند. در این میان اما کالوکیشن ها و لغاتی که به صورت عامیانه مورد استفاده قرار می گیرند به دست فراموشی سپرده می شوند.

یادتان باشد که اگر هدف شما برقراری ارتباط به صورت شفاهی است، یادگیری زبان عامیانه و کالوکیشن ها مهم تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. جملاتی که مردم عادی در کوچه و خیابان به کار می برند پر از واژه های عامیانه است و به همین دلیل آشنا نبودن با این کلمات می تواند شما را از درک درست پیام دور کند. برای حل این چالش هم می توان به سراغ فیلم ها و سریال های انگلیسی رفت. چند وقت که این فیلم ها را تماشا کنید، متوجه حرف های عامیانه و غیر رسمی شان هم خواهید شد.

 

 

تلفظ

 

 

تا به حال برایتان پیش آمده است که یک فیلم یا اخبار انگلیسی را تماشا کنید و از اینکه نمی دانید چه واژه ای گفته می شود اعصاب تان به هم بریزد؟ به عنوان یک زبان آموز حتما با چنین شرایطی رو به رو شده اید.

درک تلفظ لغات در زبان انگلیسی، یکی دیگر از چالش هایی است که بیشتر زبان آموزان با آن دست و پنجه نرم می کنند. افرادی که به صورت نیتیو زبان انگلیسی را صحبت می کنند، از همان دوران کودکی با این تلفظ ها آشنا می شوند، اما یادگیری آن برای زبان آموزان جدید می تواند کمی دشوار باشد. در چنین شرایطی است که استفاده از تکنیک های مختلف همچون تکنیک تقلید تلفظ می تواند بسیار راهگشا باشد. کافی است فیلم یا اخبار مورد علاقه تان را باز کنید و کلماتی که می شنوید را تقلید نمایید.

 

 

 

 

 تنوع در زبان انگلیسی

 

 

اشکال مختلفی از جملات در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال زمانی که در یک موقعیت رسمی قرار گرفته اید، نمی توانید از جملاتی که غیر رسمی و دوستانه هستند استفاده کنید. عکس این موضوع نیز صادقاست. دنیای زبان انگلیسی پر از تنوع است و یادگیری همه این موارد به زمان، تمرین و البته صبر نیاز دارد.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *