یادگیری زبان عربی در کمترین زمان

 

 

در میان کشورهایی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، یادگیری زبان عربی یکی از دشوارترین فعالیت‌های زبان آموزی محسوب می شود، با این حال تسلط به این زبان در میان ایرانیان و افرادی که به زبان فارسی سخن می‌ گویند راحت تر بوده و مهم ترین علت آن را می توان شباهت نوشتاری حروف و تلفظ آن ها با زبان فارسی دانست. گذشته از این مورد، ایرانیان اغلب در دوره‌ متوسطه با آموزش هفتگی زبان عربی رو به رو شده و پایه های منسجم تری جهت فراگیری این زبان را به دست آورده‌ اند. 

 

 

یادگیری زبان عربی

 

 

فراگیری زبان عربی به دلایل متعددی ضرورت پیدا می‌کند. امروزه راه اندازی یک کسب و کار تجاری در کشور امارات و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین اقامت در یکی از این کشورها مهم ترین علت روی آوردن بسیاری از ایرانیان به سمت تسلط به زبان عربی است. طی تحقیقات صورت گرفته جهت مدت زمان مورد نیاز برای تسلط بر زبان عربی نتایج قابل توجهی به دست آمده است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند.

 

فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید 

اگر می خواهید مدت زمان مورد نیاز جهت تسلط بر زبان عربی را سنجیده و سعی نمایید کمترین زمان ممکن جهت یادگیری زبان عربی را به ‌کار گیرید، پیشنهاد می کنیم با فاکتورهای زیر به عنوان مهم ترین فاکتورهای موثر در تعیین زمان مورد نیاز جهت زبان آموزی آشنا شوید:

  • شور و اشتیاق شما جهت تسلط بر زبان عربی چقدر است؟ 
  • آیا زبان عربی اولین زبانی است که به عنوان زبان دوم به آن روی آورده اید و یا پیش از آن به یک زبان دیگر همچون زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده اید؟
  • در طول هفته چه میزان می توانید جهت یادگیری زبان عربی وقت گذاشته و این برنامه را به صورت مداوم دنبال نمایید؟
  • هدف شما از یادگیری زبان عربی چیست؟
  • آیا امکان شرکت در کلاس های حضوری و یا استفاده از شیوه های مجازی را دارید؟
  • تا چه اندازه می توانید برای تسلط به این زبان هزینه کرده و آیا امکان پرداخت هزینه های مربوط به دوره های خصوصی برای شما وجود دارد؟

تمامی این سوالات به شما در تعیین زمان مورد نیاز جهت تسلط بر زبان عربی و یا هر زبان دیگری کمک می کند. قطعاً پاسخ مثبت به تمامی این سوالات، شما را جهت تسلط به زبان عربی در کوتاه ‌ترین زمان ممکن آماده نموده و شرایط مطلوبی جهت زبان آموزی را فراهم می کند.

 

مهم ترین فاکتور در تعیین زمان تسلط بر زبان عربی 

 

مهمترین فاکتوری که در خصوص تسلط به زبان عربی در کمترین زمان ممکن وجود دارد، ساعاتی است که در طول هفته می توانید به آموزش این زبان اختصاص داده و آن را به صورت مداوم پیگیری نمایید. بنابراین اگر شما طی یک یا چند هفته به پیگیری این برنامه ادامه دهید، اما برای چند هفته آن را رها کنید، نمی توانید از این فاکتور جهت تعیین زمان تسلط بر زبان عربی استفاده نمایید.

طی چند تحقیق صورت گرفته در میان ایرانیان برای تسلط به زبان عربی، مهم ترین فاکتور، مدت زمانی بود که زبان آموزان برای فراگیری مهارت های این زبان اختصاص داده بودند. نتایج این تحقیقات را در مبحث بعد مشاهده خواهید کرد.

 

آمارهای به دست آمده در تحقیقات علمی

 

بر طبق فاکتور زمان و ساعات تحصیل زبان عربی و با توجه به تحقیقات صورت گرفته، تمرین نهایتا سه ساعت در طول هفته تقریبا شما را پس از ۸ سال به سطح متوسط زبان عربی خواهد رساند. ۴ ساعت آموزش زبان عربی در طول هفته به همراه دو ساعت انجام تکالیف مربوط به آن می‌ تواند شما را به مدت ۵ یا ۶ سال به سطح متوسط زبان عربی رسانده و شما را قادر به انجام مکالمات متوسط در کشورهای عربی زبان میکند.

یک ساعت مطالعه زبان عربی و آموزش های مربوطه به آن در طول روز شما را پس از سه سال به زبان عربی مسلط نموده و می توان از این شیوه به عنوان استاندارد ترین شیوه ممکن جهت تسلط به زبان عربی نیز نام برد. 

 

 

 

مطالعات عمیق و روزانه با تعداد ساعت نامشخص ( به عنوان مثال 8 ساعت به صورت میانگین ) با توجه به سطح توانایی و اشتیاق شما می تواند پس از سه ماه شما را برای مکالمه در کشور عربی زبان آماده کند. 

این روش نیاز به یک پشتکار بالا و روحیه خستگی ناپذیر دارد، با این حال تجارب بسیاری از زبان آموزان اثبات نموده است که امکان تسلط به یک زبان خارجی در یک دوره سه ماهه و با تمرکز بسیار بالا وجود دارد.

 

استفاده از شیوه های حضوری و غیرحضوری آموزش زبان عربی

 

اگر قد دارید تا در کمترین زمان ممکن به زبان عربی مسلط شوید، باید علاوه بر شرکت در کلاس های حضوری از شیوه های آنلاین و غیر حضوری نیز استفاده نمایید. شما باید در یک دوره سه ماهه تمام تمرکز خود را بر روی یک هدف متمرکز نموده و از انجام فعالیت های حاشیه ‌ای بپرهیزید. 

امروزه پلتفرم ها و اپلیکیشن های مناسبی جهت افزایش مهارت های مربوط به زبان عربی و به خصوص قواعد و دستور زبان آن فراهم شده است. شما می توانید از اپلیکیشن‌ های مختلفی که در آموزشگاه ها معرفی می ‌شوند و یا در وب ‌سایت‌ های مختلف زبان آموزی معرفی شده اند، استفاده نموده و در ساعاتی که کلاس های حضوری برگزار نمی شوند از آن ها جهت تقویت زبان عربی استفاده کنید.

 

تسلط به زبان عربی در کمترین زمان ممکن 

 

موسسه آموزش زبان های خارجی گات به عنوان یکی از برترین و معتبرترین مراکز زبان آموزی در ایران، شرایط تسلط بر زبان عربی برای زبان آموزان در کمترین زمان ممکن را فراهم نموده است. این شیوه مبتنی بر یک برنامه حضوری و همچنین استفاده از برنامه های غیر حضوری به همراه ساعات متراکم در طول هفته است.

 

 

آموزشگاه زبان عربی

 

اگر با توجه به نیاز خود، تسلط به زبان عربی در کمترین زمان ممکن برای شما ضروری شده است می ‌توانید به این موسسه اعتماد نموده و زبان آموزی را از طریق کلاس های حضوری و کلاس های غیر حضوری و همچنین از طریق دوره های ترکیبی آغاز نمایید. دوره های خصوصی نیز یک پیشنهاد ویژه برای تسلط به یک زبان خارجی در کمترین زمان ممکن است. برای این منظور تنها کافی است با شماره های موجود بر روی وب سایت مجموعه گات تماس گرفته و با کارشناسان این مجموعه در رابطه با شرکت در دوره های حضوری و یا غیر حضوری آموزش صحبت مشورت کنید.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *