یادگیری زبان دانمارکی قدم اول مهاجرت به دانمارک

 

 

 

زبان دانمارکی در دسته ی زبان های نادر می باشد. اما متقاضیان بسیاری برای رسیدن به اهداف مختلف به دنبال یادگیری زبان دانمارکی هستند.زبان دانمارکی،زبان رسمی اتحادیه اروپا است و به عنوان زبان رسمی دانمارک به رسمیّت شناخته ‌شده است و زبان رسمی دادگاه‌ها در این کشور است. از سال ۱۹۹۷، عموم مردم خواستار پدیدآوردن قانونی برای درست‌ نویسی زبان دانمارکی شدند،زبان دانمارکی، زبان آلمان شمالیست که حروف الفبای زبان دانمارکی شامل ۲۹ حرف است که ۲۶ حرف اصلی الفبای لاتین و ۳ حرف دیگر آن  Æ, Ø, Å است.به زبان دانمارکی، زبان اسکاندیناویایی هم گفته میشود. ۵۰۰۰۰ دانمارکی به زبان دانمارکی صحبت میکنند که در قسمت شمالی آلمان سکونت دارند.

 

 

 

 

فرهنگ مردم دانمارک

دانمارکی‌ها طرفدار تساوی حقوق انسان‌ها هستند و این طرز فکر در زبان آن‌ها مشهود است و به همین دلیل به خارجی‌ها هم احترام می‌گذارند و آن‌ها را بر اساس نژاد و اصالت‌شان قضاوت نمی‌کنند.اکثر مردم در قبال موفقیت‌های خود فروتن و متواضع هستند و منفعت گروه برایشان خیلی مهم‌تر از منفعت شخصی به حساب می‌آید.مردان در مقایسه با سایر کشورها، نقش پررنگی در تربیت فرزندانشان دارند. مردم این کشور افرادی محافظه‌کار و محتاط هستند و شاید در نگاه اول سرد و نچسب به نظر برسند؛ اما در واقع ترجیح می‌دهند برای ایجاد رابطه وقت بگذارند و ندیده و نشناخته با کسی رفاقت نکنند.

 

 

 

 

آشنایی بامدرک زبان دانمارکی(DANSK)

برای مهاجرت به کشور دانمارک و ادامه ی تحصیل و ادامه ی زندگی در آن  کشور باید در آزمون زبان دانمارکی شرکت نماییم . DANSK مدرک زبان دانمارکی Danish Language test است که معمولا با داشتن این مدرک پذیرش از دانمارک مورد قبول قرار می گیرد. این آزمون در دو سطح Danskprove A1 و Danskprove A2 دو سطحی طراحی شده است. آموزشگاه زبان گات برگزار کننده ی دوره های آمادگی آزمون زبان دانمارکی می باشد. شما می توانید برای آمادگی آزمون زبان دانمارکی در دوره های آمادگی آزمون زبان دانمارکی شرکت نمایید. این دوره ها با بکار گیری منابع و متد آموزشی جامع برگزار می گردد. 

در آزمون  زبان دانمارکی دانسک تنها روی مهارت های گفتاری یا speaking شما تمرکز می گردد. این آزمون  شامل ۳۰ سوال است که شما حداقل باید به 20 سوال آن پاسخ دهید.برگزاری این آزمون همچون آزمون تافل  به صورت کامپیوتری می باشد. شما از هدفون استفاده می کنید و به سوالاتی که رایانه با هدفون از شما می پرسد از طریق میکروفون پاسخ می دهید.
در سطح A1 باید بتوانید مکالمات ساده روزمره را انجام دهید و در سطح A2 جملات و عبارات کمی پیچیده تر را بیان کنید.باید توجه داشته باشید که این دو سطح،سطوح ابتدایی زبان هستند و کسب مدرک برای داوطلبین چندان دشوار نخواهد بود. اگرچه این آزمون از طریق کامپیوتر برگزار می شود اما چندان نیاز به مهارت خاصی در کار با کیبورد و یا موس ندارد.به طور متوسط برای رسیدن به سطح A1 حدود ۴۰ الی ۴۵ جلسه کلاس و برای رسیدن به سطح A2 نیاز به ۵۵ الی ۶۵ جلسه کلاس زبان دانمارکی دارید.

 

 

 

قبولی در بهترین دانشگاه های دانمارک 

کشور دانمارک یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیلات تکمیلی است.کشور دانمارک یک کشور اروپایی با سطح بالای استاندارد زندگی است. دانشگاه کپنهاگ بالاترین مرتبه را در کل منطقه اسکاندیناوی به خود اختصاص داده است. در سال 1479 تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه این کشور است. بیشتر دوره ها به زبان دانمارکی تدریس میشود اما دوره های اندکی هم هستند که به  زبان انگلیسی تدریس میشوند و سایر دانشگاههای دانمارک :

  • دانشگاه آرهوس
  • دانشگاه آلبورگ
  • دانشگاه جنوبی دانمارک

 

 

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *