گرامر زبان انگلیسی

گرامر زبان انگلیسی یادبگیریم یا مکالمه 

در زمانی که یک زبان آموز قصد یادگیری یک زبان دوم را دارد، گرامر یکی از بخش هایی خواهد بود که با آن مشکلات بسیار زیادی خواهد داشت. این مشکل بین ما ایرانیان بسیار رایج است، به خصوص در گرامر زبان انگلیسی شاهد آن هستیم که افراد بسیار زیادی به خاطر ترس از گرامر، یادگیری زبان را کنار گذشته و آن را فراموش می کنند و یا بسیاری از افراد بدون یادگیری گرامر به سراغ یادگیری مکالمه می روند و مکالمه را یاد می گیرند ولی مکالمه بدون یادگیری گرامر ،قطعا مکالمه خوبی نخواهد بود و در ساختار جملات دچار مشکل خواهید شد ، گرامر ستون یادگیری زبان است،اینکه گرامر را یادبگیرید ولی نتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید بی فایده است پس یادگیری مکالمه همراه با گرامر است.

 

 

افعال بی قاعده

 

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

باپیشرفت علم و تکنولوژی،پیدایش اینترنت و دنیای مجازی باعث شد استفاده از ابزارهای الکترونیکی به بالاترین سطح خود برسد و زبان مادری در دنیای امروز دیگر پاسخ گوی تمامی سوالات ذهن بشر نخواهد بود،دانستن زبان دوم الزامی است و یادگیری زبان سوم و چهارم که تعدادی از افراد جویای یادگیری آن هستند اصلا جای تعجبی ندارد اما جهانی شدن زبان انگلیسی و تبدیل شدن آن به یک زبان بین المللی و همچنین زبان مشترک در دنیای مجازی و اینترنت باعث شد که اهمیت زبان انگلیسی را نسبت به سایر زبانها دوچندان کند .

 

راههای یادگیری گرامر زبان انگلیسی

1.آموزش گرامر را به صورت بخش بخش کنید

به صورت کلی در گرامر زبان انگلیسی، هر کلمه یکی از هشت حالت زیر را خواهد داشت:

اسم  Nouns

ضمیر  Pronouns

فعل  Verbs 

صفت  Adjectives

قید  Adverbs

حرف اضافه  Prepositions 

حروف ربط  Conjunctions

حروف ندا Interjections

شما می توانید با چنین تقسیم بندی، گرامر زبان انگلیسی را به بخش های کوچکی تقسیم کرده تا بتوانید به سرعت آن را فرا گیرید.تقسیم بندی این چنینی گرامر زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا نقشه ذهنی دقیقی از دستور زبان داشته باشید و با بروز هر مشکلی، به سرعت به نقشه ذهنی خود رجوع کرده و به نحو احسن مشکل خود را برطرف کنید. بی شک مثل هر مطلب آموزشی دیگری، فراگیری گرامر زبان به صورت طبقه بندی شده، می تواند به شما کمک کند تا به سرعت مطلب مورد نظر خود را به ذهن سپرده و آن را فراموش نکنید.

 

 

افعال بی قاعده

 

 

2.توجه به زیبایی جمله بندی

برای آن که در گرامر زبان انگلیسی مسلط شوید، پس از یادگیری نقش کلمات نیاز است تا اصول جمله سازی را یاد گرفته و سعی کنید تا جملات دقیق، درست و بسیار زیبایی ایجاد کنید.  سعی کنید تا با توجه به نقش کلمات و جایگاه آن ها در جمله، جملات ساخته شده خود را به شکل استاندارد ایجاد کرده تا بتوانید در نهایت گرامر را به صورت عملی در گفتگوهای خود اجرا و پیاده سازی کنید.

برای آن که بتوانید مفهوم جمله را به بهترین شکل ممکن درک کنید باید گفت که جمله یک بسته کوچک از کلمات با نقش های مختلف است. تمام جملات انگلیسی دارای یک فاعل و یک فعل هستند و به صورت کلی می تواند به این شکل بیان کرد که در هر جمله ای از گرامر زبان انگلیسی، یک فرد یا یک چیز یا کاری را انجام می دهد و یا در حالتی قرار دارد. به هر میزانی که بتوانید ذهن خود را در رابطه با گرامر زبان انگلیسی مرتب کنید، به همان اندازه می توانید به راحتی در این بخش مسلط شوید.

 

3.یادگیری عبارت ها را فراموش نکنید

سعی کنید تا عبارات و بخش های مختلف گرامر را به سرعت آموزش دیده و در آن مسلط شوید. به هر میزانی که در این بخش تمرین کنید، احتمال فراموش شدن نکات گرامر کاهش پیدا خواهد کرد. اگر در بخش یادگیری عبارات ممارست بسیار زیادی به خرج دهید، می توانید این بخش را به سرعت فرا گرفته و در آن مسلط شوید.

 

4.در گزاره های زبان انگلیسی حرفه ای شوید

گزاره ها از دیگر بخش های بسیار مهم گرامر زبان انگلیسی می باشد و جزئی از زبان است. بی شک یادگیری دقیق گرامر زبان انگلیسی منوط به یادگیری این گزاره ها می باشد. پس از یادگیری بخش های گفته شده، لازم است به سراغ گزاره ها رفته و سعی کنید تا در این بخش نیز حرفه ای شوید.

 

5.نکات گیج کننده را به سرعت تشخیص داده و در آن مسلط شوید

مثل گرامر هر زبانی، زبان انگلیسی نیز برخی نکات گیج کننده و بسیار سخت دارد که باید به آن توجه بسیار زیادی داشت. بسیاری از دانشجویان سعی می کنند از این نکات فرار کرده و به هیچ عنوان به سمت آن نروند ولی شما نباید این مسیر را طی کنید. بهترین راه این است که بدون مشکل این نکات گیج کننده گرامر زبان را پیدا کرده و با تمرین بسیار زیاد، در آن مسلط شوید. بی شک همین نکات اساسی و مهم است که باعث می شود دو فرد از یکدیگر متمایز شوند.

برخی از نکات گیج کننده گرامر زبان انگلیسی که می تواند شما را سردرگم کند، عبارتند از:

  • تفاوت Excited  و  Exciting
  • تفاوت Seeing, Looking  و  Watching
  • تفاوت By  و  Until

 

 

افعال بی قاعده

افعال بی قاعده

 

6.از منابع آموزشی موجود استفاده کنید.

امروزه منابع آموزشی بسیار زیادی برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی وجود دارد که می توانید از این منابع استفاده کنید. شما می توانید از سایت های آموزشی گرفته تا ویدیوها، کتاب ها و اپلیکیشن های مختلف آموزش گرامر را دانلود کرده و با استفاده از این منابع، دوره آموزش گرامر خود را به بهترین شکل ممکن سپری کنید.

یکی از مهم ترین و بهترین کارهایی که برای یادگیری گرامر می توانید انجام دهید، شرکت در دوره های آموزش آنلاین گرامر است. به عنوان مثال شما می توانید با ثبت نام در دوره های آموزش مرکز زبان گات، گرامر زبان انگلیسی را فرا گرفته و در آن مسلط شوید. مرکز زبان گات سعی کرده تا دوره های آموزشی خود را به صورت آنلاین در اختیار دانشجویان قرار دهد تا آن ها بتوانند به صورت مجازی و از راه دور نیز در کلاس ها شرکت کرده و گرامر زبان انگلیسی را فرا گیرند.

 

7.صبور باشید

اگر این تفکر را دارید که می توانید به سرعت در گرامر حرفه ای شده و جملات بی نقصی طراحی کنید، باید گفت که سخت در اشتباه هستید زیرا فراگیری کامل گرامر یک پروسه زمان بر است و شما باید با تمرین به این مهم دست پیدا کنید.

حتی انگلیسی زبان ها نیز در گرامر خود دچار مشکل هستند و گاهی جملاتی را بیان می کنند که از نظر گرامر مشکل دارند. شما با یادگیری پایه های ابتدایی گرامر زبان انگلیسی می توانید به تسلط نسبی دست پیدا کنید ولی لازم است تا سخت تلاش کنید و با حل تمرین های مختلف، در گرامر زبان انگلیسی حرفه ای شوید. توجه به سبک های مختلف یادگیری، یکی از مهم ترین نکاتی است که می تواند به شما کمک کند تا آموزش های خود را با سرعت زیادی طی کرده و بازدهی بالایی نیز داشته باشید.

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *