کلاس های مکالمه فشرده زبان

 

آموزش زبان انگلیسی صرفا به یک نوع آموزش خاص محدود نمی گردد. یک زبان آموز می تواند با توجه به نوع نیاز و علاقه خود بخش های مختلفی از آموزش زبان را انتخاب نموده و در کلاس های مربوط به آن شرکت کند. به عنوان مثال می توان به مهارت مکالمه، لیسنینگ و یا حتی قواعد گرامر اشاره کرد. یکی از مهم ترین بخش های آموزش زبان خارجه، آموزش مکالمه و توانایی ارتباط با دیگران است.

 

 

آموزش زبان های نادر دنیا آموزشگاه زبان گات

 

 

مکالمه علاوه بر اینکه در مقاصد مختلف زبان آموزی همچون مهاجرت حائز اهمیت است، یک توانایی مطلوب در میان شهروندان ایرانی نیز محسوب می شود. در این مقاله توانایی های مرتبط با مکالمه، انواع دوره های آموزش مکالمه و آموزش فشرده مکالمه در برترین موسسات آموزش زبان تشریح می گردد.

 

 

توانایی های مرتبط با مکالمه

در زبان آموزی، مهارت های متفاوتی مورد توجه قرار می گیرد. تسلط یک زبان آموز بر این مهارت ها، نشان دهنده میزان درک و توانایی او در تسلط بر زبان خارجه باشد. این مهارت ها عبارتند از :

  • مهارت گفتاری
  • مهارت شنیداری
  • مهارت خواندن
  • مهارت نوشتن

درمیان این مهارت ها، توانایی مکالمه و حرف زدن بیش از هر چیز دیگر مرتبط با مهارت شنیدن و تلفظ واژگان است. تسلط بر گرامر نیز بسیار حائز اهمیت بوده و بدون توجه به آن قادر به ایجاد ارتباط با دیگران نخواهید بود.

 

 

انواع دوره های آموزش مکالمه

دوره های زبان آموزی در کلاس های آموزش زبان به صورت های مختلفی انجام می شود. برخی از دوره ها که با عنوان دوره های استاندارد نیز شناخته می شوند، مبتنی بر آموزش مکالمه در یک زمان طولانی و به صورت ترمیک است. این روش باعث می شود مکالمات و تلفظ صحیح کلمات به حافظه بلند مدت انتقال یابند. 

 

 

ترفندهای مکالمه

 

 

 

در مقابل می توان به دوره های فشرده و فوق فشرده اشاره کرد که برای برخی از زبان آموزان امکان تسلط بر مهارت مکالمه در یک دوره کوتاه را فراهم نموده اند. این شیوه به شرطی بازدهی مناسبی دارد که زبان آموز در دوره تعیین شده تمام تمرکز خود را به این هدف اختصاص دهد و پس از پایان دوره ها در یک محیط مناسب با زبان مورد نظر قرار گیرد. به عنوان مثال به کشور بیگانه مهاجرت نماید و یا دوره های آموزشی مرتبط با زبان مورد نظر را به صورت شرکت در کلاس های زبان و یا به صورت خودآموز ادامه دهد.

 

دوره های فشرده آموزش مکالمه چند ساعت است؟

 

تفاوت یک دوره ترمیک با دوره فشرده و دوره فوق فشرده در میزان ساعاتی است که برای آموزش زبان تعیین می گردد. معمولا دوره های ترمیک شامل دو جلسه یک ساعت و نیم یا دو ساعته در هفته می شود و یک تعطیلی دو هفته ای در میان ترم ها برای آن در نظر میگیرند، اما دوره هایی که به دو و یا سه جلسه آموزش زبان درهفته با تعداد ساعات بیشتر و یا جلسات بیشتر با ساعات مشابه اختصاص می یابد دوره فشرده نام دارد. اگر یک دوره آموزشی از حیث تعداد جلسات و تعداد ساعات آموزش بسیار فشرده برگزار شود، دوره فوق فشرده نام دارد. 

اصولا بهترین زمان ممکن جهت برگزاری کلاس های فشرده، به کلاس های سه ساعتی اختصاص دارد. این کلاس ها دو و یا سه بار در هفته برگزار شده و به زبان آموز امکان استراحت و انتقال نسبی مطالب به حافظه بلند مدت را می دهد. اگر تصور می کنید زمان کافی جهت آموزش مکالمه به صورت ترمیک در اختیار ندارید، بهترین شیوه ممکن شرکت در دوره های فشرده آموزش مکالمه است.

 

هدف از شرکت در دوره های فشرده آموزش مکالمه

 

مکالمه، دشوارترین مهارتی است که در تسلط به یک زبان خارجی مطرح می گردد. این مهارت برای برخی از اقشار بدون توجه به مهارت های دیگر دنبال می شود، اما هدف اصلی از مطرح نمودن آن تقویت مهارت مکالمه در زبان آموزانی است که قصد شرکت در آزمون های ویژه را دارند. به عنوان مثال می توان به آزمون آیتلس اشاره نمود؛ یک داوطلب پس از شرکت در آزمون کتبی باید در آزمون شفاهی نیز شرکت کند. این آزمون کاملا مرتبط با مهارت مکالمه بوده و در غیر این صورت نمی توان به موفقیت در این آزمون امیدوار بود.

 

چگونگی برگزاری کلاس های آموزش مکالمه به صورت فشرده

 

نکته ای که باید به عنوان یک زبان آموز مورد توجه شما قرا گیرد، این است که هرگز نباید از کلاس های کاملا خصوصی و یا کلاس های غیر خصوصی برای آموزش مکالمه به صورت فشرده استفاده کنید. کلاس های خصوصی و مکالمه صرف با استاد مربوطه نتایج مطلوب را به دنبال ندارد، از طرف دیگر در کلاس های غیر حضوری به علت جمعیت بسیار بالای زبان آموزان نمی توان به یک آموزش اصولی اطمینان داشت.

کلاس های نیمه خصوصی بهترین شیوه ممکن جهت برگزاری کلاس های فشرده است. دوره های فشرده در کلاس های نیمه خصوصی متشکل از چهار الی شش زبان آموز است که اغلب در سطح یکسانی قرار داشته و امکان برقراری مکالمه به صورت اصولی را فراهم می آورند. متاسفانه برخی از موسسات با هدف کسب درآمد بیشتر مبادرت به برگزاری کلاس های کاملا خصوصی و کلاس های غیر خصوصی جهت دوره های فشرده مکالمه می کنند. مراقب باشید فریب تبلیغات گمراه کننده را نخورید.

 

برترین موسسات آموزش مکالمه فشرده زبان

 

به عنوان یک زبان آموز نیاز دارید که با برترین موسسات برگزار کننده دوره های فشرده مکالمه  به زبان خارجه آشنا شوید. همانگونه که در مباحث قبل بیان شد بهترین شیوه آموزش در دوره های فشرده، داشتن یک برنامه اصولی و سه ساعته، در دو یا سه جلسه در هفته است. بنابراین یک دوره فشرده آموزش مکالمه باید مبتنی بر شش تا نه ساعت آموزش در هفته باشد. علاوه بر این باید به اهمیت کلاس های نیمه خصوصی نیز توجه نمود.

در میان موسساتی که در سطح داخل مبادرت به آموزش زبان میکنند موسسه زبان گات بر این متد آموزشی مبتنی بوده و دوره های مکالمه فشرده زبان را به صورت نیمه خصوصی و در قالب جلسات سه ساعتی و به تعداد دو یا سه بار در هفته برگزار می کند. بنابراین شما می توانید جهت تسلط بر مهارت مکالمه به زبان خارجه در این موسسه معتبر و شناخته شده ثبت نام کنید.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *