کدام زبان را بیاموزیم؟ فرانسوی یا اسپانیایی؟

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

افرادی که قصد یادگیری یک زبان جدید غیر از زبان انگلیسی را دارند یا پس از یادگیری زبان انگلیسی به دنبال فرا گیری یک زبان سوم هستند، همواره بین دو زبان بسیار مهم فرانسوی و اسپانیایی دچار شک می شوند. معمولا افراد به دلیل کمبود دانش اولیه در رابطه با این دو زبان نمی توانند به خوبی تصمیم خود را برای یادگیری زبان دیگری غیر از انگلیسی بگیرند. 

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این دو زبان پر متکلم دنیا انداخته و در رابطه با هر یک توضیحاتی را بیان کنیم تا بتوانید با دید بهتری بین دو زبان مهم اسپانیایی یا فرانسوی یکی را انتخاب کرده و فرایند آموزش خود به یکی از این دو زبان شروع کنید، پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

شماره تماس شعب گات

 

معرفی زبان اسپانیایی 

 

زبان اسپانیایی یکی از زبان های خانواده رومی است و در حال حاضر از آن به عنوان یکی از پر گویش ترین زبان های زنده دنیا یاد می شود، به طوری که بر اساس آماری که تا سال ۲۰۱۶ منتشر شده است، بیش از 500 میلیون نفر در سراسر دنیا از زبان اسپانیایی به عنوان زبان مادری استفاده می کنند و در حال حاضر این زبان پس از زبان ماندارین چینی، پرتکلم ترین زبان دنیا به حساب می آید.

 

 

یادگیری زبان اسپانیایی

 

 

 

 

یکی از مهم ترین ویژگی ‌های زبان اسپانیایی که باعث شده تا این زبان اهمیت فوق العاده پیدا کند، گستره فوق العاده زیاد سخنوران این زبان می باشد، به طوری که شما در سراسر دنیا می توانید افراد اسپانیایی زبان را پیدا کنید. به عنوان مثال در حال حاضر در ایالات متحده در حدود ۲۰ درصد جمعیت به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و این زبان، به عنوان زبان دوم کشور آمریکا شناخته می شود.

برای افرادی که قصد دارند تا یک زبان پر متکلم را فرا گیرند تا بتوانند از آن در سراسر جهان استفاده کنند، ولی از یادگیری زبان چینی هراس دارند، بهترین گزینه زبان اسپانیایی خواهد بود، زیرا این زبان بسیار ساده تر از زبان چینی بوده و یادگیری آن بسیار آسان‌ تر از این زبان است.

 

 

 

معرفی زبان فرانسوی

 

زبان فرانسوی یکی از زبان های خانواده زبان های رومی به حساب می آید که در حال حاضر بیش از ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان، به عنوان زبان نخست، صحبت می کند. در حدود ۲۰۰ میلیون نفر به صورت کلی به این زبان در سراسر دنیا مسلط هستند و در حال حاضر ۳۰ کشور به صورت رسمی از زبان فرانسوی استفاده کرده و کشورهای بسیار زیادی نیز از این زبان به عنوان زبان غیررسمی بهره می برند. همین مسئله سبب شده تا زبان فرانسوی نیز جایگاه ویژه ای در دنیا پیدا کند.

زبان فرانسوی یکی از شش زبان رسمی در سازمان ملل متحد است و یکی از دو زبان کاری این سازمان به حساب می آید. عموماً افراد زبان فرانسوی را به زبان علمی و دانشگاهی دسته بندی می کنند.

 

 

کلاس آنلاین فرانسه

 

 

 

زبان فرانسوی نیز همچون زبان اسپانیایی گستره بسیار زیادی در دنیا دارد و اگر بخواهیم تعداد کشورهایی که از این زبان استفاده می کنند را حساب کنیم، می توان به عدد ۳۵ کشور در دنیا رسید. 

به طور کلی می توان اینطور گفت که این 35 کشور به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. بخشی از آن ها از زبان فرانسوی به عنوان زبان مادری خود استفاده می کنند، بخشی دیگر این زبان را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند، در دسته بندی دیگر شاهد آن هستیم که در برخی از این کشور ها اقلیت مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند و در دسته پایانی در برخی از این کشورها زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم شناخته می شود. 

 

 

شباهت های بین دو زبان اسپانیایی و فرانسوی

 

اگر بخواهیم به شباهت ‌های این دو زبان نگاهی انداخته و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت در وهله اول این دو زبان سخنوران بسیار زیادی در سراسر دنیا داشته و از زبان های پرمتکلم دنیا به حساب می آیند.

باید به این نکته توجه کرد که شرایط برای زبان اسپانیایی از این نظر بهتر از زبان فرانسوی است و این زبان در کشورهای آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و اروپای غربی مورد استفاده قرار می گیرد و تعداد سخنوران بسیار زیادی به نسبت زبان فرانسوی دارد.

شرایط زبان فرانسوی نیز به نحوی است که این زبان در کشورهای آفریقایی به شکل چشمگیری مورد استفاده قرار گرفته و در بسیاری از کشورهای این قاره، فرانسوی به عنوان زبان رسمی انتخاب شده است. علت این اتفاق، استعمار طولانی مدت امپراطوری فرانسه بر قاره آفریقا بوده و همین موضوع سبب شده تا زبان رسمی بسیاری از کشورهای آفریقایی به فرانسوی تغییر کند.

شباهت دیگر این زبان ها ریشه آن ها است، به طوری که هم زبان اسپانیایی و هم زبان فرانسوی ریشه لاتین دارند. موضوع حائز اهمیت آن است که یادگیری یک زبان ریشه لاتین مثل انگلیسی می تواند فرآیند یادگیری زبان فرانسوی و اسپانیایی برای شما به طرز چشمگیری آسان کند.

 

تفاوت زبان فرانسوی و اسپانیایی

 

با وجود این که دو زبان فرانسوی و اسپانیایی هم ریشه بوده و ریشه این دو لاتین می باشد، اما این دو زبان تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. یکی از مهم ترین تفاوت آن ها در بخش تلفظ است. 

زبان فرانسوی از نظر تلفظ یک زبان پیچیده به حساب می آید اما در مقابل زبان فرانسوی، زبان اسپانیایی با چند قانون ساده تلفظ، یک زبان آسان از این نظر محسوب می شود.

تفاوت دیگر این دو زبان در بخش لهجه می باشد. فرانسوی تعداد لهجه های مختلفی دارد اما اسپانیایی لهجه های بسیار کمی داشته و همین مسئله باعث می ‌شود تا یادگیری آن آسان تر شود.

 

بهترین روش یادگیری زبان فرانسوی و اسپانیایی

 

اگر علاقه مند هستید تا زبان فرانسوی یا اسپانیایی را فرا گیرید، بهترین گزینه برای شما مرکز زبان گات است. این مرکز زبان با داشتن دپارتمان های مختلف آموزشی، بهترین گزینه برای افرادی به حساب می ‌آید که قصد یادگیری زبان فرانسوی یا اسپانیایی را به شکل اصولی و استاندارد دارند. 

 

 

انواع فرهنگ لغت

 

 

ویژگی این مرکز زبان، فراهم کردن فضای یادگیری زبان به صورت غیر حضوری است و شما می توانید آموزش های خود را به صورت اینترنتی و بدون حضور در کلاس طی کنید تا به زبان مورد نظرتان مسلط شوید.

ویژگی دیگر مرکز زبان گات، بهره مند شدن از اساتید حرفه ای و مجرب است که علاوه بر مزیت آموزشی، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از تجربیات اساتید برای یادگیری بهتر زبان جدید استفاده کنید.

logo got

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات

جدیدترین مقالات

سبد خرید