چگونه زبان انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت روان، کاری است که معمولا برای زبان آموزان سخت است . در مهارت چهارگانه زبان انگلیسی یعنی ( خواندن – نوشتن – صحبت کردن – و گوش کردن )، مهارت صحبت کردن از بقیه مهارت ها سخت تر است. اما ما باید چیکار کنیم که این مهارت سخت را به خوبی یاد بگیریم و بتوانیم به راحتی صحبت کنیم ؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

زبان انگلیسی را با زندگی خود ترکیب کنید!

از نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی و صحبت کردن ، استفاده روزمره و مستمر از آن‌ در زندگی است.

حتما از خودتون می‌پرسید چجوری؟ خیلی راحته

هرکاری که در طول روز انجام میدهید سعی کنید به زبان انگلیسی باشد . موزیک گوش دادن – فیلم و سریال تماشا کردن – کتاب خواندن – گشت و گذار در اینترنت و به طور کلی هر کاری 

انگلیسی را دریایی تصور کنید و خودتان را در آن غرق کنید

 

با خودتان حرف بزنید

شاید در لحظه اول فکر کنید که این کار بیهودس ولی باور کنید که خیلی تاثیر مثبت دارد

تحقیقات جدید روانشناسی در این حوزه به ما می‌گوید که صحبت کردن با خودمان ، هم برای یادگیری و هم برای کاهش فشار روحی و روانی لازم است. وقتی شما بتوانید جلوی آینه با خودتان صحبت کنید، مطمئن باشید مقابل یک فرد دیگر هم میتوانید صحبت کنید. با این کار استرس و فشار روانی شما برای صحبت کردن در مقابل یک غریبه کمتر می‌شود.

 

بلند بلند کتاب انگلیسی بخوانید

این کار هم تاثیر بسزایی در یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت روان دارد. کتاب های داستانی به دلیل داشتن فضای شاد یا غمگین، شما را به خواندن کل داستان ترغیب می‌کند و معمولا از دیگر کتاب ها ساده تر و برای یک زبان آموز راحت تر هستند. پس پیشنهاد ما برای خواندن یک کتاب، کتابی است که به صورت داستانی باشد. این کار هم مهارت خواندن شما را زیاد می‌کند و هم مهارت صحبت کردن و حتی باعث می‌شود دایره لغات شما بیشتر شود

 

یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

زبان انگلیسی هم به مانند زبان فارسی، اصطلاحات زیادی دارد. مردم معمولا در زندگی روزمره خود زیاد از اصطلاحات زبانی استفاده می‌کنند. اصطلاح یعنی گنجاندن یک مفهوم گسترده در یک کلمه یا عبارت کوتاه بهترين روش برای یادگیری اصطلاحات، فیلم و سریال تماشا کردن به زبان انگلیسی است.

 

ترفندهای مکالمه

 

 

در فیلم و سریال ها زیاد از اصطلاح استفاده می‌شود و شما بلید تا جایی که امکان دارد آن عبارات و اصطلاحات ساده را بلند تکرار کنید. پیشنهاد ما به شما سریال Friends است. این سریال کمدی از حرف ها و عبارت ها و اصطلاح های ساده استفاده می‌کند و شما را به یادگیری هر چه راحت تر و سریع تر صحبت کردن به زبان انگلیسی، کمک می‌کند.

 

در صحبت کردن باید گرامر را کنار بگذارید

برای روان صحبت کردن باید دستور زبان و گرامر را کنار بگذارید. ما برای صحبت کردن به توانایی برقراری ارتباط نیاز داریم نه گرامر های سخت و پیچیده که در این مواقع فقط کار ما را سخت تر می‌کند. ما بعضی اوقات باید قوانین و مقررات دست و پا گیر گرامر را کنار بگذاریم که بتوانیم در جهان واقعی از مهارت های خود استفاده کنیم. حتی خود انگلیسی زبان ها هم گاهی اوقات در رعایت دستور زبان و گرامر دچار اشتباه میشوند، ما که جای خود داریم

 

موسیقی گوش دهید

موسیقی و موزیک در یادگیری هر چیزی موثر است چون روح ما را آرام می‌کند و برای چند دقیقه هم که شده ما را از دغدغه ها و مشکلات روزمره زندگی رها می‌بخشد و چه بهتر که از این راه برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم.

 

 

گوش کردن مداوم و مستمر به موسیقی انگلیسی، راه بسیار راحت و کم هزینه در یادگیری زبان انگلیسی و راحت صحبت کردن است. البته باید به دقت به کلمه ها و عبارت های آن گوش کنید و ساده از آن ها نگذرید و حتی متن آن موزیک را در سایت ها پیدا کنید و با آن بخوانید. پیشنهاد ما به شما موسیقی پاپ است. چون این سبک از موسیقی در ایران بیشتر جا افتاده و معمولا کلمات را واضح تر و ساده تر بیان می‌کنند.

 

از فرهنگ لغت استفاده کنید

فرهنگ لغت ها در زمینه یادگیری زبان خیلی به ما کمک می‌کنند و ما هرجا که به یک کلمه ی نا آشنا برخورد می‌کنیم، میتوانیم از فرهنگ لغت استفاده کنیم. فرهنگ لغات انواع مختلفی دارند. انگلیسی به فارسی یا فارسی به انگلیسی و حتی انگلیسی به انگلیسی.

 

 

 

بعضی از آن ها بسیار بزرگ هستند و درباره هرکدام از کلمات، به ما توضیحات زیادی می‌دهند و حتی از آن کلمه در جمله استفاده می‌کنند و برای ما مثال می‌زنند و کلمات مترادف و متضاد آن ها را هم به ما نشان می‌دهند. اما بعضی دیگر کوچک و به اصطلاح جیبی هستند که بیشتر به درد ما می‌خوردند و دست و پا گیر و بزرگ نیستند و درباره هر کلمه، به اندازه نیاز توضیح می‌دهند.

 

آخرین و مهمترین نکته، از اشتباه کردن نترسید

ترسیدن از انجام یک کار، اولین قدم متنفر شدن از آن است. ما در یادگیری صحبت کردن نباید از اشتباه کردن بترسیم. نباید بگذارید اشتباه کردن میان شما و یادگیری زبان و صحبت کردن فاصله بگذارد. انسان با اشتباه کردن یاد می‌گیرد به شرطی که از آن اشتباهات درس بگیرد. اصلا ما بدون اشتباه کردن نمی‌توانیم چیزی را یاد بگیریم. پس مهمترین نکته در یادگیری زبان این است که از اشتباه کردن نترسید. با این کار نصف راه را رفته‌اید.

 

خلاصه مطلب

باید در تک تک کارها از زبان انگلیسی استفاده کنید تا بتوانید به آن روانی در صحبت کردن برسید. کارهایی مثل کتاب خواندن، موسیقی گوش کردن، تماشای فیلم و سریال و حتی انجام کارهایی در اوقات فراغت و استراحت‌. خودتان را درگیر گرامر و دستور زبان های دست و پا گیر نکنید و خودتان را با قوانین و مقررات آن محدود نکنید. حتما با خودتان یک فرهنگ لغت جیبی همراه داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. یکی دیگر از نکات مهم یادگیری زبان، تمرین مستمر و روزمره است. چرا که زبان به راحتی از یاد می‌رود. و مهم ترین نکته، از اشتباه کردن نترسید، چرا که انسان با اشتباه کردن، رشد و پیشرفت می‌کند.

  اگر مایل هستید که به صورت‌ کامل و جامع، با پیشرفته ترین متدهای آموزش زبان و یادگیری، زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را فرا بگیرید، با شماره های موجود تماس‌ بگیرید تا همکاران ما به شما در کسب اطلاعات بیشتر کمک کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *