چه متنی در تافل نمره کامل را می گیرد؟

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

نوشتن writing یکی از چهار بخش آزمون تافل می باشد که 30 نمره از 120 نمره را به خود اختصاص داده است. با رعایت نکات مربوط به نوشتن یک متن می توانید به راحتی متنی زیبا و تاثیر گذار بنویسید. برای بسیاری از زبان آموزان نوشتن یک مطلب و جذب مخاطب به آن کمی دشوار است و نمی دانند از کجا شروع کنند. اما اگر تمرین داشته باشید و استاندارد های نوشتن یک متن را بدانید، می توانید از این بخش نمره ی خوبی را دریافت کنید. در ادامه با برخی از شرایط نوشتن یک متن خوب آشنا می شویم.

اول بخوانید و سپس گوش کنید


برای نوشتن هر دو متن یک ساعت زمان دارید. پس ابتدا به موضوع فکر کنید و جملاتی که می خواهید بکار ببرید را یک دور بررسی کنید و در نهایت شروع به نوشتن کنید. برای این کار می توانید قبل از نوشتن متن اصلی در برگه ی سوال مطالبی را که می خواهید ذکر کنید، یادداشت کنید. برای نوشتن هر دو متن برنامه ریزی داشته باید و زمانی را در نظر بگیرید. در آخر هم چند دقیقه را برای خواندن متن در نظر بگیرید تا اگر اشکالی را مشاهده کردید آن را تصحیح کنید.

در آزمون تافل نکته برداری کنید

در حین نوشتن متن اصلی، سعی کنید نکت مهم را بنویسید و از تکرار کلمات پرهیز کنید. استفاده از ساختار های پیچیده و پیشرفته نمره ی بالایی دارد. دایره لغات خود را گسترده کنید هرچه لغات بیشتری بلد باشید، در نوشتن یک متن هم راحت تر هستید چرا که برای هر مطلبی کلمات مهم و گسترده ای به خاطرتان می آیند.

از واژه های مناسب در آزمون تافل استفاده کنید


از واژگان مرتبط با مطلب استفاده کنید و سعی کنید کلمات پیشرفته تری را بکار ببرید. برای این کار باید یک لیست از کلمات مهم و کاربردی تهیه کنید و در هنگام تمرین نوشتن از آن ها استفاده کنید تا به نوشتن یک متن اساسی تر عادت کنید. بسیاری از زبان آموزان هنگام نوشتن از نکات ساده تری استفاده می کنند و مانند افراد مبتدی پیش می روند که این روش در آزمون تافل نمره ی خوبی ندارد.

مدیریت زمان داشته باشید


برای وقت در نظر گرفته شده برنامه ریزی کنید. برای خودتان زمانی را اختصاص دهید و طبق همان زمان پیش بروید. در نوشتن هم عجله نکنید چرا که شاید در نکات گرامری یا مسائل دیگر مشکلی پیش آید. به طور کلی با توجه به زمان هر دو متن را کامل و دقیق بنویسید و نکات ذکر شده را هم رعایت کنید.

زمانی را صرف ویرایش متن اختصاص دهید


در آخر نوشته ی خود را تصحیح کنید و قسمت هایی که در جمله بندی یا گرامر مشکل دارند ویرایش کنید. غلط املایی و اشکالات گرامری امتیاز منفی در نوشته شما دارند. در انتها چند دقیقه از زمان را صرف ویرایش نوشته ی خود کنید تا نمره ی قابل قبولی را در این بخش دریافت کنید.

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید