موثرترین روش یادگیری زبان ژاپنی

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

یادگیری زبان ژاپنی هم مثل دیگر زبان ها روش هایی دارد. همه ی ۴۶ صدای ژاپنی قابل یادگیری اند اما تفاوت های جزئی که با یکدیگر دارند فقط و فقط با تمرین و تکرار ملکه ذهنتان می شوند. زبان ژاپنی کمی دشوار تر از سایر زبان هاست از همین رو باید بیشتر برای آن وقت بگذارید اما با همه ی این ها می توانید با تلاش و انگیزه به خوبی تسلط پیدا کنید. در ادامه با برخی روش های یادگیری ژاپنی  آشنا می شویم.

 

 

موثرترین روش یادگیری زبان ژاپنی

 

لغات کاربردی پایه را یاد بگیرید

برای مکالمه عادی باید یک سری لغات پایه را یاد بگیریم. در شروع مکالمه سلام و احوالپرسی اولین صحبت است. پس یادگیری آن می تواند در شروع مکالمه به شما کمک کند.

はじめまして (از آشنایی با شما خوشحالم)
おはようございます (صبح به خیر)
こんにちは (روز بخیر، تا قبل از طلوع آفتاب به این معنا می باشد و بعد از آن به معنای عصر بخیر است).
おやすみなさい (شب بخیر) .
さようなら (خداحافظ)

برخی اصطلاحات هستند که بعد از سلام و احوالپرسی برای ادامه داشتن مکالمه بکار می روند. بهتر است آن ها را یاد بگیرید و سعی کنید مکالمات طولانی تری داشته باشید.

おげんき ですか?(حالتان چطور است؟)
げんき です。ありがとう。 (من خوبم متشکرم)
ありがとう ございます(ممنونم)
すみません (ببخشید)
ごめん なさい(متأسفم)
わかります(متوجهم)
しりません(نمی دانم)

عباراتی که کمی برایتان دشوار تر هستند را یاد بگیرید. دفترچه ای تهیه کنید و لغات و عبارات جدید را در آن یادداشت کنید و هر چند وقت یکبار آن ها را مرور کنید تا از خاطرتان نروند. از مهم ترین منابع یک زبان آموز، دیکشنری او می باشد. هیچوقت آن را فراموش نکنید.

 

 

موثرترین روش یادگیری زبان ژاپنی

 

 

اعداد ژاپنی را یاد بگیرید

یادگیری اعداد در هر زبانی از موارد پایه می باشد. وقتی میخواهید زبان غیر مادری جدیدی را یاد بگیرید معمولا اعداد را در همان ابتدا بررسی می کنید.

 

一 (۱)
二 (۲)
三 (۳)
四 (۴)
五 (۵)
六 (۶)
七 (۷)
八 (۸)
九 (۹)
十 (۱۰)

 

 

موثرترین روش یادگیری زبان ژاپنی

 

 

اصول زبان ژاپنی را بیاموزید

در زبان ژاپنی به چهار شیوه می توان کلمات را نوشت. این امر در صحبت کردن ضروری نیست اما در هنگام نوشتن چهار نحو متفاوت وجود دارد که باید آن ها را بشناسید.
هیراگانا: برای نمایان کردن صداهای مجزای ژاپنی است و همچنین برای فهرست صداهای ژاپنی می باشد.

 

 

کاتاکانا: شبیه همان هیراگانا است ولی کلماتی را شامل می شود که پایه و اساس آن ها زبان های متفاوت می باشند. ترکیب هیراگانا و کاتاکانا کل صداهای ژاپنی (۴۶) را تشکیل می دهند. کاتاکانا همان فهرست کلمات بیگانه است.

 

 

کانجی: جز کلمات و کاراکتر های چینی است که با ژاپنی ترکیب شده اند. صداهای کانجی هم در هیراگانا و کاتاکانا وجود دارند. کانجی از جمله موارد پایه در ژاپنی می باشد.
گاهی برای بکار بردن اسم شرکت ها و نام هایی که باید سخنرانان غیر ژاپنی قرائت کنند، از الفبای لاتین استفاده می کنیم.

 

 

روماجی: همان الفبای لاتین به ژاپنی می باشد که خیلی مورد استفاده نیست. بهتر است ابتدا الفبای ژاپنی را بیاموزید. چرا که برای ارتباط برقرار کردن بین صداهای ژاپنی و کاراکترهای ژاپنی باید حرفه ای تر شوید.

 

 

تلفظ در یادگیری هر زبانی بسیار مهم و ضروری است. در هنگام زبان آموزی به تلفظ های کلمات ژاپنی هم دقت کنید. صداهای مربوط به هیراگانا و الفبای کاتاکانا ترکیبی از ۵ حروف صدا دار (مصوت) یا ترکیبی از یک صامت و یک صدای مصوت هستند؛ به جز چند صدای فقط صامت که استثنا هستند. در هیراگانا و کاتاکانا هر کاراکتر یک صدای مخصوص به خود را دارد.

 

 

می توانید به راحتی تلفظ همه ی حروف ژاپنی را یاد بگیرید فقط در طرز بیان آن ها دقت کنید، چرا که اگر دقیق بیان نشوند ممکن است معنای دیگری را به فرد مقابل انتقال دهند.
در اکثر زبان ها مثل انگلیسی بر روی استرس کلمات توجه دارند، اما در ژاپنی گام صدا ها مهم می باشند. برای مثال اگر در مکالمه با یک ژاپنی کلما ای را بلند تر تلفظ کنید شاید معنای متفاوتی داشته باشد.

 

موثرترین روش یادگیری زبان ژاپنی

 

خودتان را غرق زبان ژاپنی کنید

برای یادگیری زبان ژاپنی باید خود را غرق آن کنید. پس از آن که کم کم و بادقت این مراحل را انجام دادید، سعی کنید آغاز به خواندن متن و نوشتن آن هابه زبان ژاپنی کنید تا بتوانید با زبان وقالب آن ها آشنا شوید. حتی می توانید راحت تر به زبان ژاپنی صحبت کنید و آنها را به یاد داشته باشید.

در هر جایی که قرار می گیرید، کلمات و اصطلاحات ژاپنی را به یاد داشته باشید. وسایل خانه را به ژاپنی نام ببرید. فیلم ببینید و به موسیقی ژاپنی گوش دهید. در این صورت خیلی سریع ارتباط برقرار می کنید و مطالب برایتان دوره می شوند. برای یادگیزی سریعتر می توانید در  آموزشگاه ربان ژاپنی در تهران دوره بگذرانید و تسلط کافی روی زبان ژاپنی داشته باشید.

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید