مهمترین منابع آموزشی برای آمادگی آیلتس

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

 

 

آزمون آیلتس یکی از مهمترین آزمون های تعیین سطح زبان انگلیسی در سطح جهان به شمار می ‌رود و سالانه هزاران نفر در این آزمون شرکت کرده و سطح زبان آن ها در چهار مهارت صحبت کردن، نوشتن، گوش دادن و خواندن مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌ گیرد.

برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند و یا می ‌خواهند که به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، کسب نمره بالا در آزمون آیلتس اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا بسیاری از کشورها افراد را با توجه به نمره آیلتس آن ها رتبه بندی می کنند و اگر یک فرد نتواند نمره مناسبی در آزمون آیلتس کسب کند ممکن است کشوری که قصد اقامت در آن را دارد اجازه اقامت دائم و یا موقت را به فرد ندهد.

 

آیلتس

 

 

 

 

 به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین منابع برای آمادگی یادگیری آیلتس آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا به سراغ بهترین منابع آموزشی برای آمادگی در آزمون آیلتس رفته و این منابع را مورد بررسیقرار دهیم.

 

مجموعه کتاب‌ های Barron’s IELTS Superpack

یکی از بهترین مجموعه ها برای آمادگی در آزمون آیلتس، مجموعه کتاب ‌های Barron’s IELTS Superpack است. ویژگی این کتاب ها این است که می ‌توان آن ها را بدون نیاز به یک استاد و به صورت خود خوان مطالعه کرد و برای شرکت در آزمون آیلتس آماده شد.

 در این مجموعه بخش های مختلف آزمون آیلتس به شما آموزش داده می ‌شود و همچنین استراتژی و راهنمایی های لازم برای شرکت در آزمون آیلتس نیز به افراد گفته می شود تا بتوانند به بهترین شکل در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره بسیار خوبی را به دست آورند.

ویژگی مجموعه کتاب‌ های Barron’s IELTS Superpack این است که این کتاب ها نه تنها مهارت خواندن و نوشتن شما را تقویت می‌ کند، بلکه همزمان شما را با لهجه آمریکایی آشنا کرده و مهارت گوش دادن و صحبت کردن شما را نیز بهبود خواهند بخشید.

 

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

آزمون آیلتس به دو شیوه جنرال و آکادمیک برگزار می ‌شود و به همین دلیل عموم منابع آمادگی آزمون آیلتس برای این دو نوع آزمون به صورت جداگانه تالیف می شوند، اما یکی از کتاب هایی که هر دو آزمون جنرال و آکادمیک ها را به صورت یکجا در خود جای داده است، کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS است.

 این کتاب پیشنهادات و راهنمایی هایی را بر اساس تجربیات آزمون دهندگان قبلی جمع ‌آوری کرده است تا شما بتوانید با استفاده از این تجربیات، آزمون آیلتس خود را به شکل بسیار خوبی سپری کرده و نمره مطلوبی در آن به دست آورید.

در کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS می توانید 8 آزمون آزمایشی رسمی به همراه تمرینات مختلف را مشاهده کنید و همین طور به صورت قدم به قدم با راهنمایی این کتاب هر بخش از آزمون آیلتس را مرور کرده و در آن به تسلط کافی دست پیدا کنید.

 

مجموعه کتاب های Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers

یکی دیگر از بهترین منابع آموزشی برای آمادگی در آزمون آیلتس، مجموعه کتاب‌ های Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers است. 

این کتاب‌ ها نیز به صورت خود خوان ارائه شده اند و آن ها را بخش دپارتمان آزمون زبان انگلیسی کمبریج تالیف و منتشر می‌ کند.

شما با استفاده از این کتاب و بدون نیاز به استاد می ‌توانید خود را برای بخش های مختلف آزمون آیلتس آماده کرده و نتیجه فوق ‌العاده ‌ای در این آزمون به دست آورید. 

استفاده درست از این کتاب و توجه به نکات آموزشی آن می تواند به شما کمک کند که در آزمون آیلتس خود موفق شده و نمره تان را بالا ببرید.

 

کتاب Target Band 7: IELTS Academic

اگر به دنبال یک کتاب حرفه ای و جذاب برای آمادگی در آزمون آیلتس هستید کتاب Target Band 7: IELTS Academic یکی از منابع آموزشی فوق العاده  در این زمینه به شمار می رود. 

این کتاب توسط یکی از امتحان گیرندگان سابق آزمون‌ آیلتس تالیف شده است و در آن سعی شده تا آموزش ها به زبان ساده و قابل فهمی توضیح داده شود.

در واقع کتاب Target Band 7: IELTS Academic یک کتابچه راهنمای خود آموز برای افرادی است که قصد دارند تا حداکثر نمره را در آزمون آیلتس به دست آورند. 

این کتاب مملو از راهنمایی ها و تکنیک های حرفه ای برای شرکت در آزمون آیلتس است که حاصل تجربیات و تحلیل‌ های نویسنده آن در این زمینه است.

اکثر افرادی که کتاب Target Band 7: IELTS Academic را به عنوان منبع آموزشی خود برای آمادگی در آزمون آیلتس انتخاب کرده اند توانستند در این آزمون موفق شده و نمرات بالایی را به دست آورند. به همین دلیل اساتید زبان این کتاب را به عنوان یکی از بهترین منابع آمادگی آزمون آیلتس به حساب می آورند.

 

کتاب Ace the IELTS: IELTS General

اگر مایلید تا با یک منبع فوق العاده دیگر برای آمادگی در آزمون آیلتس آشنا شوید، باید کتاب Ace the IELTS: IELTS General را مطالعه کنید که در آن دیدگاه های کلی در رابطه با آزمون آیلتس جنرال مطرح شده و سوالات متداول این آزمون نیز در آن وجود دارد.

 در واقع این کتاب به بررسی جنبه های کلی آزمون می پردازد و به همین دلیل برای افرادی که به دنبال موفقیت در آزمون آیلتس هستند، این کتاب منبع بسیار خوبی به شمار می ‌آید.

 در این کتاب توصیه های عملی برای پیشرفت در آزمون آیلتس جنرال ارائه شده است.کتاب Ace the IELTS: IELTS General تمام سعی خود را می کند تا داوطلبان با مطالعه آن بتوانید حداکثر نمره را در آزمون آیلتس کسب کنند.

 

حرف آخر

منابع بسیار زیادی برای آمادگی آزمون آیلتس وجود دارد، اما نکته بسیار مهم این است که شما منبعی را انتخاب کنید که مناسب روحیات شما و سبک آموزشی تان باشد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از این کتاب استفاده کنید.

 

تاثیر نمره آزمون آیلتس در مهاجرت

 

 

موضوع حائز اهمیت این است که پس از انتخاب یک منبع آن را به ‌صورت کامل مطالعه کنید و به تمامی نکات گفته شده در این کتاب ها مسلط شوید. 

پس از آن که توانستید یک کتاب آمادگی آیلتس را به بهترین شکل ممکن فرا گیرید، می توانید مطمئن شوید که آزمون آیلتس برای شما بسیار آسان خواهد شد و نمره شما نیز به طرز چشمگیری ارتقا پیدا خواهد کرد.

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید