منابع آموزشی زبان فرانسوی

 

 

منابع آموزشی یک زبان خارجه همواره از اهمیت بسیار زیادی در راستای فراگیری زبان برخوردار بوده اند چرا که استفاده از منابع معتبر، ضامن دستیابی به هدف شما در خصوص یادگیری زبان خارجی است. 

بسیاری از ما با منابع آموزشی زبان انگلیسی آشنا هستیم، اما شاید آشنایی با منابع معتبر فراگیری زبان فرانسوی قدری چالش برانگیز باشد.

باتوجه به اهمیت موضوع استفاده از منابع آموزشی معتبر و مناسب، در این بخش از وب سایت آموزشگاه زبان گات تصمیم داریم تا بهترین منابع ممکن را به شما معرفی می کنیم. 

 

 

زبان فرانسوی

 

 

بهتر است پیش از آغاز فراگیری زبان فرانسه به صورت آنلاین و یا بصورت شرکت در کلاس های حضوری با این منابع آشنا شده و از آن ها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید. 

در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین و معتبر ترین منابع آموزش زبان فرانسوری را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در کنار حضور در کلاس های حضوری آموزش زبان فرانسوی و یا بهره مندی از کلاس های غیر حضوری آموزش زبان فرانسوی بتوانید از این منابع نیز استفاده نمایید.

 

کتاب Entre Amis  

این کتاب معروف ترین منبع موجود جهت فراگیری زبان فرانسوی در سطح جهان است که فراگیری زبان فرانسه از دوره مقدماتی تا متوسط را برای زبان آموزان میسر می کند. 

اگر هیچ گونه آشنایی اولیه ای با زبان فرانسوی ندارید و یا در صورت آشنایی، تصور می کنید تسلط کافی به واژگان و اصطلاحات ساده و روزمره زبان فرانسوی ندارید، پیشنهاد می کنیم با استفاده از این کتاب پایه های یادگیری زبان فرانسوی را در ذهن خود تقویت نموده و به علت رسایی توضیحات و مطالب موجود در این منبع آموزشی زبان فرانسوی علاقه خود به یادگیری زبان فرانسه را افزایش دهید.

این کتاب شامل آموزش لغات فرانسوی در قالب جملات ساده و پرکاربرد است و به همراه آموزش جملات، گرامر زبان فرانسه را نیز به شما خواهد آموخت. 

اگر از یک همراه جهت فراگیری این کتاب استفاده کنید نتایج مطلوب تری را به دست خواهید آورد. از مهم ترین ویژگی های متمایز کننده این کتاب می توان به گرافیک بسیار حرفه ‌ای آن اشاره کرد، چرا که از دل زدگی مخاطب جلوگیری کرده و شرایط مناسبی جهت ادامه‌ روند فراگیری زبان فرانسه ایجاد می کند.

 

کتاب  Learn French vocabulary 2001

 این کتاب بر خلاف گزینه‌ قبل، علاوه بر دوره مقدماتی و متوسط، دوره پیشرفته را نیز در بر گرفته و به عنوان یک کتاب عمومی در راستای فراگیری زبان فرانسوی شناخته می شود. 

این کتاب تنها یک جلد بوده و شامل دو هزار و یک لغت پرکاربرد در زبان فرانسه است. شاید در ابتدا تصور کرده اید که عدد ۲۰۰۱ نشان دهنده زمان نگارش و انتشار این کتاب بوده است، اما باید بدانید که این عدد نشان دهنده تعداد واژگان پرکاربرد و بسیار مهم در این کتاب بوده و تمامی آن ها با توضیحات کامل به همراه تلفظ، ویژگی، چگونگی به کارگیری در جمله و مواردی از این قبیل بیان شده اند.

استفاده از این کتاب می‌ تواند از طریق تقویت حافظه تصویری، دایره‌ لغات فرانسوی را افزایش داده و در مدت زمان کوتاه تری در مقایسه با دیگر کتب معرفی شده، شما را به هدف خود در زمینه فراگیری زبان فرانسه برساند. 

از این کتاب با عنوان یک کتاب جامع در زمینه آموزش زبان فرانسه یاد می شود و از شهرت بین المللی مطلوبی در کشورهای جهان برخوردار است.

 

کتاب  Contacts

کتاب  Contacts که برای آموزش دوره میانی و یا همان دوره متوسطه یادگیری زبان فرانسه طراحی شده است شامل یک دیکشنری کاربردی از لغات پرکاربرد در زندگی روزمره به همراه تصاویر گرافیکی مناسب است. 

یکی از مهم ترین مزایای این کتاب، ارائه یک فایل صوتی مکمل است که تمامی گرامر، لغات و جملات کاربردی و اصطلاحات روزمره فرانسوی را در دل خود جای داده است. 

این کتاب برای افرادی که تسلط نسبی بر زبان فرانسوی دارند اما همچنان تصور می کنند نیاز به یادگیری بیشتری داشته و همچنین برای افرادی که قصد شرکت در دوره های پیشرفته را دارند مناسب خواهد بود. 

دقت کنید اگر هیچ گونه آشنایی با زبان فرانسه ندارید این کتاب کمک زیادی به شما نخواهد کرد. پیشنهاد می کنیم کتاب های آموزش فرانسه در دوره مقدماتی را مطالعه نموده و سپس به این منبع رجوع کنید.

 

کتاب آموزش زبان فرانسه در ۳۰ روز به همراه سی دی 

این منبع یکی از ارزان ترین و متداول ترین منابع قابل دسترس جهت فراگیری زبان فرانسه است. هرگز تصور نکنید با ۳۰ روز مطالعه این کتاب قادر خواهید بود به یک تسلط کامل و پیشرفته از زبان فرانسه دست پیدا کنید، اما در صورت تلاش، پشتکار و تمرکز کافی تسلط نسبی بر این زبان طی ۳۰ روز تضمین شده است. 

 

 

 

 

اگر تسلط نسبی و یا آشنایی سطحی با زبان فرانسه داشته باشید، این منبع ارزان قیمت قادر است به شما کمک شایان توجهی در راستای فراگیری زبان فرانسه به صورت پیشرفته نماید. 

البته پیشنهاد ما این است که در کنار کلاس های حضوری و کتاب های معتبری که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم به استفاده از چنین منابع ساده تری بپردازید تا بتوانید از تمامی جوانب ممکن سطح زبان خود را تقویت کنید.

 

خودآموز مکالمه فرانسه در ۹۰ روز به شیوه نصرت 

اگر به زبان انگلیسی علاقمند هستید به احتمال بسیار زیاد با خودآموز مکالمه زبان انگلیسی نصرت آشنا هستید. خودآموز نصرت یکی از ساده ترین و کاربردی ترین شیوه های آموزش زبان در ایران بوده و علاوه بر زبان انگلیسی برای دیگر زبان های بین المللی نیز به کار می رود. 

 

 

 

این خودآموز یک فایل صوتی است و به شما از طریق تمرین و تکرار جملات فرانسوی، یادگیری این زبان را آموزش می دهد. 

شما در خلال جملات بیان شده و معانی آن ها به قواعد گرامر زبان فرانسه نیز پی برده و این قواعد به صورت دسته بندی های کاربردی در بخش حافظه بلند مدت مغز شما ذخیره می گردند.

 

سایر منابع یادگیری زبان فرانسه 

مواردی که در این مقاله بیان گردید مهم ترین منابع آموزشی قابل دسترس جهت فراگیری زبان فرانسه است اما اگر مایلید تا از از منابع دیگری جهت تقویت زبان فرانسه استفاده کنید ما به شما موارد زیر را پیشنهاد می دهیم :

  • کتاب آموزش نوین زبان فرانسه در ۶۰ روز 
  • کتاب فرانسه در سفر به همراه سی دی 
  • استفاده از پلتفرم های آموزش آنلاین زبان فرانسه 
  • دانلود هفت کتاب به همراه جزوات یادگیری و تقویت زبان فرانسه در سطح A1 الی C2

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *