معرفی بهترین کتاب ها به زبان فرانسوی

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

 

زمانی که در دوره های آموزش یک زبان خارجی شرکت می کنید و به تقویت مهارت های مرتبط با آن زمان می پردازید پس از مدتی متوجه می‌ شوید که برخی از مهارت ها با نقاط ضعف متعددی همراه بوده و یا اینکه نتیجه مطلوبی از دوره های برگزار شده به دست نیاورده اید.

 

 

 

 

 

گذشته از اینکه علت عدم دریافت یک نتیجه مطلوب ممکن است انتخاب یک آموزشگاه نامناسب و یا عدم پشتکار شما باشد، می توانید از مطالعه کتاب های خودآموز جهت تقویت مهارت های مورد نظر استفاده نموده و به تقویت سطح زبان خود در منزل بپردازید. در این مقاله قصد داریم کتاب‌ هایی که می توانید جهت تقویت مهارت های مربوط به زبان فرانسوی به آن ها مراجعه کنید را به شما معرفی نماییم.

 

Grammaire Progressive Du Français

تسلط بر قواعد دستور زبان همواره یکی از مهم ترین دغدغه های مربوط به زبان آموزی در سطح جهان است. این مسئله زمانی به صورت واضح تر مشخص می گردد که بدانیم حتی افرادی که به یک زبان بومی سخن می‌گویند در مدارس خود جهت تسلط بر قواعد دستور زبان با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده و اصولاً نمی‌ توانند نتیجه‌ مطلوبی را در امتحانات مربوطه به دست آورند. این مهم در خصوص فراگیری یک زبان دوم از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در منزل نیز به صورت خودآموز از کتاب های آموزش گرامر زبان فرانسوی استفاده کنید.

کتاب مورد نظر سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته را پوشش داده و برای هر کدام از سطوح مورد نظر بیش از ۴۰۰ تمرین کاربردی را ارائه نموده است. اگر قدم به قدم با مطالعه کتاب مورد نظر پیش بروید، می توانید مطمئن باشید که پس از گذشت دوره مورد نظر، تمامی قواعد مربوط به دستور زبان فرانسه را فراگرفته و به یک تسلط مطلوب در این زمینه دست یافته اید.

 

Grammaire en dialogues

همانگونه که از نام این کتاب پیدا است قواعد گرامری را در قالب مکالمات روزمره و یا همان دیالوگ های فرانسوی ارائه می کند. این شیوه یکی از برترین و استاندارد ترین شیوه های تسلط بر گرامر درخصوص زبان دوم خواهد بود. در این کتاب نیز شاهد سطح بندی دوره های مختلف آموزش زبان فرانسه هستیم، با این تفاوت که در مقایسه با کتاب قبل یک سطح ویژه به عنوان سطح کاملا مبتدی تعبیه شده است. 

 

 

 

 

 

 

بنابراین این کتاب، متشکل از چهار سطح کاملا مبتدی، مبتدی، متوسط و پیشرفته است. شیوه آموزش در این کتاب بدین صورت است که در ابتدای هر موضوع گرامری، یک مکالمه به زبان فرانسوی ارائه می ‌شود، سپس به آموزش قواعد دستوری مرتبط با موضوع مورد نظر در آن مطلب پرداخته می شود؛ بنابراین فرد، استفاده کاربردی از قواعد دستور زبان فرانسه را نیز یاد می گیرد.

 

Nouvelle Grammaire du Fraçais

 

این منبع نیز می تواند یکی از بهترین منابع فراگیری گرامر زبان فرانسه باشد. این کتاب علاوه بر اشاره به نکات گرامری، به صورت خیلی موشکافانه به شرح نمونه های کاربردی در خصوص استفاده از قواعد دستور زبان فرانسه می پردازد. 

ناگفته نماند که این کتاب یکی از کتاب ‌های مرجع گرامر زبان فرانسه بوده و به همین علت هیچگونه تمرین و تستی در آن مشاهده نمی شود. بنابراین برای مطالعه آن باید به یک سطح خاص از تسلط بر زبان فرانسه دست پیدا کرده باشید. موسسه زبان گات این کتاب را برای افرادی که در سطح A2 و بالاتر از آن مشغول تحصیل زبان فرانسه هستند مناسب می داند.

 

Révision 350 Exercices

 

این کتاب در سه جلد طراحی شده است و هر کدام از جلد های آن به یک سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته اختصاص دارد. در این کتب با حجم بسیار زیادی از تمرین های کاربردی مواجه شده و می توانید به گستره بسیار زیادی از قواعد گرامری و دستور زبان فرانسه مسلط شوید.

فراگیری این کتب یکی از بهترین روش های تسلط بر قواعد دستور زبان فرانسه بوده و بدون شک می توان آن را یکی از برترین منابع و رفرنس های مرتبط با یادگیری قواعد دستور زبان فرانسه در سطح جهان برشمرد که از استاندارد ترین شیوه های ممکن جهت یادگیری گرامر زبان فرانسه استفاده نموده است.

 

Entre Amis

 

این کتاب مهارت های سطح مبتدی تا متوسط را پوشش می دهد و برای افرادی که به تازگی میخواهند یادگیری زبان فرانسوی را آغاز کنند مناسب است. استفاده از تصاویر گرافیکی جهت بیان لغات و آموزش آن ها باعث شده است که استفاده از این کتاب منجر به حفظ لغات و ورود آن ها به حافظه بلند مدت گردد. تنوع مطلب بسیار زیادی در این کتاب مشاهده می شود. برای مطالعه این کتاب بهتر است یک همراه صمیمی داشته باشید.

 

Contacts: Langue et culture françaises

 

این کتاب نیز حاوی تصاویر گرافیکی بسیار زیادی بوده و در دل آن یک دیکشنری کاربردی جای گرفته است که لغات پرکاربرد روزمره را بیان می کند. علاوه بر این کتاب می توانید از یک فایل صوتی که به عنوان مکمل همراه آن ارائه می شود نیز استفاده نمایید. این کتاب تقریباً شامل تمامی قواعد دستور زبان و یا همان گرامر، تعداد بسیار زیادی از لغات، جملات ساده و روزمره به زبان فرانسوی است. 

 

درک مطلب زبان فرانسه با استفاده از رمان های ادبی 

 

یکی از بهترین شیوه های افزایش درک مطلب زبان فرانسه استفاده از کتاب هایی است که به زبان فرانسوی نگارش یافته اند و جنبه ی ادبی دارند. این کتاب ها اصولاً در برگیرنده‌ یک مفهوم مشخص و مکالمات روزمره هستند. 

 

 

 

یادگیری حرفه ای زبان فرانسه

 

 

در این خصوص می توانید به مطالعه رمان های بسیار مشهور بپردازید چرا که ترجمه آن ها نیز در قالب زبان فارسی ارائه شده و می تواند راهگشای شما جهت تسلط هر چه بیشتر به زبان فرانسوی باشد. در این خصوص کتاب ‌های ذیل و منابع رسمی آنها به زبان فرانسوی را پیشنهاد می دهیم. این منابع عبارتند از:

 • Le livre de Victor Hugo Life and Works
 • Le petit Prince
 • Ange
 • Les pauvres comme une autre des plus grandes œuvres de Victor Hugo
 • Notre Dame Paris ou le célèbre livre Notre Dame le Hérisson

جهت دریافت ترجمه کتاب های معرفی شده می توانید آثار زیر به زبان فارسی را خریداری کنید:

 • کتاب ویکتور هوگو زندگی و آثارش 
 • شازده کوچولو 
 • آنژل
 • بینوایان به عنوان یکی دیگر از برترین آثار ویکتور هوگو 
 • نوتردام پاریس و یا همان کتاب مشهور گوژپشت نوتردام

 

 

شعب گات

 • گات کاشانی (مرکزی)
 • گات جنت آباد
 • گات پونک
 • گات جردن
 • گات ولیعصر
 • گات رسالت
 • گات گرگان (گلستان)
 • شعبه آنلاین گات
سبد خرید