زبان ایتالیایی

سرفصل‌های مقاله

آیا به دنبال یادگیری زبان ایتالیایی دربهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی هستید؟ ما می توانیم شما عزیزان را که به دنبال آموزشگاه زبان ایتالیایی خوب هستید راهنمایی کنیم . موسسه زبان گات یکی از بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی است که در حال حاضر در تهران در حال فعالیت است. آموزش زبان ایتالیایی در این مرکز از مبتدی تا پیشرفته برای تمامی زبان آموزان در تمامی رده های سنی برگزار می گردد. 

 

آموزش زبان ایتالیایی

ابتدای راه یادگیری زبان ایتالیایی با هیجان زیادی برای شما آغاز می شود. این را می توانید از همه زبان آموزانی که کلاس های ما را برای آموزش زبان ایتالیایی از پایه Italian for beginners تجربه را با کتاب های Espresso می کنند بپرسید. ما در ابتدای یادگیری زبان زیبای ایتالیایی برای شما مواردی را مطرح می کنیم که نیاز های ضروری شما را تشکیل می دهند. آموزشگاه زبان گات برای آموزش زبان ایتالیایی از متدهای جامع آموزشی استفاده می کنند. این متد ها کامل و در راستای رسیدن زبان آموزان به اهدافشان طراحی شده است. همچنین منابع و متدهای آموزشی که در آموزشگاه زبان گات مورد استفاده قرار می گیرد می تواند راهنمای بسیار خوبی برای زبان آموزان در رسیدن به اهدافشان باشد. لازم به ذکر است متدهای آموزش و منابع موسسه زبان گات تایید شده توسط سفارت و همچنین مطابق با آخرین استاندارد های آموزشی می باشد

 

 

متد آموزش زبان ایتالیایی

متد آموزشی زبان ایتالیایی در آموزشگاه زبان ایتالیایی گات اسپرسو است که بر اساس مکالمه برنامه ریزی شده است. این کتاب جدیدترین متد آموزشی می باشد که در سه جلد ارائه می شود که در بر گیرنده کتاب اصلی سی دی کتابچه تمرینات تکمیلی می باشد.

اگر شما قصد ثبت نام در کلاس های آموزشی زبان ایتالیایی را دارید به یکی از شعب آموزشگاه زبان ایتالیایی در تهران مراجعه کرده ، اگر دوره ای از زبان ایتالیایی را گذرانده اید توسط سوپروایزر زبان ایتالیایی تعیین سطح می شوید و دلیل یادگیری از شما پرسیده می شود تا متناسب با شرایط شما کلاس برگزار شود.

 

دوره های آموزشی زبان ایتالیایی 

مجموعه ی گات دوره های ویژه ای را برای متقاضیان یادگیری زبان ایتالیایی برگزار می نماید. برخی از دوره های این مجموعه عبارتند از : 

 • کلاس های تدریس خصوصی زبان ایتالیایی
 • کلاس های آنلاین 
 • کلاس های ترمیک گروهی
 • کلاس های فشرده و نیمه فشرده
 • پکیج های غیر حضوری زبان ایتالیایی

 

آموزشگاه زبان ایتالیایی

ریشه زبان ایتالیایی از زبان لاتین است همانند زبانهای عاشقانه دیگری مثل اسپانیایی، پرتغالی و زبان فرانسوی است.زبان ایتالیایی، زبان رسمی ایتالیا، سن مارینو و واتیکان است.زبان رایج در فرانسه،زبان ایتالیایی است. مردم ایتالیا در شمال، مرکز و جنوب در صحبت کردن تلفظ های متفاوتی دارند و کلماتی که در صحبت کردن بکار می برند منطقه به منطقه متفاوت است.زبان ایتالیایی  یکی از زیباترین زبان های زنده دنیا است که  مشتاقان زیادی برای یادگیری داردپنجمین زبان برای یادگیری بعد از زبانهای آلمانی،اسپانیایی، انگلیسی و فرانسه است.کاربردهای زیادی زبان ایتالیایی و مشتاقان یادگیری به این زبان روز به روز در حال افزایش است و آموزشگاه های زبان سعی بر این دارند که آموزش زبان ایتالیایی را در کنار آموزش سایر زبانها داشته باشند پس بهتر است برای یادگیری به یک آموزشگاه زبان ایتالیایی بروید .

یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی

برخی از زبان شناسان معتقدند یادگیری یک زبان جدید در کشوری که مردم آنجا به آن زبان صحبت می کنند آسانتر خواهد بود که این عقیده تا حدودی درست است و تاثیر زیادی هم در یادگیری دارد ولی برای یادگیری زبان ایتالیایی اگر توانایی پرداخت هزینه سفربه کشور ایتالیا را ندارید نگران نباشید،آموزشگاه زبان ایتالیایی در کنار شما است تا زمانی که در یادگیری زبان ایتالیایی به تسلط کامل برسید،روشهای جدیدی هم به روش های یادگیری زبان اضافه شده است که یکی از این روشها ، یادگیری زبان به شیوه آنلاین است.برگزاری کلاسهای آنلاین زبان تفاوت چندانی با کلاسهای حضوری زبان ندارد و تنها تفاوت کلاسهای آنلاین در عدم حضور زبان آموزان است ولی در کلاسهای آنلاین و هم در کلاسهای حضوری استاد حضور دارد و هر زبان آموز به تنهایی در منزل در حال تماشای ویدئوهای آموزشی است و همزمان در حال نوت برداری است چون نوت برداری  و داشتن دفترچه لغت خود می تواند یکی از روشهای یادگیری زبان باشد که باعث میشود قدرت حافظه را افزایش دهد.

پرسیدن سوالات ساده به ایتالیایی

معمولا مکالمات با سوال آغاز می شوند. مثلا هوا خوب است؟ دعوت من را برای ناهار قبول می کنید؟ از آنجا که سوالات قسمت اصلی هستند پس باید نحوه فرم دادن آن ها و ساخت جملات سوالی را از همان ابتدا به خوبی یاد بگیرید.

 

ساخت جملات ساده به زبان ایتالیایی

هر چند این که شما بتوانید روان ایتالیایی صحبت کنید و Fluency خود را بالا ببرید کار سختی است اما اینکه بتوانید منظور خود را برسانید بسیار آسان تر است. ساختن جملات ساده زبان ایتالیایی هم کار راحتی است. ساختار اصلی جملات همانند انگلیسی است Subject + Verb + object . مثلا به مثال زیر توجه کنید:

Tina Parla italiano یعنی : تینا ایتالیایی صحبت می کند.

شما نیز می توانید برای خواندن مقالات آموزشی دیگر به قسمت مقالات آموزشی در سایت آموزشگاه زبان رفته و از آموزش های مبتدی زبانهای مختلف از جمله زبان ایتالیایی بهرمند شوید

 

 

درس اول

اعداد به زبان ایتالیایی

ترجمه به زبان ایتالیاییتلفظاعداد
unoاونُ1
dueدواِ2
treترِ3
quatroکوئََتر4
cinqueچینکواِ5
seiسِای6
setteسِتِّ7
ottoاُتُ8
noveنُوِ9
dieciدیئِچی10
undiciاوندیچی11
dodiciدُدیچی12
trediciترِدیچی13
quatrrodiciکوئَتُردیچی14
quindiciکوایندیچی15
sediciسِدیچی16
diciasetteدیچَسِتِّ17
diciottoدیچُتُّ18
dicianoveدیچَنُو19
ventiوِنتی20

 

 

 

از شاخه‌های زبان لاتین است و با زبانهای دیگر لاتین  مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی شباهات های زیادی دیده می‌شود. در بین زبانهای لاتین،  زبان ایتالیایی بیشترین واژگان مشترک با لاتین و نزدیک‌ترین زبان به آن است.

گویشوران این زبان که در ایتالیا، بعضی از کانتونهای کشور سوئیس که با ایتالیا مرز مشترک دارند ،اتیوپی،  مالت، واتیکان، سانمارینو، ونزوئلا،کرواسی، مراکش،اسلوونی،لیبی،تونس، سومالی، سومالی‌لند، اریتره، جزیره کرس وشهر نیس فرانسه (هردو پیشتر جزو خاک ایتالیا بودند ) ،  آمریکا، کانادا، استرالیا، آلبانی، بخش‌هایی از کشور آرژانتین و قسمت‌هایی از برزیل زندگی می‌کنند.نسل قبلی کشورهایی همانند مراکش و لیبی هنوز به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند ولی میزان سخن‌وران این زبان در این کشورها، پس از تأکید بیشتر بر روی زبانهای بومی و زبان عربی و انگلیسی کاهش پیدا کرده‌است.ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا، سان مارینو، سوئیس (یکی از چهار زبان رسمی)، سومالی، اسلوونی (همراه با زبان اسلوونیایی در چهار ایالتکوپر، ایزولا، پیران و پورتورس)،واتیکان و شهرستان ایستریا در کشور کرواسی می‌باشد.

 آموزشگاه زبان گات مفتخر به برگزاری دوره های آموزش زبان ایتالیایی است. زبان شیرین و آهنگین ایتالیایی از خانواده زبانهای هندو اروپایی است و ریشه لاتین دارد. ایتالیایی زبان فرهنگ و هنر، نقاشان معروف، شاعران بزرگ و نویسندگان و فیلسوفان نامی است. این زبان دارای گویش های مختلفی است که در مکالمات مردم شنیده میشوند. اما در سراسر دنیا زبان استاندارد ایتالیایی را مورد بررسی و یادگیری قرار میدهند که گواه زبان و گویش رسمی کشور ایتالیا ست. زبان ایتالیایی بعنوان زبان رسمی کشور ایتالیا، واتیکان و بخشی از سوئیس محسوب میشود که در مکالمات روزمره و رسمی آنها بکار میرود. در کشور ما هدف از آموزش زبان ایتالیایی ادامه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و از طریق قبولی در آزمون سفارت ایتالیا می باشد. و البته کم نیستند کسانی که صرف علاقه مندی و یا مسایل کاری به فراگیری این زبان مشغول می شوند.

 

 

دوره‌های آموزشی زبان ایتالیایی

زبان رسمی ایتالیا،‌ ایتالیایی می باشد و اغلب مردم پیرو مذهب کاتولیک هستند.هدف از آموزش این دوره یادگیری مکالمه زبان ایتالیایی برای فراگیرانی است که در زمینه علمی، آموزشی، تجاری، اداری و گردشگری به برقراری ارتباط متقابل نیازمندند.
دوره ها در سه سطح برگزار می شوند:

۱مقدماتی         espresso ۱:         primario
۲متوسطه        espresso ۲:       Intermedio
۳پیشرفته        espresso ۳:          avanzato  

 

A1

دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره واژه های روزمره و جملات ساده را که در ارتباط با نیازهای مشخصی میباشد، درک کرده و بکار برد و خود را معرفی نموده و از دیگران پرسشهائی را بعمل آورد.

A2
دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره واژه هائی با کاربرد زیاد در ارتباط با موارد مشخص (مانند اطلاعات درباره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف) را درک نموده و در شرایط ساده و معمول منظور خود را ادا نماید.

B1
دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره در صورت استفاده از زبان استاندارد و صحبت در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک نماید و در بیشتر مواردی که در سفر به کشور مربوطه با آن روبرو میشود، مشکلات خود را حل کند و در عین حال قادر خواهد بود با جملات ساده و پیوسته در ارتباط با مطالب آشنا و مورد علاقه، گفتگو نماید.

B2
دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را دنبال نماید. وی قادر خواهد بود بطور ناگهانی و روان گفتگو کند. بطوریکه یک گفتگوی عادی با شخصی که زبان مادریش است، بدون هیچ مشکلی برای هر دو طرف بخوبی ممکن باشد.

C1
دانشجو قادر خواهد بود پس ازاین دوره متون طولانی شامل طیف گسترده ای از واژه های سطح بالا را درک نموده و نکاتی را که مختصرا مورد اشاره قرار گرفته اند نیز متوجه شود.
وی قادر خواهد بود بطور ناگهانی و روان گفتگو کند. بدون اینکه مجبور باشد به دفعات و بگونه ای محسوس در جستجوی لغات مورد نظر برآید.

C2
دانشجو قادر خواهد بود پس از این دوره عملا آنچه را میخواند یا میشنود بدون هیچگونه مشکلی درک نماید. وی قادر خواهد بود اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع گوناگون را جمع بندی نموده و در این رابطه دلائل یا توضیحات مربوطه را به شکلی پیوسته عنوان کند.

 

 

آزمون و مدرک زبان ایتالیایی

یکی از معروف ترین و مهم ترین آزمون های زبان ایتالیایی ،آزمون چیلز (CILS) است. اCILS برگرفته شده از سر واژه های عبارت Certificazione di Italiano come Lingua Straniera است. آزمون زبان ایتالیایی اCILS از سال 2015 میلادی به عنوان آزمون رسمی سطح b1 در مدرسه ایتالیایی ها معرفی و برگزار شد و آزمون استرنی داخلی سطح b1 جایگاه خود را به آزمون چیلز داد و دیگر مهارت های زبان ایتالیایی توسط این آزمون مورد سنجش قرار می گیرد. آزمون زبان ایتالیایی چیلز توسط دانشگاه سیه‌نا (Siena) در کشور ایتالیا در سطوح مختلف A1 تا C2 مطابق با  استاندارد سطح‌بندی زبان‌های خارجی اتحادیه اروپا برگزار می‌شود،این آزمون در طول هر سال دو مرتبه در ماه‌های ژوئن (آذر-دی) و دسامبر (خرداد-تیر) در مراکز مختلفی در سراسر جهان برگزار می‌گردد. سوالات از دانشگاه‌ های سیه‌نا برای مراکز و سازمان ها ارسال شده، و آزمون برگزار می‌شود و در نهایتا پاسخ‌نامه‌ها و فایل ضبط شده آزمون (Orale) برای دانشگاه سیه نا ارسال شده و نتایج نهایی را دانشگاه سیه نا اعلام میکند. آزمون زبان ایتالیایی چیلز از 5 بخش تشکیل شده و مهارت ها به صورت جدا گانه سنجیده میشود. بخش های این آزمون شامل:

 • شنیداری (Ascolto)
 •  خواندن یا درک مطلب (Comprensione della lettura)
 •  گرامر (Analisi delle strutture di comunicazione)
 •  نوشتاری (Produzione scritta)
 •  مکالمه (Produzione orale)

 

 هر بخش به صورت جدا گانه سنجیده میشود. آزمون چلیز در سطح b1 از 100 نمره که به 5 مارت 20 نمره ای تقسیم می شود.باید در هر مهارت حداقل 11 نمره را برای قبولی کسب نماید.زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون زبان ایتالیایی را دارند می توانند در دوره های آموزشی مرکز زبان گات که برگزار می نماید شرکت کنند،اساتید بر روی مهارت 5 گانه ی آزمون تمرکز می نمایند تا زبان آموز بتواند در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه برسد.برای کسب اطلاعات بیشتر برای آزمون چیلز می توانید با مراجعه به سایت مرکز زبان گات با شماره های شعبات آن تماس بگیرید و از راهنمایی مشاورین مجموعه بهرمند شوید.

 

 

منابع و رفرنس های یادگیری زبان ایتالیایی

متد آموزشی آموزشگاه زبان گات کتاب های اسپرسو است، در سه جلد طراحی شده است . این کتاب براساس مکالمه برنامه ریزی شده است. کتاب اسپرسو جدیدترین متد آموزشی زبان ایتالیایی می باشد .که شامل کتاب اصلی سی دی کتابچه تمرینات تکمیلی می باشد. هدف از برگزاری این دوره های آموزشی یادگیری مکالمه زبان ایتالیایی در زمینه علمی، آموزشی، تجاری، اداری و گردشگری و برقراری ارتباط متقابل است.

دوره های آموزشی آموزشگاه زبان گات:

 • مقدماتی espresso   primario
 • متوسطه espresso Intermedio
 • پیشرفته espresso   avanzato

 

دوره تضمینی خصوصی زبان ایتالیایی

برای یادگیری زبان های خاص و نادر مانند زبان ایتالیایی و شرکت در کلاس های تدریس خصوصی زبان ایتالیایی ابتدا باید به دنبال یک آموزشگاه زبان خوب و حرفه ای باشید. گات با 11 سال سابقه ی درخشان در زمینه آموزش زبان های خارجی بهترین و موثرترین روش تدریس را برای آموزش زبان ایتالیایی در اختیارتان قرار خواهد داد.

در کلاس های تدریس خصوصی زبان ایتالیایی یادگیری با سرعت بالاتر و کیفیت بهتری انجام می گیرد زیرا تمام تمرکز و دقت استاد بر روی یک شخص بوده و با راحتی بیشتر پیگیر آموزش زبان آموز می باشد. انتخاب استاد، روزهای برگزاری کلاس، تعداد جلسات و محل برگزاری کلاس ها،به انتخاب زبان آموز است.تعداد جلسات در آموزش خصوصی زبان ایتالیایی نسبت به آشنایی شما از این زبان و سرعت یادگیریتان متفاوت است.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی برگزاری کلاس های آموزشی این مجموعه و منابع و متد ها با یکی از شعب گات تماس بگیرید و از روند برگزاری کلاس ها مطلع شوید.

16 نظر در “زبان ایتالیایی

 1. ساسان گفت:

  سلام.آیا تعیین سطح زبان ایتالیایی در مرکز زبان گات بصورت آنلاین هم انجام می شود؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما در مرکز زبان گات تعیین سطح زبان ایتالیایی بصورت انلاین انجام میشود

  2. ادمین وب سایت گفت:

   سلام و درود خدمت شما در مرکز زبان گات تعیین سطح کلیه زبان ها بصورت انلاین هم انجام میشود

  3. ادمین وب سایت گفت:

   سلام و درود.در مرکز زبان گات تعیین سطح کلیه زبان ها بصورت انلاین هم انجام میشود

 2. شهروز گفت:

  سلام.آموزش زبان ایتالیایی در مرکز زبان گات برای تمامی رده های سنی برگزار می شود؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما در مرکز زبان گات اموزش زبان ایتالیایی در سه رده سنی کودکان نوجوان و بزرگسالان برگزار میشود

 3. yasamin گفت:

  سلام. کلاسهای زبان ایتالیایی بصورت آنلاین برگزار میشود؟ چند ساعت و چند روز در هفته برگزار میشود؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما در مرکز زبان گات میتوانید در کلاس های انلاین فشرده (سه روز در هفته سه ساعته)و کلاس های انلاین عادی (دوروز در هفته یک ساعت و نیم ) شرکت کنید

 4. جهانبخش گفت:

  سلام. یادگیری کامل زبان ایتالیایی در حد تسلط چقدر زمان میبره ؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما در مرکز زبان گات شما میتوانید در یک سال از پایه تا پیشرفته زبان ایتالیایی را اموزش ببنیدکلاس های فشرده سه روز در هفته سه ساعته میباشد و کلاس های عادی دو روز در هفته یک ساعت و نیم میباشدشما میتوانید در کلاس های انلاین و حضوری و همچنین پکیج های اموزش زبان ایتالیایی استفاده کنید

 5. melika گفت:

  سلام ببخشید برای اینکه بدونیم شرایط کلاس آنلاین چجوریه و ثبت نام باید از کجا اقدام کنیم؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما کلاس های انلاین در پلت فرم اختصاصی مرکز زبان گات برگزار میشود با کیفیت عالی مانند کلاس های حضوری برگزار میشود برای ثبت نام و مشاوره میتوانید با یکی از شعبه های مرکز زبان گات تماس بگیرید

 6. سمیه راد گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطلب خوبتون خواستم بدونم بعد از چنددوره آموزش زبان ایتالیایی میتونم توو آزمون شرکت کنم؟

  1. پشتیبانی گات گفت:

   آزمون های زبان ایتالیایی ،آزمون چیلز (CILS) است که در سطوح مختلف A1 تا C2 مطابق با استاندارد سطح‌بندی زبان‌های خارجی اتحادیه اروپا برگزار می‌شود.این آزمون در طول هر سال دو مرتبه در ماه‌های ژوئن (آذر-دی) و دسامبر (خرداد-تیر) در مراکز مختلفی در سراسر جهان برگزار می‌گردد و شما پس از پایان و گذراندن سطح c2 می توانید در آزمون زبان ایتالیایی شرکت کنید.

 7. رها گفت:

  سلام تعیین سطح به صورت تلفنی امکان پذیره؟

 8. پشتیبانی گات گفت:

  سلام و درود در موسسه زبان گات برای تمامی زبان ها می توانید به صورت آنلاین تعیین سطح شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سلام دوست عزیز. چجوری میتونم کمکت کنم؟
ارسال به واتساپ گات
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من