روش های مهاجرت به کانادا

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

امروزه مهاجرت به کشور های خارجی و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر سراسر جهان، بسیار رایج شده است و مردم انگیزه ی زیادی برای مهاجرت دارند. از آنجایی که کشور کانادا جز پر طرفدار ترین کشور ها می باشد، سالانه متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. اما سؤال این است که کدام راه برای مهاحرت به این کشور مناسب تر است؟ در ادامه با برخی از روش های مهاجرت به کانادا آشنا می شویم

 

 

روش های مهاجرت به کانادا چگونه است؟

مهاجرت به کانادا روش های مختلفی دارد. مهاجرت تحصیلی، کاری، جاب آفر و…. با توجه به شرایط خود بهترین روش را انتخاب کنید. همچنین
بسیاری از افراد در حین انجام مراحل مورد نیاز برای مهاجرت، مشاوره تحصیلی را در نظر نمی گیرند. در حالی که این بخش نقش خوب و موثری دارد. از این نظر که با همه شرایط آشنا می شوید. پس بهتر است قبل از مهاجرت با یک متخصص در ارتباط با شهر، کار، دانشگاه، رشته و… مشورت کنید.

 

 

 

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به هر کشوری از جمله کانادا، بستگی به روش انتخابی شما دارد. به گونه ای که هر راه مهاجرتی مدارک و ویژگی های خاص خود را دارد. برای مثال تسلط به زبان انگلیسی در اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم و ضروری است. اما در برخی از شرایط هم با هم مشترک هستند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینترنتی

اکسپرس اینترنتی سیستمی است که توسط آن با توجه به شرایطتان به شما امتیاز داده می شود. هرچه امتیاز بالاتری داشته باشید شانس بیضتری برای دریافت اقامت کانادا بدست می آورید. رتبه بندی در این سیستم با توجه به شرایطی تقسیم می شوند. برای مثال میزان تحصیلات، سابقه کار مهارت های زبان و ….
بر اساس ۴ برنامه مهاجران می توانند وارد شوند:
اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Class)
اسکیل ترید (Federal Skilled Trades Program)
برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)
برنامه مهاجرت استانی کانادا PNP (Provincial Nominee Programs)
اکسپرس اینتری یکی از بهترین راه های مهاجرت برای کسانی است که در کاری تخصص دارند.

 

 

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

جاب آفر که همان پیشنهاد شغلی می باشد، از طرف مدیر و مسئول آن مجموعه ارائه می شود که نقش خوبی برای دریافت و اخذ ویزای کانادا را دارد. البته باید در نظر بگیرید که از طریق جاب آفر ابتدا اقامت موقت در کانادا را می گیرید و به کار و زندگی می پردازید و پس از آن بلو کارت را برای اقامت دائم در این کشور دریافت می کنید.

 

 

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از روش های پر طرفدار، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد. از مراحل مهم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، این است که مدارک مورد نیاز را آماده کنید. مدرک زبان با نمره ی بالا و مدرک مقطع تحصیلی که در آن قرار داشتید از عوامل مورد نیاز برای ارئه می باشند. یعنی اگر قصد دارید در مقطع دکتری ویزای تحصیلی بگیرید، باید مدرک ارشد خود را ارائه دهید. با توجه به قوانین ایران برخی از دانشجویان نمی توانند برای مدتی مدرک خود را دریافت کنند و با آن به کشور های دیگر سفر کنند، اما می توانید مدرک را در شرایط خاص آزاد سازی کنید. اگر می خواهید برای مدت طولانی در کشور کانادا اقامت داشته باشید، بهتر است مدرک خود را آزادسازی کنید و با خودتان به آنجا ببرید.
قبل از آن به مراحلی از مهاجرت می پردازیم:
ابتدا باید مقدماتی را قبل از پذیرش انجام دهید.
سپس پذیرش را دریافت می کنید.
در مرحله ی بعد ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت می کنید.
پس از گذراندن این مراحل به تحصیل در کشور کانادا می پردازید.
در آخر می توانید با توجه به رشته ی دانشگاهی آن کار کنید.

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

از آنجایی که کشور کانادا روز به روز در حال پیشرفت است، سرمایه گذاران متعددی در این کشور به ثبت شرکت و مواردی از این قبیل می پردازند. خرید ملک، کار آفرینی، خرید سهام، ثبت شرکت و… از روش های ثبت شرکت است. شرایط سنی، میزان درآمد، مهارت های زبان و… در هر کدام از استان های کانادا متفاوت می باشد. در این روش مهاجرت پس از انتخاب نوع سرمایه گذاری (سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی)، عواملی چون تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه متقاضی، مورد سنجش قرار می گیرد.

logo got

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات

جدیدترین مقالات

سبد خرید