روش های مهاجرت به چین

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

امروزه مهاجرت به کشور های مختلف بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. اما این تصمیم بر روی سرنوشت متقاضی تأثیر زیادی دارد؛ از همین رو باید به کشور مقصد و شرایط آن دقت کنید. برای مهاجرت به یک کشور خارجی، باید روش های مختلف را در نظر بگیرید و با توجه به ویژگی های هر یک بهترین راه را انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با روش های مهاجرت به چین، تا پایان متن همراه ما باشید.

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

امروزه تحصیل در کشور چین بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران، مدرک کشور چین را بدون معادل سازی قبول می کند و همچنین امکان کار را هم برای این دانشجویان در نظر گرفته است. تحصیل در کشور چین، از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار است. بسیاری از دانشگاه های چین، از لحاظ کیفیت تدریس و آزمایشگاه ها و… در موقعیت خوبی قرار دارند.

برای تحصیل در این کشور باید زبان چینی را بیاموزید و با یادگیری آن می توانید اقامت تحصیلی در این کشور را هم دریافت کنید. اگر می خواهید به زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدهید، باید مدرک زبان انگلیسی را ارائه دهید. مقاطع تحصیلی لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری در چین تدریس می‌شوند. بورسیه های تحصیلی هم در کشور چین برای دانشجویان در نظر گرفته می شود.
در هر یک از مقاطع و سطوحی که قرار دارید، هزینه ها متفاوت است.

در مقطع کارشناسی: 1100 تا 5260 یورو
مقطع کارشناسی ارشد: حدود 1210 تا 5000 یورو
مقطع دکتری: حدود 110 تا 4220 یورو
همه ی این هزینه ها به صورت سالانه در نظر گرفته شده است.

مهاجرت به چین از طریق کسب و کار

کشور چین از لحاظ کسب و کار در جایگاه خوبی قرار دارد و نرخ بیکاری در این کشور کمتر از ۵ درصد می باشد. اما باید به این موضوع هم توجه کنید که افراد غیر بومی باید مجوز اقامت کاری داشته باشند. ابتدا باید درخواستتان را اعلام نمایید و سپس اقدام به دریافت ویزای Z (ویزای کار) یا ویزای R (ویزای کار برای افراد با استعدادهای درخشان) از کنسولگری کند. در ادامه از اداره مدیریتی و درنهایت از اداره امنیت اجازه کار دریافت کند.
برای این موضوع باید شرایطی داشته باشید:
متقاضی بالای ۱۸ سال
افراد سالم و کار بلد
سو پیشینه نداشته باشد.
از لحاظ کاری، برای کشور چین سود زیادی داشته باشد.
قوانین کار در چین را قبول داشته باشد.

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری

از آنجایی که کشور چین روز به روز در حال پیشرفت است، نیازمند سرمایه گذاران مختلف می باشد و مزایای زیادی را برای آن ها در نظر می گیرد. این روش مهاجرت جز پر طرفدار ترین راه ها در کشور چین می باشد. خرید ملک، کار آفرینی، خرید سهام، ثبت شرکت و… از روش های ثبت شرکت است. هزینه سرمایه گذاری، بسته به شهر مورد نظرتان متغیر است و از ۵۰۰ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار را شامل می‌شود.

مهاجرت به چین از طریق تولد

تولد نوزاد در کشور چین هم یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور است. تابعیت از این طریق بر اساس اصل خون می باشد. در صورتی که مادر یا پدر فرزندی چینی باشند، می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

برای مهاجرت به کشور چین از طریق ازدواج باید یک سری شرایط را هم در نظر بگیرید. برای موال در کشور چین سن قانونی ازدواج برای آقایان ۲۲ سال و برای خانم ها ۲۰ سال می باشد.


برای مهاجرت از طریق ازدواج باید مدارکی را ارائه دهید:
۱)ثابت شود که شخص همسر ندارد به کونه ای که یا هیچ وقت ازدواج نکرده باشد، یا همسرش فوت کرده و یا از همسرش جدا شده است. این گواهی باید توسط یک وکیل رسمی تائید شود سپس مقامات رسمی دولتی آنرا تایید کنند و از تاریخ صدور این گواهی نباید بیشتر از 3 ماه گذشته باشد.


۲)گواهی اشتغال و درآمد قابل قبول که طبق میزان درآمد در کشور چین تعیین می شود.

مدارک لازم برای مهاجرت به چین

برای مهاجرت به کشور چین، باید مدارکی را ارائه دهید که در ادامه ذکر شده اند:
پاسپورت
مدرک شغلی
چهار عدد عکس
شناسنامه درخواست کننده و اشخاص زیر تعهد
همراه داشتن مدارک مالی مانند: گواهی سود سپرده بانکی، گواهی سود سهام بورس، اجاره نامه رسمی و حکم بازنشستگی برای درخواست کننده واجب است

logo got

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات

جدیدترین مقالات

سبد خرید