روش های مهاجرت به ترکیه

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :


ترکیه در طی این چند سال یکی از محبوب ترین کشور ها شده است و مهاجرت به این کشور نسبت به کشور های دیگر افزایش چشم گیری دارد. داشتن مکان گردشگری و جاذبه های زیبا همچنین اقتصاد خوب این کشور دلیل اصلی مهاجرت مردم است. مهم ترین و اساسی ترین شرط واجد صلاحیت بودن برای مهاجرت کردن است یکی از شرط های مهمی است که باید بررسی شود.
روش های گوناگونی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد. مانند: خرید و اجاره ملک، تحصیل، کار کردن در ترکیه و غیره.

مهاجرت از طریق کار

اگر شما مسلط به زبان ترکی هستید و یا اگر در کاری تخصص دارید به راحتی از طریق کار می توانید به ترکیه مهاجرت کنید، برای مهاجرت باید ویزای کاری در ترکیه را بگیرید. کار هایی مانند کار سیاه که بدون مجوز است وجود دارد اما خطرناک بوده چون اگر کار خلاف شما آشکار شود شما را به مرکز دیپورت سنتر خواهند برد؛ سپس 2 روز بعد به ایران دیپورت می شوید. دیپورت به گونه ای است که حتی به شما اجازه ی تحویل خانه را نیز نمی دهند. پس شیوه ی مهاجرت را قانونی انتخاب کنید.


مهاجرت از طریق خرید ملک

یکی از مطمئن ترین کار برای مهاجرت کردن خرید ملک است. این گونه می توانید اقامت را هم برای خود هم برای خانوادتان بگیرید. با خریداری ملک به ارزش 250هزار دلار آمریکا هر شهروند اقامت را در کشور ترکیه به دست بیاورد. برای اقامت توسط خرید ملک باید ابتدا اخذ ویزای ترکیه را بگیریند که به مدت یک سال است که باید هر سال ویزا را تمدید کرده. بعد از حداقل 8 سال داوطلبان اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه را دارند.

مزایای خرید ملک در ترکیه:
سرمایه گذاری بدون هیچ محدودیت در این کشور وجود دارد.
استفاده کردن از خدمات دولتی
افتتاح حسابی بانکی 

مهاجرت از طریق تحصیل

کشور ترکیه، تحصیل داوطلبان خارجی از پایه ابتدایی تا دانشگاه در بر می گیرد. این راهکار برای دانشگاه معتبر که سطح علمی آنها عالی است. اما پیش نیاززبان ترکی است زیرا دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی اما در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی تدریس می شود. وقتی دلوطلبان مامه ی پذیرش را از مراکز دریافت می کنند.

مهاجرت از طریق اخذ شهروندی

یکی از بهترین روش های مهاجرت به ترکیه این می باشد، که شما پس از 2 ماه می توانید پاسپورت ترکیه را داشته باشید و شهروند این کشور بشوید. اما باید بگویم که باید 250 هزار دلار به دلیل خرید خانه خرج کنید. همچنین شهروندان ترکیه با داشتن با ویزا به 72 کشور جهان می توانند بروند. خبر خوب این است که شهروندان در کشور ایران می توانند به راحتی زندگی و سرمایه گذاری کنند به دلیل نزدیک بودن فرهنگ ایران و ترکیه.
نکته مثبتی که وجود دارد این است که شما می توانید پس از اخذ شروندی در ترکیه تجارت کنید. و همچنین محدودیتی که در ایران در مورد سفر و یا کار و زندگی و… با پاسپورت ترکیه این مشکلات حل می شود.
مدارک که برای اخذ شهروندی نیاز است:


پاسپوت با اعتبار آن با بیش از 1 سال
شناسنامه
اگر مهاجر ترکیه هستید کارت اقامت نیاز است.
تاییدیه در آمد
کپی از مهر وردوی و خروجی
چهار عدد عکس رنگی
مهاجرت و اقامت از طریق ازدواج

ازدواج نیز می تواند برای شما پاستورت ایجاد کند. اما باید به این توجه داشت که باید از ادواج شما حداقل 3 سال گذشته باشد. به این دلیل که اگر ازدواج صوری باشد مجازات خواهد داشت. یک نکته مهم این است که شهروند نباید سوئ پیشینه در مراکز امنیتی داشته بشد.
اداره نفوس ترکیه بعد از ثبت در خواست اطلاعات در غیر صوری و همچنین گذشته طرفین را انجام داده.

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید