روش های خواندن متون به زبان فرانسه

بسیاری از شما به راحتی می توانید متون انگلیسی را بخوانید. اما زبان های دیگر را چگونه می خوانید؟
اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، انگار نصف راه را رفته اید. در واقع راحت تر و سریع تر می توانید کلمات را تشخیص دهید و بخوانید.
در ادامه به روش های خواندن متون به زبان فرانسوی می پردازیم.

 

روش های خواندن متون به زبان فرانسه

 

برای تلفظ کلمات فرانسوی اول صداها را یاد بگیرید

به طور کلی خواندن به زبان فرانسوی همان تلفظ صحیح کلمات می باشد. برای اینکه تلفظ درستی داشته باشید باید صداها را تشخیص دهید و با صدای بلند تکرار کنید.
شبکه خبری بی بی سی (BBC) یکی از سایت های عالی است تا تفاوت تلفظ کلمات یکسان در انگلیسی و فرانسه را یاد بگیرید.
برای یادگیری بهتر به ول سایت های خبری سری بزنید حتی اگر معنای کلمات را متوجه نمی شوید، تلفظ آن ها را باد بگیرید. در واقع به شما این امکان را می دهد که صدا ها را تشخیص دهید.
برای تمرین بیشتر نام وسایل خانه را به فرانسوی بازگو کنید و صدای خود را در حین این کار ظبط کنید تا متوجه اشتباهات خود شوید.

با چیدن کلمات فرانسوی کنار هم کلمه و جمله بسازید

پس از اینکه به خوبی صداها را یاد گرفتید، خودتان آن ها را کنار هم قرار دهید و کلمه و جمله بسازید.
بعد از اینکه یاد گرفتید حروف صامت و صدادار چطور تلفظ می شوند، حال مسئله مهم این است که آن ها را کنار هم قرار بدهید و به تلفظ کردن آن ها به عنوان یک کلمه عادت کنید. درست مثل زبان انگلیسی، بسته به اینکه صداها چطور در یک جمله قرار می گیرند، تلفظشان فرق می کند؛ به حروف بی صدا و تلفظ هایی فکر کنید که با توجه به جایی که قرار می گیرند، به شکل متفاوتی تلفظ می شوند. خودتان این مورد را امتحان کنید و بعد با گوش دادن به تلفظ درست آن، مهارت خودتان را محک بزنید.

گرامر مبتدی زبان فرانسه را یاد بگیرید

برای اینکه متوجه منظور شوید نیاز است که گرامر فرانسوی را بلد باشید. در واقع باید بدانید که کلمات با چه اصولی در کنار هم قرار می گیرند و جمله ایجاد می شود. برای خواندن به زبان فرانسه، باید بتوانید زنجیره طولانی از کلمات را بخوانید.
ابتدا با جمله ها و قواعد مبتدی شروع کنید؛ جمله هایی که در آن از زمان حال ساده (Le Presente) و فعل های پرکاربرد دیگر استفاده شده است. کارکرد قواعد جمله در فرانسه را یاد بگیرید. با اینکه قاعده کلی جمله ها در انگلیسی و فرانسه مثل هم است و از الگوی فاعل-فعل-مفعول پیروی می کند، مولفه هایی مثل صفت و ضمیر در زبان انگلیسی قاعده متفاوتی دارند. قاعده جملات پرسشی هم در زبان فرانسه با انگلیسی فرق دارد.

 

روش های خواندن متون به زبان فرانسه

زمانی را برای مطالعه زبان فرانسه اختصاص دهید

پس از آشنایی با گرامر این زبان وقت آن رسیده که تمرین کنید. تمرین و تکرار می تواند به طرز عجیبی باعث پیشرفت شما شود. هر روز چند ساعت را به مطالعه متون فرانسوی اختصاص دهید و کلمات جدید را برای خود یادداشت کنید.

از منابع مختلف برای یادگیری زبان فرانسه استفاده کنید

از هر منبعی می توانید برای یادگیری زبان فرانسوی استفاده کنید. از کتاب های نوجوانان گرفته تا ادبیات فرانسه، داستان های علمی-تخیلی و داستان های رازآلود، کتاب های زیادی نوشته شده اند که می توانید از دنیای وسیع زبان فرانسه انتخاب کنید.
برای شروع بهتر است از کتاب های کودکان استفاده کنید.
با این کار هم مهارت خواندن خود را تقویت می کنید که باعث بهبود مهارت های دیگرتان می شود هم با فرهنگ فرانسوی ها آشنا می شوید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.