روش هایی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :


گرامر بخش مهمی از زبان انگلیسی می باشد که بسیاری از زبان آموزان در یادگیری آن به مشکل می خورند و عده ای نیز یادگیری گرامر زبان انگلیسی را جدی نمی گیرند. در بیشتر موارد گرامر یکی از موضوعاتی است که زبان آموزان را مضطرب می کند چرا که این تفکر را دارند که یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت و گیج کننده است. اگر زبان انگلیسی را در ذهن خود مانند خانه ای تجسم کنید که لغات آن آجرهای خانه باشد بی شک گرامر زبان انگلیسی نفش اسکلتی را دارد که آجرها را در کنار هم نگه می دارد. در نتیجه برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی در مرحله اول باید ترس از یادگیری را در ذهن خود بیرون کنید و برای زبان انگلیسی خود تلاش کنید.
در این مقاله می خواهیم از طریق چند روش به شما یاد دهیم که چگونه به راحتی گرامر زبان انگلیسی را تقویت کنید، پس همراه ما باشید!

برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟
در اولین مرحله یادگیری زبان باید به گرامر زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، از این رو از همان ابتدا باید گرامر را به خوبی آموزش ببینید. این نکته را در نظر بگیرید که همه ما از ابتدا که شروع به صحبت زبان مادری کردیم از گرامر چیزی نمی دانستیم و به طور ناخود آگاه از طریق لغات منظور خود را می رساندیم. شما در زبان انگلیسی هم می توانید این روش را پیش بگیرید تا به مرور مهارت های گرامر انگلیسی برایتان جا بیافتد و سپس به تقویت گرامر زبان انگلیسی بپردازید.برنامه ریزی داشته باشید و مدام تمرین کنید
باید بدانید که تمرین مداوم تاثیر بسیاری در تقویت گرامر دارد، شما باید در طول هفته هر روز تمرین داشته باشید. بسیاری از زبان آموزان در یک روز 2 ساعت تمرین می کنند و در روزهای بعدی هیچ تمرینی ندارند که این روش بسیار اشتباه است، برای این که نتیجه خوبی از تمرینات خود داشته باشید باید در روز 1 ساعت را به تقویت گرامر زبان انگلیسی خود اختصاص دهید تا در یادگیری گرامر موفق باشید.
نوشتن کمک خوبی در یادگیری گرامر می کند
زمان نوشتن برای به وجود آوردن جملات مناسب باید از گرامر استفاده کنید، چنانچه گرامر مورد نظرتان را بلد باشید از آن استفاده می کنید و به این روش گرامر را کاربردی تر یاد می گیرید و برای همیشه در ذهنتان ماندگار می شود. اما اگر گرامر مورد نیاز را بلد نبودید می توانید سرچی در اینترنت داشته باشید و یا از کتاب های گرامر انگلیسی کمک بگیرید. کتاب های گرامر انگلیسی به زبان فارسی نوشته شده اند که می توانذ روش مناسبی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی باشد. در نتیجه با نوشتن متن قواعد گرامری را یاد می گیرید و از آن ها به صورت کاربردی استفاده کنید.
مطالعه کتاب های گرامر زبان انگلیسی
از دیگر روش های تقویت زبان انگلیسی این است که شما باید کتاب های درسی دستور زبان را به خوبی بخوانید و با نکات گرامری به روش علمی آشنا شوید. داشتن یک کتاب گرامر به شما این اجازه را می هد که تمامی مواردی را که آموزش دیده اید را مرور کنید و این امکان را به شما می دهد گرامر را تا جایی که ممکن است یاد بگیرید.
از بعضی کتب معتبر آموزش گرامر زبان انگلیسی می‌توان به Grammar in Use و Macmillan English Grammar in Context و Communicate What You Mean اشاره کرد. مداوم نکات گرامری را با خود مرور کنید. بر خلاف واژگان، نکات گرامری زبان محدود می باشند. در این صورت، اگر هر روز تعداد کمی از این نکات را یاد بگیرید می توانید دانش خود از دستور زبان را تا حد زیادی در کمترین زمان بالا ببرید.


آموزش دادن به دیگران
شاید تا به حال برایتان اتفاق افتاده باشد مطلبی را که یاد گرفته اید به دیگران هم آموزش داده باشید و به همین دلیل مدت ها در ذهنتان ماندگار می شود، چرا که شما در زمان آموزش به دیگران توجه بسیاری در نکات و جزئیات مطلب دارید تا بتوانید مفاهیم را بهتر انتقال و آموزش دهید. همین نگاه جزئی نگر شما در گرامر موجب می شود زمانی که نکته گرامری را آموزش می دهید در ذهنتان بماند.

تست های گرامری بزنید
شاید شما هم به این موضوع بر خورده باشید زمانی که نکات گرامری را می خوانید این حس را دارید که مطلب را به خوبی یاد گرفته اید اما زمانی که شروع به تست زدن گرامر می کنید با نکاتی رو به رو می شوید که از چشمتان دور مانده است که این نکات ریز بیشتر مواقع درون سوالات تستی در آزمون های مختلفی وجود دارد. بنابراین از روش های کارآمد و تضمینی برای تقویت گرامر زبان انگلیسی تست های گرامری می باشد که باعث ارزیابی سطح شما و یادگیری بهتر گرامر زبان می شود.
گوش دهید
زمانی که معلم و یا مربیتان به شما گرامر را آموزش می دهد با دقت به جمله هایش گوش کنید و بررسی کنید که آیا موضوع گرامر خاصی وجود دارد که مدام در ان مشکل داشته باشید؟ به عنوان مثال آیا بازخوردها معمولا برای ساخت جمله های ترکیبی نادرست و یا تطابق نادرست فعل و فاعل هستند؟ اگر چنین بود حتما قبل از این که تکلیف خود را تحویل دهید متن را بازخوانی کنید و به این جزئیات در یادگیری توجه داشته باشید. همچنین می توانید لیستی مخصوص خودتان برای نکات گرامری تهیه کنید و در هنگام انجام تکلیف نیز آن را چک کنید.


زیاد مطالعه کنید
روش های موثری که شما را با ساختار و جمله بندی انگلیسی آشنا می کند مطالعه کردن است. همچنین زبان آموزان با مطالعه بسیار می توانند متوجه شوند که در موقعیت های مختلف باید از کدام قاعده گرامری استفاده کنند. پس سعی کنید زمان مطالعه به ساختار جملات و گرامر استفاده شده در هریک دقت بسیار کنید و مدام از خود بپرسید که چرا از این گرامر استفاده شده است؟ چرا که دلیل استفاده از قواعد گرامری را بدانید در موقعیت های مختلف به خوبی می توانید از آن استفاده کنید. اگر دلیل نکات گرامری را متوجه نشدید، می توانید از افراد مطلع سوالات خود را بپرسید و یا جواب آن را در اینترنت یا کتاب ها جست و جو کنید. پس بهتر است که متن های انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید و آن ها را تجزیه تحلیل کنید، در این صورت تمام نکات گرامری را به خوبی یاد می گیرید.

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات
سبد خرید