رموز یادگیری سریع زبان

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

 

 

 

امروزه اهمیت یادگیری زبان بر هیچ کس پوشیده نیست، به همین دلیل افراد سعی می کنند تا زبان های مختلف را فرا گرفته و به آن ها مسلط شوند تا به یادگیری این زبان ها بتوانند در زندگی شخصی خود پیشرفت کنند.

افرادی که قصد یادگیری یک زبان جدید را دارند، همواره از روش های مختلف و مرسومی استفاده کرده و سعی می کنند تا تسلط خود را به این زبان جدید افزایش دهند، اما به صورت کلی فرآیند یادگیری زبان طولانی و پیچیده است و به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد در هنگام یادگیری یک زبان جدید خسته و کلافه شده و دست از فرایند یادگیری بکشند.

امروزه روش های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک زبان را با سرعت بیشتری فرا گیرید و بهینگی فوق العاده ای در طول یادگیری داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی روش های یادگیری سریع زبان پرداخته و این روش ها را به شما معرفی کنیم.

 

 

 

از رسانه ها و محصولات زبان جدید استفاده کنید

 

 

 

 

 

یکی از روش های بسیار مهم برای یادگیری سریع زبان، استفاده از محصولات فرهنگی و رسانه های زبانی است که قصد یادگیری آن را دارید. به عنوان مثال اگر شما وقت بسیار زیادی را به شنیدن اخبار به یک زبان جدید اختصاص دهید، پس از مدتی دایره واژگان شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده و قدرت شنیداری شما نیز بهبود پیدا می کند. از سوی دیگر با شیوه صحیح بیان جملات آشنا خواهید شد.

شما می توانید از فیلم ها، کتاب ها، سریال ها، انیمیشن ها و… زبان مورد نظرتان استفاده کرده و فرایند یادگیری زبان را سریع تر، جذاب تر و آسان تر از همیشه کنید. امروزه بسیاری از متخصصین آموزش زبان از این روش استفاده کرده و زبان آموزان را با استفاده از رسانه ها آموزش می دهند.

 

 

 

در زبان مورد نظرتان غوطه ور شوید

 

 

 

 

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، یکی از بهترین فرآیندهای یادگیری زبان، غوطه ور شدن در آن زبان است. متخصصین آموزش زبان این ایده را از روی کودکان تازه متولد شده برداشته و آن را شاخ و برگ داده اند.

یک کودک زمانی که به دنیا می آید، نمی تواند هیچ صحبتی کند و هیچ اطلاعی از زبان والدین خود ندارد، اما رفته رفته با غوطه ور شدن در زبان و یادگیری آرام و پیوسته می تواند به بهترین شکل ممکن به زبان مادری خود مسلط شود.

برای یادگیری یک زبان دوم نیز می توان از این روش استفاده کرد. شما باید سعی کنید تا پیرامون خود را مملو از المان های مختلف از زبان مورد نظر تان کنید. به عنوان مثال کامپیوتر و گوشی خود را تغییر زبان داده و آن را به زبان که قصد یادگیری آن را دارید عوض کنید و یا در هنگام جستجو در اینترنت به زبانی که قصد یادگیری آن را دارید، جستجو کنید. در آشپزخانه بر روی محصولات اسم آن ها را به زبان دوم بزنید و…، انجام این کارها باعث می شود تا برای رفع نیازهای خود با سرعت بیشتری زبان مورد نظرتان را فرا گیرید.

بسیاری از افراد برای یادگیری یک زبان وارد کشوری به آن زبان شده و در آن کشور زندگی می کنند، با این کار آن ها مجبور می شوند تا با سرعت بیشتری زبان مورد نظرش را فرا گیرند و در آن زبان غوطه ور می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از اوقات مرده

 

 

 

 

هر فرد در طول روز اوقات مرده بسیار زیادی دارد و در واقع می توان گفت در دنیای امروزی از ۲۴ ساعت حجم بسیار زیادی از وقت ما شامل اوقات مرده می شود. ما مدت زمان بسیار زیادی را در ترافیک و یا در مترو به سر می بریم.

زمان بسیار زیادی از روز را در حال تماشای تلویزیون یا استفاده از شبکه های اجتماعی هستیم. حتی بسیاری از فرآیندهای کاری ما نیز ارزش آن چنانی نداشته و می توان آن ها را اوقات مرده تلقی کرد. یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان، استفاده بهینه از اوقات مرده است. سعی کنید تا در وقت های مرده که هیچ کار جدی برای انجام دادن ندارید، فرایند آموزش زبان را دنبال کنید.

به عنوان مثال، حتماً در موبایل خود اپلیکیشن های آموزش زبان ریخته تا در زمان هایی که وقت خود را در شبکه های اجتماعی تلف می کنید، به جای آن را وقت تان را با فرآیند ارزشمندی مثل یادگیری زبان پر کنید.

شما می توانید در هنگام رانندگی به پادکست های زبان گوش داده و یا در هنگامی که در مترو هستید کتاب هایی به زبان دیگر را مطالعه کنید. استفاده از اوقات مرده سبب می شود تا شما زبان مورد نظرتان را با سرعت بیشتری فراگیرید. افراد بسیار بزرگی در طول تاریخ بودند که در اوقات مرده خود توانستند کارهای بزرگ انجام دهند و شما نیز می توانید با استفاده بهینه از این اوقات به یک زبان جدید مسلط شوید.

 

 

 

 

 

تنهایی تمرین نکنید

 

 

 

یکی از روش های جذاب برای یادگیری سریع زبان، کمک گرفتن از افراد نیتیو آن زبان است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی این امکان فراهم شده تا شما بتوانید با افراد مختلف به هر زبانی ارتباط برقرار کرده و با آن ها گفتگو کنید.

شما می توانید با استفاده از این تکنولوژی ها یک فرد نیتیو را در زبانی که قصد یادگیری آن را دارید در فضای اینترنت پیدا کرده و با او شروع به صحبت کردن کنید. به شما پیشنهاد می کنیم با دوست خود در رابطه با این موضوع صحبت کنید که در حال یادگیری زبان هستید.

او می تواند به شما کمک کند تا با سرعت بیشتری به زبان مورد نظرتان مسلط شده و اشتباهات تان را اصلاح کند. با این کار می توانید تحت نظر یک فرد نیتیو و بومی به زبان جدیدی  تسلط پیدا کرده و سریعاً آن زبان را فراگیرید.

 

 

 

 

از اشتباه کردن نترسید

 

 

 

 

 

یکی از مشکلات افراد در هنگام یادگیری زبان، انجام اشتباهات مختلف و ترس آن ها از این اشتباهات است. برای حل این مشکل باید به این موضوع اشاره داشت که به هیچ عنوان از اشتباه کردن در هنگام یادگیری زبان نترسید، بلکه سعی کنید اشتباهات خود را اصلاح کرده و دیگر آن را تکرار نکنید.

به هر میزانی که در یادگیری زبان اشتباه کنید و متوجه اشتباهات خود شوید، به همان اندازه سرعت یادگیری شما افزایش پیدا خواهد کرد. تا زمانی که اشتباه نکنید، نمی توانید به یک زبان مسلط شوید و به همین دلیل به هیچ عنوان از اشتباه کردن نترسید و سعی کنید تا با شجاعت بسیار زیادی فرآیندهای آموزش زبان خود را طی کنید.

 

 

 

 

در دوره های فشرده آموزش زبان شرکت کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از روش های یادگیری سریع زبان، شرکت در دوره های فشرده آموزش زبان است. موسسات معتبر معمولاً دوره های فشرده ای برای آموزش زبان به زبان آموزان دارد که شما می توانید در این دوره های فشرده شرکت کرده و در مدت زمان کوتاهی و با سریع ترین روش ها و متدهای آموزش زبان، زبانی که قصد یادگیری آن را دارید، فراگرفته و به این زبان جدید مسلط شوید.

مرکز زبان گات به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزش زبان کشور، دوره های مختلف آموزش فشرده زبان را برگزار کرده و شما می توانید با شرکت در این دوره های فشرده، با سرعت بالایی به یک زبان تسلط پیدا کنید.

 

 

 

 

 

حرف آخر

 

 

 

 

 

در این مطلب به بررسی روش های یادگیری سریع زبان پرداخته و رموز یادگیری سریع یک زبان را به شما معرفی کردیم. اگر قصد دارید تا با سرعت بسیار زیادی یک زبان را یاد بگیرید، می توانید از روش های بیان شده در این مطلب استفاده کرده و به زبان مورد نظرتان تسلط فوق ‌العاده ای پیدا کنید.

 

 

 

logo got

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات

جدیدترین مقالات

سبد خرید