راه های جدید مطالعه راحت تر در انگلیسی

 

 

 

 

یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین مهارت های اجتماعی است که در تمامی نقاط جهان مورد تاکید واقع می شود. بسیاری از جامعه شناسان معتقدند که یادگیری زبان انگلیسی باید به عنوان زبان دوم و بعد از زبان مادری شخص اتفاق بیفتد. آنان بر این باورند که فراگیری سایر زبان ها نیز از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است، اما باید پس از یادگیری زبان انگلیسی صورت گیرد.

در واقع بسیاری از جامعه شناسان معتقدند که فراگیری زبان انگلیسی یکی از بهترین راه های برداشتن مرزهای زبانی خواهد بود.

بدون تسلط بر زبان انگلیسی، پایه مهارت های اجتماعی افراد تکمیل نمی شود. این مهم با یادگیری سایر زبان ها به دست نمی آید، چرا که فراگیری زبان انگلیسی خود به تنهایی یکی از پایه های اصلی مهارت های اجتماعی تلقی می شود و سایر زبان ها در یک نقطه دیگر قرار می گیرند.

امروزه مقالات بسیار زیادی برای راحت تر شدن آموزش زبان انگلیسی و فراگیری مطالب آن توسط اساتید زبان نگاشته شده است.

در این مقالات انواع روش هایی که بازدهی مطلوبی دارند و توسط زبان آموزان سنجیده شده اند به سایر افراد آموزش داده می شود و مسیر همواری جهت فراگیر شدن آموزش های مربوطه تعیین می گردد. این روش ها را در ادامه بیان می کنیم.

 

 

 

تماشای فیلم ها و سریال های زبان انگلیسی را در برنامه خود قرار دهید

تجربه نشان داده است، تماشای فیلم ها و سریال هایی که به زبان انگلیسی و به خصوص لهجه امریکن تهیه شده اند منتهی به آشنایی افراد با واژگان و اصطلاحات زبان می گردد.

اگر این کار را به صورت هدفمند انجام دهید، قطعا نتایج مطلوب تری به دست می آورید، در غیر این صورت روند یادگیری زبان به طول می انجامد.

بهتر است این کار را به صورت قاعده مند انجام دهید! می پرسید چگونه؟ قاعده مند بودن این روش بدین معناست که شیوه اصولی استفاده از فیلم ها و سریال ها را در برنامه خود قرار داده و سعی کنید با روش های ارائه شده از فیلم ها و سریال های زبان انگلیسی استفاده کنید.

شیوه اصولی استفاده از این روش می گوید که بهتر است ابتدا فیلم را بدون زیر نویس فارسی و انگلیسی و صرفا برای درک مفهوم کلی فیلم دنبال کنید.

در مرحله بعد باید فیلم را بدون زیرنویس تماشا کرده و سعی کنید از طریق توقف های مکرر به مکالمات دقیق آن ها پی ببرید.

در مرحله سوم می توانید از زیر نویس انگلیسی برای تطابق درک خود از مکالمات و داستان فیلم یا سریال بهره بگیرید. مرحله آخر به شما اجازه استفاده از زیرنویس فارسی را می دهد.

 

 

 

 

 

پکیج های ویدئویی زبان انگلیسی گزینه مناسبی هستند

یکی دیگر از روش های مدرن جهت فراگیری زبان انگلیسی خرید پکیج ویدئویی زبان است. این پکیج ها در قیمت های مختلفی عرضه می شوند و سطح کیفی آن ها نیز کاملا متفاوت است.

با توجه به این که پکیج های ویدئویی زبان یکی از روش های نوین در آموزش زبان خارجه قلمداد می شوند، بسیاری از زبان آموزان با آن ها آشنایی ندارند و از طرفی امکان شناخت یک پکیج برتر نیز از طریق پرس و جو برای آن ها فراهم نیست.

در این خصوص موسسه زبان گات سعی نموده است برترین پکیج های آموزش زبان انگلیسی را به کاربران و زبان آموزان معرفی کند.

در این خصوص نیز پیشنهاد ما این است که از آزمون و خطا نترسید. تجربه نشان داده است که زبان آموزانی در عرصه تسلط بر یک زبان دیگر موفق بوده اند که از آزمون و خطا نترسیده و بسیاری از روش ها، متدها، پکیج ها و حتی آموزشگاه ها را برای انتخاب یک موسسه برتر انتخاب کرده اند.

شما نیز بهتر است همین روند را در پیش گیرید. پکیج های مختلف را خریداری کنید و سعی نمایید با توجه به شناخت برندهای برتر مبادرت به خرید پکیج هایی برای سطوح بالاتر نمایید.

این کار شاید قدری هزینه بردار باشد، اما باید به یاد داشته باشید فراگیری بی چون و چرای زبان انگلیسی وابسته به هزینه و صرف مدت زمان مناسب است.

 

 

 

 

 

پلتفرم ها و اپلیکیشن های آموزش زبان را از دست ندهید

قطعا می توان از پلتفرم ها به عنوان مدرن ترین شیوه زبان آموزی در سراسر جهان نام برد. خوشبختانه پلتفرم های آموزش زبان انگلیسی به قدری زیاد هستند که شما می توانید انواع روش های رایگان و یا غیر رایگان آن ها را انتخاب نموده و سعی کنید بهترین پلتفرم ممکن را شناسایی نمایید.

برخی از این پلتفرم ها در داخل کشور طراحی شده اند و برای زبان آموزان فارسی زبان مناسب هستند، اما بسیاری از آن ها توسط کشورهای دیگر و به خصوص شرکت های امریکایی و اروپایی طراحی شده اند.

به هر حال شما باید به سطح توانایی و ادارک خود از زبان انگلیسی توجه کنید، در غیر این صورت نمی توانید یک پلتفرم مناسب را انتخاب نمایید.

اپلیکیشن ها نیز گزینه مناسبی خواهند بود، اما بیشتر جنبه ذخیره اطلاعات را دارند و کمتر برای آموزش های حرفه ای و پیشرفته به کار می روند.

در هر صورت شما می توانید از اپلیکیشن های مختلف برای افزایش بازدهی زبان آموزی خود استفاده کنید. یکی از اپلیکیشن های معروف و محبوب در سطح جهان، لایتنر نام دارد که همانند یک حافظه بلند مدت عمل کرده و به صورت کاملا هوشمند و همانند یک مدرس، از شما امتحان می گیرد.

 

 

 

فایل های صوتی زبان انگلیسی نیز نتایج مطلوبی دارند

فایل های صوتی زبان انگلیسی با اهداف متفاوتی تهیه می شوند. به عنوان مثال می توان به برخی از فایل های صوتی اشاره کرد که با هدف تقویت مهارت شنیداری تهیه شده و در اختیار زبان آموزان قرار می گیرند. این فایل ها اصولا به همراه کتاب های آموزش زبان فروخته می شوند.

گونه دیگر از فایل های صوتی با هدف تقویت مهارت گفتاری تهیه می شوند؛ بدین صورت که گوینده یک مطلب را به صورت پرسشی، توصیفی، خبری و یا تشریحی و به زبان فارسی بیان می کند.

کاربر فرصت دارد در مدت زمان تعیین شده متن مورد نظر را به انگلیسی روان و شیوا که در زمان مکالمه بکار می رود ترجمه کند. سپس گوینده ترجمه صحیح را بیان می کند و کاربر باید شخصا صحت تلفظ و کلمات مورد نظر را با ترجمه خود بسنجد.

نکته حائز اهمیت این است که در این روش، گرامر در قالب جملات و به صورت مستتر آموزش داده می شود. در آغاز هر درس کلمات مشخص با معانی مشخصی ارائه می شوند و زبان آموز باید با توجه به محدوده کلمات فعالیت کند.به همین علت این شیوه امکان تسلط به زبان انگلیسی را برای افراد مبتدی نیز فراهم نموده است. آموزش در این روش کاملا پله پله است و فرد به یکباره در معرض لغات بسیار زیاد و قواعد گرامری پیچیده قرار نمی گیرد.

 

 

 


6 پاسخ به “راه های جدید مطالعه راحت تر در انگلیسی”

 1. صادق گفت:

  درود. من در زبان انگلیسی،مهارت لیسنیگ مشکل داشتم وبه اندازه کافی مهارت نداشتم،استفاده از پکیج های ویدئویی و دیدن فیلم ها باعث تقویت و بهتر شدن مهارت شنیداری ام شد توصیه میکنم شما هم استفاده کنید.

 2. لیندا گفت:

  سلام .آیا آموزشگاه زبان گات پکیج های ویدئویی داره فیلم هایی ویدئویی به زبان انگلیسی همراه با ترجمه آن باشه که زبان آموزان بتونند خریداری کنند؟

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام ودرود خدمت شما پکیج های ویدیویی به زبان انگلیسی همراه با پشتیبان هم داریم که بمدت هفت هفته پشتیبان های مرکز زبان گات همراه شما می باشند که تمام مشکلات خود را براحتی برطرف کنید

 3. شیلا گفت:

  سلام.لطفا چند اپلیکیشن معتبر جهت آموزش و تقویت زبان معرفی کنید.

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما.اپلیکیشن های همیارزبان ، Sentence Master Pro، Doulingo ، Busuu از محبوب ترین اپلیکیشن های زبان هستند و میتوانید از کلاس های فشرده زبان انگلیسی مرکز زبان گات استفاده کنید کلاس های سه روز در هفته سه ساعته که برای یادگیری زبان انگلیسی مدت زمان کمتری رو صرف میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *