ثبت نام آزمون آیلتس

آنچه در این مطلب خواهید آموخت :

آزمون آیلتس در حال حاضر یکی از معتبرترین آزمون های جهان است که در اکثر کشورهای دنیا و دانشگاه‌ های این کشورها از آن استفاده می‌ شود. این آزمون در حال حاضر در بیش از ۱۱۰ کشور دنیا و در ۲۷۰ مرکز امتحانی برگزار شده و افراد با موفقیت در این آزمون و کسب نمره قابل قبول، می توانند نسبت به مهاجرت تحصیلی خود اقدام کنند. سه نهاد دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا این آزمون را برگزار می‌ کنند و در دانشگاه‌ هایی نظیر کمبریج، آکسفورد و هاروارد نتیجه این آزمون قابل استناد است.

 

 

 

آیلتس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بخش های آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در چهار بخش، تمامی شرکت کنندگان را مورد ارزیابی قرار می‌ دهد که این بخش ها عبارتند از مهارت شنیداری، خواندن، نوشتار و صحبت کردن که هر یک از این بخش ها آزمون مخصوص و جداگانه دارد و دانشجویان را با سوالات مختلفی ارزیابی می‌ کنند.

بخش لیسنینگ یا شنیداری

در این بخش که مدت زمان آن ۳۰ دقیقه است، فایلی تنها یک بار برای شرکت کنندگان پخش می شود و پیش از پخش شدن فایل صوتی این امکان برای دانشجویان وجود دارد تا سوالات را مشاهده کنند و سپس باید پاسخ این سوالات را با توجه به فایل صوتی پخش شده پاسخ دهند.

بخش ریدینگ یا خواندن

در بخش ریدینگ ۴۰ سوال به مدت زمان ۶۰ دقیقه به دانشجویان ارائه می‌ شود که در واقع این آزمون شامل ۳ متن با ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه است و دانشجو باید با سرعت بالای خود، متن ارائه شده را مطالعه کرده و به سوالات طرح شده در رابطه با متن ها پاسخ دهد. متونی که در این بخش مورد استفاده قرار می‌ گیرند، متن های روزمره بوده و از کتاب‌ ها، مجلات و جزوات عمومی جمع آوری شده است.

بخش رایتینگ یا نوشتن

در این بخش در آزمون آیلتس نیز در ۶۰ دقیقه برگزار می شود که شما با دو موضوع روبرو هستید و باید درباره موضوعات یک انشا بنویسید. نکته حائز اهمیت آن است که شما باید با توجه به تعداد کلمات مشخص شده، انشای خود را بنویسید و اگر تعداد کلمات متن شما از میزان گفته شده کمتر باشد نمره ای به شما تعلق نمی گیرد.

بخش اسپیکینگ یا مکالمه

این بخش یک مصاحبه رو در رو با مصاحبه کننده رسمی آیلتس است که مدت زمان آن بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می باشد و در آن مصاحبه کننده از شما سوالاتی در رابطه با خودتان، محل زندگی تان، وضعیت کاری، وضعیت خانوادگی، علاقه مندی های تان و… را می پرسد و شما باید نشان دهید که چه میزان در صحبت کردن به زبان انگلیسی مسلط هستید و می توانید جملات را خیلی سریع و به صورت روان در ذهن خود جمله بندی کرده و آن ها را بیان کنید.

ثبت نام در آزمون آیلتس

اگر شما علاقه مند هستید تا در آزمون زبان بین المللی آیلتس شرکت کنید، می‌ توانید از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه های مربوط به این آزمون را دریافت کرده و با مطالعه آن، فرآیند ثبت نام در این آزمون را شروع کنید.

 لازم به ذکر است که برای شرکت در این آزمون نیاز است تا مبلغی را برای برگزاری آزمون به آیلتس پرداخت کنید و این مبالغ به صورت مستقیم به نهادهای برگزارکننده آزمون آیلتس تعلق می‌ گیرد. فارغ از نتیجه شما، این هزینه برای شرکت در آزمون در نظر گرفته می شود.

برگزاری آزمون آیلتس در کشور ما زیر نظر مراکز مجاز مورد تایید آیلتس برگزار می شود و دانشجویان می توانند پس از ثبت نام خود و پرداخت هزینه‌ های مربوط به فرآیند ثبت‌ نام، در آزمون آیلتس شرکت کنند و پس از مدتی کارنامه خود را دریافت کنند.

 

 

آیلتس

 

 

 

 

 

نمره آزمون آیلتس

کارنامه آزمون آیلتس یک دانشجو در واقع نمره ‌ای بین ۰ تا ۹ هست که این نمره نشان‌ دهنده سطح تسلط شما به زبان انگلیسی می باشد و با توجه به نمره دریافتی می توانید کارهای خود را برای مهاجرت تحصیلی پیگیری کنید.

 نکته قابل ذکر آن است که هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو، حداقل نمره مخصوص به خود را مشخص کرده است و شما با توجه به دانشگاه مورد نظرتان، باید به نمره خاصی در آزمون آیلتس دست پیدا کنید. باید به این نکته توجه داشت که در این آزمون قبولی یا ردی معنایی ندارد و تنها سطح زبان شما با نمره بندی مشخصی تعیین می شود.

نمره 0: این نمره نشان دهنده آن است که هیچ اطلاعات قابل ارزیابی در دسترس نیست و دانشجو به هیچ عنوان نمی تواند از زبان انگلیسی استفاده کند.

نمره 1: این نمره نشان می‌ دهد که دانشجو تنها توانایی استفاده از چند کلمه مجرد را دارد و نمی ‌تواند از زبان انگلیسی استفاده کند.

نمره ۲: این نمره نشان می‌ دهد که دانشجو امکان ارتباط واقعی ندارد و تنها برای اطلاعات بسیار ابتدایی واژگان مجرد در قالب های کوتاه برای موقعیت های آشنا می توانند از زبان انگلیسی استفاده کنند و مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.

نمره ۳: این بدان معنا است که دانشجو فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیت های خیلی آشنا درک منتقل کند و توقف های بسیار زیادی دارد.

نمره ۴: دانشجویی که این نمره را به دست می‌ آورد، مهارت های ابتدایی محدودی دارد و توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.

نمره ۵: این نمره نشان‌  دهنده آن است که دانشجو مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیت‌ ها را دارد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار زیادی نیز وجود دارد.

نمره ۶: دانشجویی که این نمره را کسب کرده است، علیرغم بی دقتی ها، عدم تناسب ها و نافهمی ها، در کل دارای مهارت موثر زبانی می‌ باشد و قادر به استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت های نسبتاً پیچیده است.

نمره ۷: یک شخص با نمره ۷ آیلتس مهارت کاملاً کاربردی زبان را دارا است. اگرچه ممکن است کمی دچار مشکل شود اما در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآمده و استدلال های جزئی نگر را نیز درک کند.

نمره ۸: این نمره یعنی شخص مهارت کاملاً کاربردی زبان دارا است و تنها هر از گاهی دچار اشتباهاتی می شود، مباحث پیچیده و مشروح را به خوبی درک کرده و تنها گاهی ممکن است در موقعیت های ناآشنا، درک کامل زبان را نداشته باشد.

نمره ۹: شخصی با این نمره مهارت کاملا کاربردی زبان را دارا است و می‌ تواند به صورت دقیق، صحیح و روان همراه با فهم کامل از زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

logo got

شعب گات

  • گات کاشانی (مرکزی)
  • گات جنت آباد
  • گات پونک
  • گات جردن
  • گات ولیعصر
  • گات رسالت
  • گات گرگان (گلستان)
  • شعبه آنلاین گات

جدیدترین مقالات

سبد خرید