بررسی اجمالی روش های یادگیری زبان انگلیسی از دیدگاه گات

یادگیری زبان یکی از مهم ترین مهارت هایی است که امروزه هر فردی باید به آن مسلط شده و آن را فرا گیرد. استفاده از زبان انگلیسی در بخش های مختلف زندگی می تواند به شما کمک کند تا از دیگران چندین گام جلوتر باشید و به همین دلیل افراد بسیار زیادی پس از درک اهمیت زبان انگلیسی سعی می کنند تا به این زبان مسلط شوند.
متاسفانه اما بسیاری از افراد نمی‌ دانند که برای شروع فرآیند یادگیری زبان انگلیسی باید چه مسیری را طی کرده و از چه روش‌ هایی استفاده کنند تا بتوانند به این زبان بسیار مهم تسلط پیدا کنند.
در این مطلب قصد داریم تا یکی از مهم ترین و اصولی ترین روش های یادگیری زبان را به شما آموزش دهیم که با استفاده از این متدها و روش ها می‌ توانید فرایند یادگیری زبان انگلیسی را با سرعت بسیار زیاد و تنها در چهار مرحله طی کنید.
مرکز زبان گات به عنوان یکی از پیشروترین مراکز آموزش زبان کشور در این روش سعی کرده تا تمامی مهارت های مورد نیاز هر فرد برای یادگیری زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار داده و با توجه به این تحقیقات، روش یادگیری را معرفی کند که اشخاص بتوانند به راحتی و با سرعت بسیار زیادی به این زبان بسیار مهم تسلط کافی پیدا کنند.

 

 

تلفظ صحیح کلمات انگلیسی

 

 

گام اول آشنایی با تلفظ صحیح صداها

اگر در ابتدای فرایند یادگیری زبان انگلیسی هستید، اولین مرحله ای که باید آن را طی کنید، یادگیری تلفظ حروف و کلمات انگلیسی به شکل صحیح و دقیق است. انجام این مرحله به شما کمک می کند تا در هنگام یادگیری زبان انگلیسی بتوانید به بهترین شکل ممکن تلفظ های مختلف را انجام داده و همین طور مهارت شنیدن صداهای انگلیسی را افزایش دهید.
این مرحله یکی از پایه ای ترین گام ‌ها برای یادگیری زبان است. توجه به این مرحله می تواند به شما کمک کند تا گام های بعدی یادگیری زبان را با سرعت بیشتری طی کنید. بسیاری از افرادی که به این گام بی ‌توجهی کرده و آموزش زبان انگلیسی خود را بدون توجه به یادگیری تلفظ ها و از گام های بعدی طی می‌ کنند، در مراحل بعدی دچار مشکل تلفظ می شوند.
بی توجهی به این مرحله باعث می شود تا شاهد آن باشیم که بسیاری از افراد با وجود این که در بخش ‌های مختلف زبان انگلیسی به تسلط رسیده اند، اما همچنان در زمینه تلفظ دچار مشکل هستند و نمی توانند کلمات را به شکل اصولی و صحیح تلفظ کنند.
اگر یک فرد نتواند به درستی کلمات انگلیسی را تلفظ کند، حتی اگر به تمامی کلمات و معانی آن ها و گرامر زبان مسلط باشد، باز هم از نظر بقیه یک فرد انگلیسی زبان نیست.

 

 

یادگیری کلمات جدید انگلیسی

 

یادگیری پر کاربرد ترین کلمات انگلیسی

گام دوم که باید برای یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی طی کنید، یادگیری کلمات پرکاربرد این زبان است. خوشبختانه لیست های مختلفی در این زمینه تهیه شده است که در آن می توانید پر کاربرد ترین کلمات انگلیسی را بررسی کرده و سعی کنید تا در آن ها مسلط شوید.
متدها و روش ‌های مختلفی برای یادگیری کلمات وجود دارند که یکی از جذاب ترین این روش ها، یادگیری کلمات با استفاده از تصاویر است. روش دیگری که می توانید از آن برای یادگیری کلمات انگلیسی استفاده کنید، استفاده از شیوه جعبه لایتنر می باشد.

 

 

گرامر زبان انگلیسی

 

یادگیری گرامر و جملات با استفاده از کلمات پایه

گام سوم برای یادگیری زبان تسلط به گرامر می باشد. شما باید در این مرحله سعی کنید تا ساختار گرامر را به شکل صحیح و اصولی فرا گرفته و در آن از کلماتی که در مرحله قبلی یاد گرفته اید، استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید جملات ساده ولی اصولی و دقیق را طراحی کرده و از این جملات استفاده کنید.
تسلط به گرامر به شما کمک می کند تا بتوانید زبان انگلیسی را به شکل دقیقی صحبت کنید. نکته بسیار مهمی که در این مرحله باید طی کنید آن است که تمام تلاش خود را کنید که تمرین های مختلفی در رابطه با گرامر زبان انگلیسی حل کرده و نمونه های بسیار زیادی را در این رابطه مشاهده کنید تا اصول گرامر و ساختار جملات صحیح در ذهن شما شکل گیرد.

 

 

راه های یادگیری زبان انگلیسی

 

زندگی کردن با زبان انگلیسی

پس از طی کردن سه گام گفته شده شما با پایه ها و مبانی زبان انگلیسی آشنا شده اید و وقت آن است تا خود را غرق در این زبان کنید، تمام زندگی خود را براساس زبان انگلیسی چیده تا در نهایت مثل یک فرد انگلیسی زبان زندگی کنید.
این گام هیچ گاه برای شما پایان نمی یابد و شما باید در طول روز به خواندن کتاب های انگلیسی، گوش دادن به پادکست هایی به این زبان، تماشای فیلم‌ ها و سریال ‌ها، انجام بازی ‌های ویدیویی، صحبت با افراد انگلیسی ‌زبان و استفاده از برنامه های کامپیوتر به زبان انگلیسی مشغول باشید تا در نهایت بتوانید در این گام به تسلط کافی رسیده و مثل یک انگلیسی زبان زندگی خود را جلو ببرید.
سعی کنید تا فعالیت هایی که به آن علاقه مند هستید را در یک لیست نوشته و از این پس اموری را که امکان آن فراهم است، مثل یک فرد انگلیسی‌ زبان آن ها را انجام دهید و در آن مشغول شوید.
اگر عاشق کنفرانس ‌ها و دیدن سمینارهای مختلف هستید، حالا نوبت آن است تا این کنفرانس ها و سمینارها را به زبان انگلیسی تماشا کنید، اگر عاشق خواندن کتاب‌ ها و رمان‌ های مختلف هستید، حالا وقت آن رسیده تا به زبان انگلیسی کتاب های مورد علاقه تان را مطالعه کنید.
انجام این کارها به شما کمک می کند تا بیش از هر فرد دیگری به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید، زیرا عمده افرادی که به یادگیری زبان انگلیسی مشغول هستند این گام را فراموش کرده و سعی می‌ کنند تا تنها به دو مرحله یادگیری لغات و یادگیری گرامر بپردازند، اما گام آخر مهم ترین قدم برای داشتن یک زندگی به زبان انگلیسی است و انجام آن به شما کمک می کند تا در این زبان به تسلط کافی دست پیدا کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *