برای گرفتن نمره خوب در آیلتس چقدر زمان نیاز داریم؟

IELTS سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی است که مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن شما را برای سنجش کارایی شما برای تحصیل، مهاجرت یا کار در کشوری انگلیسی زبان، ارزیابی می کند.
هیچ یک از متخصصان آیلتس نمی توانند به شما بدون آنکه چیزی در مورد سطح زبان انگلیسی شما بدانند، بگویند برای رسیدن به نمره مورد نظر خود چه مدت زمان طول خواهد کشید. اما به هر حال برای آمادگی آزمون آیلتس، 8-12 هفته بسته به سطح مهارت شما به طور متوسط کافی باشد. این زمان برای آمادگی برای آزمون آیلتس، فرمت سوال ها و انواع نمونه های آزمون است ولی نمره ی آیلتس به میزان مهارت های شخصی شما بستگی خواهد داشت که شما می توانید با مطالعه و شرکت در دوره های افزایش سطح مهارتی، مهارت های خود را بهبود بخشید. یکی از موسسات معتبری که شما می توانید به آن مراجعه کنید، مرکز زبان گات می باشد، که شما را در تمامی مسیر آمادگی آزمون آیلتس همراهی خواهد کرد.

 

 

برای رسیدن به آیلتس چقد زمان نیاز است؟

 

 

دو فاکتور اصلی وجود دارند که در یادگیری زبان و مهارت ها تاثیر می گذارند که عبارت اند از:

 

استعداد و توانایی طبیعی شخص در یادگیری دانش زبان خارجه.

بعضی افراد در زمینه یادگیری زبان با استعداد هستند (دقیقاً مانند بعضی از افراد که به طور طبیعی در ریاضیات و علوم با استعداد هستند). اگر به طور طبیعی در زبان استعداد دارید، در نتیجه در زمان کمتری نمره شما بهبود می یابد. اما اگر به طور طبیعی استعداد ندارید، این بدان معنی نمی باشد که شما نمی توانید زبان را یاد بگیرید، بلکه شما می توانید با تمرین و انتخاب روش های یادگیری متناسب شخص خود به یادگیری زبان دلخواه خود بپردازید.
آموزشگاه زبان گات با بهره گیری از اساتید با تجربه و همچنین استفاده از محتوای آموزشی کاربردی و نمونه، شما را در یادگیری زبان یاری می کند. شما می توانید با مراجعه به مرکز زبان گات و انتخاب دوره ی مناسب خود، یادگیری زبان مورد نظرتان را شروع کنید. همچنین مرکز زبان گات ارائه دهنده ی دوره های آنلاین یادگیری زبان می باشد، تا شما عزیزان در هر کجا و هر زمان امکان یادگیری را داشته باشید.

 

مدت زمانی که برای یادگیری زبان اختصاص می دهید.

ما همیشه در مورد انضباط صحبت می کنیم. دوباره آن را بیان خواهیم کرد: نظم و انضباط کلیدی موثر در موفقیت آیلتس (و تافل و TOEIC) است!
در گذشته، آیلتس یک مقاله را منتشر کرد که نشان می داد حدود 200 ساعت مطالعه ی دوره ای برای یک فرد مورد نیاز است تا نمره ی آیلتس خود را 1 نمره بهبود بخشد. تجربه شخصی ما همراه با این تحقیق، این موضوع را تأیید می کند. به عبارت دیگر، یک دانش آموز باید به مدت 2 ماه حدود 3 ساعت در روز درس بخواند تا نمره خود را افزایش دهد.

 

 

فاکتورهای مهم برای گرفتن آیلتس

 

 

حال می خواهیم به چند مورد از مواردی که تعیین کننده ی زمانی است که چقدر طول می کشد تا شما در امتحان آیلتس نمره ی خوبی بگیرید، می پردازیم:

 

زبان انگلیسی شما چطور است؟

پاسخ صادقانه به این سوال بدهید. باید بدانید که مهارت های عمومی انگلیسی شما بر زمان لازم برای آمادگی در آزمون IELTS تأثیر بسیاری خواهد گذاشت.
اگر زبان انگلیسی شما ضعیف است، باید قوانین گرامر، واژگان و تلفظ را بیاموزید، که همه این موارد برای بهبود، نیاز به زمان و تمرین دارند.
اگر زبان انگلیسی شما قوی باشد، تمرکز اصلی شما در بهبود مهارت های امتحانی شما خواهد بود، که به زمان بسیار کمتری نیاز دارند.

 

الان کجا هستید و کجا می خواهید باشید؟

روش دیگر برای بیان این سؤال این است: امتیاز فعلی شما چیست و نمره مورد نیاز شما چه می باشد؟
هرچه فاصله بین نمرات فعلی و مورد نیاز شما فاصله بیشتری داشته باشند، به زمان بیشتری برای آماده شدن برای آزمون نیاز دارید.

 

 

چه مقدار زمان در طول روز می توانید صرف مطالعه زبان کنید؟

این مقدار کل زمان لازم برای تکمیل آماده سازی آیلتس را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان مثال، فردی که می تواند 4 ساعت مطالعه در روز داشته باشد، در یک دوره زمانی بسیار کوتاه تری از دانش آموزی که تنها 30 دقیقه در روز می توانند مطالعه کند، به نمره ی مورد نظر خود دست خواهد یافت.

 

 

آزمون آیلتس

 

 

نقاط ضعف خاص شما در یادگیری زبان چیست؟

به یاد داشته باشید، نقاط ضعف دلایل خاصی هستند که مانع از دستیابی شما به نمره مورد نظرتان می شوند. این وظیفه شماست که نقاط ضعف فردی خود را شناسایی کنید تا بتوانید به موقع برای امتحان خود با آن ها مقابله کرده و آن ها را بهبود بخشید. این کار هم روند آماده سازی را سرعت می بخشد و هم مؤثرتر می باشد.
اگر نقاط ضعف زیادی دارید، باید زمان بیشتری را برای آمادگی در آزمون آیلتس خود، صرف کنید. من توصیه می کنم نقاط ضعف خود را، از سخت ترین آن ها در اولویت قرار دهید. رتبه بندی هر منطقه از دشواری، به شما کمک می کند مناطقی را که باید بیشترین وقت خود را به آن اختصاص دهید، مشخص شوند.

 

آیا در یادگیری زبان ذهنیت مثبتی دارید؟

در تجربه من، دانش آموزانی که به نمره مورد نظر خود سریع تر دست پیدا می کنند، کسانی هستند که انتقاد را به عنوان ابزاری سازنده، بازخورد را ارزشمند و اشتباه را به عنوان فرصت هایی برای بهبود، مشاهده می کنند.

 

آیا شما در یادگیری زبان یک استراتژی قوی دارید؟

مهم است که هنگام آمادگی برای آزمون آیلتس خود استراتژیک باشید؛ اما بسیاری از دانشجویان آیلتس زمان با ارزش خود را برای جستجو به دنبال “نکات” ، “ترفند” و “راز”، که فکر می کنند باعث افزایش نمره آن ها می شود، هدر می دهند.
متأسفانه تنها چیزی که باعث بهبودی نمره شما می شود کار سخت و تمرین است!

 

 

از مقدماتی تا آیلتس

 

 

امتحان آیلتس شما چه زمانی است؟

اگر آزمون خود را قبلاً رزرو کرده اید، مهم است که با انتظارات خود واقع بین باشید. به عنوان مثال، انتظار برای تکمیل و آماده سازی شما فقط در یک ماه به اعتماد به نفس شما و درک شما از آزمون آیلتس آسیب می زند. آزمون IELTS در صورتی که اقدامات خود را عاقلانه انتخاب کنید، به هیچ عنوان دشوار نیست!
اگر هنوز آزمون خود را رزرو نکرده اید، شما در موقعیت بسیار مطلوبی قرار دارید. توصیه من به شما این است که یک مهلت واقع بینانه تعیین کنید که در طی آن بتوانید مطالعات خود را تمام کنید. هنگامی که این مهلت به پایان رسید، باید از خود بپرسید که “آیا من اطمینان دارم که می توانم نمره مورد نیاز خود را بدست آورم؟ ” اگر جواب “نه” است، پس باید زمان بیشتری را برای آماده سازی صرف کنید.
مرکز زبان گات ارائه دهنده ی دوره های آمادگی آیلتس در هر چهار مهارت Reading, Speaking, Writing و Listening می باشد. شما می توانید با مراجعه و یا تماس با مرکز زبان گات از طرح و زمان بندی این دوره ها با خبر شوید، تا با استفاده از این دوره در کمترین زمان، به نتایج مطلوب خود برسید.


4 پاسخ به “برای گرفتن نمره خوب در آیلتس چقدر زمان نیاز داریم؟”

 1. سارین گفت:

  من 16 مرداد آزمون آیلتس دارم و انقدر استرس دارم از الان که همش فکر میکنم نمیتونم نمره خوبی بگیرم، به ازمون که فکر نمیکنم همه چی بلدم، روون صحبت می کنم، ریدینگم خیلی خوب شده همه چی اوکیه اما وقتی آزمون یادم میاد دست و پامو گم میکنم و احساس میکنم وقتی در موقعیتش قرار بگیرم همه چی از یادم بره، امیدوارم بتونم نمره خوبی بگیرم، نکات جالبی تو این مطلب گفتین واقعا مفید بود مرسی

  • پشتیبانی گات گفت:

   سلام و درود خدمت شما از رضایتمندی شما خوشحالیم انشالله که موفق باشید

 2. یارا گفت:

  سلام مرسی بابت این مطلب مفیدتون، میشه مقاله ای بزارین که نشون بده هر کشور واسه پذیرش حداقل نمره ای که میخواد چنده؟ ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *