آموزش گرامر زبان ترکی استانبولی

 

یکی از زبان های زنده دنیا، زبان ترکی استانبولی است. از این زبان مثل زبان های فنلاندی و مجارستانی شاخه ای از زبان های آلتایی به شمار می‌ رود. این زبان امروزه در کشور ترکیه مورد استفاده قرار گرفته و سخنوران بسیار زیادی دارد و. در واقع پس از آن که آتاتورک به عنوان اولین رئیس جمهور کشور ترکیه انتخاب شد، زبان ترکی استانبولی اهمیت بسیار زیادی در این کشور پیدا کرد.

 

 

بهترین آموزشگاه زبان ترکی استانبولی

 

 

کمال آتاتورک تمام تلاش خود را کرد تا این زبان را به جایگاه خود بازگرداند. از مهم ترین کارهای آتاتورک برای کمک به رشد زبان ترکیه استانبولی این بود که او دستور داد تا عموم واژگان عربی، فارسی، انگلیسی، لاتین و… از زبان ترکی استانبولی حذف شده و این زبان به خالص ترین شکل ممکن مورد استفاده قرار گیرد.

 گرامر زبان ترکی استانبولی سخت نیست و با آموزش می توان به راحتی این گرامر را فرا گرفت. اگر قصد دارید تا با زبان ترکی به عنوان یک زبان دوم و یا سوم مسلط شوید با ما همراه باشید تا شما را با گرامر زبان ترکی استانبولی آشنا کنیم.

 

تاریخچه زبان ترکی استانبولی

از نظر تاریخی، زبان ترکی را می ‌توان به سه دسته گوناگون تقسیم کرد. ترکیه قدیمی که از قرن هفتم تا سیزدهم میلادی رواج داشت، ترکی میانه که از قرن سیزدهم تا بیستم مورد استفاده قرار می ‌گرفت و ترکی جدید که پس از قرن بیستم و در حال حاضر در کشور ترکیه از آن استفاده می ‌شود. 

 در زمان امپراطوری عثمانی شاهد آن بودیم که زبان عربی و فارسی وارد زبان ترکی شدند و تقریباً ۸۰ درصد واژه های زبان ترکی، ترکیبی از زبان فارسی و عربی شد.

 

زبان ترکی استانبولی

 

 

 به این زبان ترکیه عثمانی گفته می‌ شد که زبان تحصیل کرده ها و افراد سطح جامعه نیز به حساب می آمد. پس از به قدرت رسیدن کمال آتاتورک، او تصمیم به تغییر زبان ترکی گرفت و این زبان با حذف واژگان فارسی و عربی از آن و تغییر رسم الخط آن از فارسی به لاتین وارد مرحله جدیدی شد.

 

ساختار گرامر زبان ترکی استانبولی

اگر بخواهیم نگاهی به گرامر زبان ترکی استانبولی انداخته و آن را مورد بررسی قرار دهیم، باید به مشخصه های دستوری این زبان پرداخته و آن را بررسی کنیم. در این بخش شما را با برخی از این مشخصه های دستوری بسیار مهم آشنا خواهیم کرد که می تواند به شما کمک کند تا به راحتی بتوانید به گرامر زبان ترکی استانبولی مسلط شوید.

 

جنسیت در زبان ترکی استانبولی

در زبان ترکی استانبولی همانند زبان فارسی جنسیت وجود نداشتهنداریم و ضمیر سوم شخص مفرد نیز همانند زبان فارسی هم به صورت مونث و هم به صورت مذکر، به شیوه یکسان مورد استفاده قرار می ‌گیرد. 

همین شباهت زبان ترکی استانبولی به زبان فارسی سببباعث شده تا فارسی ‌زبانان بتوانند با سرعت بیشتری گرامر این زبان را فرا گیرند.

 

حالات دستوری در زبان ترکی استانبولی

در زبان ترکی استانبولی اسامی دارای ۶ حالت مختلف هستند که این حالات عبارت اند از: اسمی، ملکی، مفعولی مستقیم، مفعولی غیرمستقیم، مکانی و مفعول به.  هر یک از این حالات با یک پسوند خاص که به ریشه اسم وصل می شود قابل تشخیص می باشند هستند.

 

صرف فعل در زبان ترکی استانبولی

در زبان ترکی استانبولی افعال، همانند زبان فارسی، در حالت و شمار با فاعل تطابق دارند و به همین صورت صرف می شوند. به صورت کلی ساختار یک فعل در زبان ترکی استانبولی به این شیوه است کهصورت ریشه فعل + نشانه زمان ساز + پسوند فایل در نظر گرفته می شود.

 

حرف تعریف در زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی مثل مانند زبان فارسی حرف تعریف معین ندارد و همانند زبان انگلیسی نیست که کلمه The به عنوان حرف تعریف معین شناخته شود. تنها عدد یک در این زبان به عنوان حرف تعریف نامعین به کار می رود.

 

ساختار جمله در زبان ترکی استانبولی

یکی از مهم ترین بخش های گرامر، ساختار جمله است. یک زبان آموز باید پیش از آن که فرایند یادگیری گرامر را آغاز کند با ساختار جمله آشنا شده و بتواند جمله بندی های اصولی و درستی داشته باشد. ساختار جمله در زبان ترکی همانند زبان فارسی و به شکل فاعل، مفعول و فعل است اما در حالات دستوری مختلف ممکن است جایگاه واژه ها تا حدی تغییر کند، اما قاعده اصلی همچنان ثابت است.

 

حروف صدا دار و بی صدا در زبان ترکی استانبولی

در زبان ترکی استانبولی شاهد 8 حرف صدا دار و ۲۱ حرف بی صدا هستیم که در تطبیق آوایی شناخت این حروف می ‌تواند به زبان آموز کمک بسیار زیادی کند.

 

موسسه زبان آموزش زبان ترکی استانبولی

اگر علاقه ‌مند هستید تا زبان ترکی استانبولی را فراگرفته و به گرامر آن مسلط شوید باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل شباهت بسیار زیاد گرامر زبان فارسی و زبان ترکی استانبولی کار سختی برای یادگیری گرامر این زبان نخواهید داشت.

 شما می‌توانید با تکرار و تمرین به گرامر زبان ترکی استانبولی مسلط شوید. اگر علاقمند هستید تا در یک موسسه زبان حرفه ای و زیر نظر اساتید با سابقهحرفه ای، با گرامر این زبان آشنا شده و آن را فرا گیرید، می توانید در مرکز زبان گات و در دوره های آموزش گرامر زبان ترکی این موسسه که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود شرکت کنید.

 مرکز زبان گات این امکان را فراهم کرده تا افراد بتوانند در صورت نیاز به شکل آنلاین و غیر حضوری نیز در کلاس ها شرکت کرده و دوره آموزشی خود را سپری کنند.

 

اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی

کشور ترکیه که امروزه یکی از کشورهای در حال توسعه و تا حدودی پیشرفته منطقه همسایه ایران ما به شمار می ‌رود در همسایگی شمال غربی کشور ما واقع شده است.

 از نظر اقتصادی، فرهنگی و گردشگری این کشور در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و همین موضوع اهمیت یادگیری زبان این کشور را دو چندان کرده است. 

 

 

آموزش زبان ترکی استانبولی

 

 

برای افرادی که قصد دارند تا در کشور ترکیه فعالیت اقتصادی داشته باشند و یا برای سفر یا مهاجرت قصد دارند تا به کشور ترکیه بروند سفر کنند اهمیت یادگیری زبان ترکی استانبولی غیر قابل چشم پوشی است. 

به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که برای یادگیری این زبان و تسلط به گرامر زبان ترکی حتما شرکت در دوره های حضوری و یا غیر حضوری آموزش زبان ترکی استانبولی را برای این موضوع انتخاب کنید تا بتوانید با بهره مندی از فرصت حضور در کلاس های سطح بالای این موسسه از منابع آموزشی به روز و حرفه ای در زمینه آموزش زبان ترکی نیز بهره مند شده و در کمترین زمان ممکن بتوانید به این زبان مسلط شوید.به سراغ یک موسسه زبان حرفه ‌ای و با کیفیت مثل مرکز زبان گات بروید و در این مرکز زبان به ترکی استانبولی مسلط شوید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *