آموزش زبان دوم برای کودکان

 

 

 

یادگیری یک زبان دوم به غیر از زبان مادری، امروزه اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از خانواده ها سعی می کنند تا از همان سنین کودکی، فرزندان خود را به کلاس های آموزش زبان فرستاده و آن ها را تشویق کنند تا به یک زبان به غیر از زبان مادری مسلط شوند.

 البته باید به این موضوع اشاره کرد که آموزش زبان دوم برای کودکان مراحل بسیار مهمی دارد که باید خانواده ‌ها آن ها را طی کنند تا بتوانند به کودک خود کمک کرده تا مسیر آموزشی را به بهترین شکل ممکن طی کنند. در ادامه به شما این مراحل را آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی مسیر یادگیری زبان دوم برای کودکان خود هموار کنید.

 

 

اهمیت یادگیری زبان دوم برای کودکان

 

یادگیری زبان دوم توسط کودکان می ‌تواند مزایا فوق ‌العاده ‌ای برای آن ها به همراه داشته باشد. در وهله اول کودکانی که به زبانی غیر از زبان مادری مسلط شوند، دارای ذهن قدرتمندی در آینده خواهند بود و تحقیقات نشان داده که این کودکان در آینده می ‌توانند به راحتی با دیگر افراد ارتباط برقرار کرده و در جامعه به نحو احسن زندگی کنند. 

اگر آینده کودک تان برای شما مهم است، به شما پیشنهاد می دهیم تا همین حالا کودک خود را در کلاس های آموزش زبان دوم ثبت ‌نام کرده و کودک خود را تشویق به یادگیری یک زبان به غیر از زبان مادری کنید.

 

 

 

 

 

ثبت نام در کلاس های آموزشی با کیفیت و حرفه ای

 

اولین قدم برای یادگیری زبان دوم و مسلط شدن به آن برای کودکان، ثبت نام در یک کلاس های آموزش زبان حرفه ای و با کیفیت است. به هر میزانی که کلاس آموزش زبان حرفه ای باشد، به همان اندازه می ‌توان انتظار داشته باشید که کودک شما با سرعت بسیار زیادی مسیر آموزشی خود را طی کرده و به زبان دوم تسلط پیدا کند.

به شما پیشنهاد می دهیم برای ثبت نام کودک خود در یک کلاس آموزشی زبان وقت گذاشته و او را در بهترین موسسه آموزش زبان ثبت نام کنید. یکی از بهترین مراکز آموزش کشور، مرکز زبان گات است که دوره های بسیار زیادی را مخصوص آموزش کودکان دارد و کودکان با بروزترین متدهای آموزشی در این آموزشگاه به یک زبان دوم مسلط می شوند.

 

 

سعی کنید تا در خانه مکمل آموزش ها شوید

متاسفانه بسیاری از خانواده ها فکر می کنند که تنها با فرستادن کودک خود به موسسات آموزش زبان می توانند به او کمک کنند که یک زبان دیگر را فرا گیرد. اما موضوع حائز اهمیت آن است که زمانی کودک می تواند به بهترین شکل ممکن به یک زبان تسلط پیدا کند و همانند یک فرد نیتیو به آن زبان صحبت کند که همواره در حال گوش دادن و صحبت کردن به این زبان باشد.

در همین راستا پیشنهاد می ‌کنیم تا حتماً در منزل نیز مکمل آموزش موسسات باشید و سعی کنید تا صحبت به زبان دیگر را در خانه انجام دهید. این کار سبب می شود تا کودک شما با سرعت بیشتری زبان دوم را فرا گرفته و به مهارت ‌های مختلف این زبان مسلط شود.

 

 

همکاری با دیگر خانواده ها

روش دیگری که به رشد و افزایش سرعت مسیر آموزشی کودک شما کمک می ‌کند، همکاری با دیگر خانواده ها است. مطمئنا پس از آن که کودک شما به یک موسسه زبان برود، می ‌توانید کودکان دیگری را نیز مشاهده کنید که خانواده شان به دنبال آموزش آن ها هستند.

 

 

 

یادگیری بهتر زبان انگلیسی

 

 

در همین راستا می توانید با این خانواده ها ارتباط برقرار کرده و با همکاری یکدیگر مسیر آموزشی کودکان خود را هموارتر کنید. به عنوان مثال می توانید جلسات خانوادگی مشترکی برگزار کنید که در آن ها همه افراد به زبان دوم صحبت می‌ کنند و یا کودکان خود را تشویق کنید که با یکدیگر به زبانی، غیر از زبان مادری حرف بزنند. تمامی این کارها سبب می ‌شود تا کودکان بتوانند موضوعات آموزشی را تکرار و تمرین کرده و در نهایت مطالب آموزشی بیان شده را در حافظه بلند مدت آن ها جای گیرد.

 

 

کودک خود را تشویق به یادگیری کنید

تشویق کردن کودکان به یادگیری یک زبان جدید، می ‌تواند عامل موثری برای افزایش انگیزه آن ها شود. به همین دلیل به هیچ عنوان تشویق کردن را فراموش نکنید. هر باری که کودک شما بتواند به نحو احسن از زبانی که فرا گرفته، استفاده کند شما وظیفه دارید تا او را به شیوه های مختلف تشویق کنید.

 می ‌توانید برای او شرط بگذارید که اگر بتواند زبان دوم را فرا گیرد، هدیه ‌ای که به آن علاقه دارد را برای او خریداری می ‌کنید. همه این روش ‌ها می ‌تواند انگیزه کودک را افزایش داده و مسیر آموزشی او را سریع تر از قبل کنید.

 

 

 

کودکان از والدین تقلید می‌ کنند

یکی از موضوعات بسیار مهم که همه آن را قبول دارند ولی بسیاری از افراد به این موضوع توجهی نمی کنند، این است که کودکان همواره از رفتارهای والدین تقلید می کنند. در واقع به دلیل شکل نگرفتن شخصیت کودکان، آن ها سعی می کنند تا پدر و مادر خود را به عنوان الگو قرار داده و تمامی رفتارهای آن ها را تقلید کنند، به همین دلیل اگر والدین به یادگیری زبان اهمیت بسیار زیادی دهند و خودشان نیز از این زبان دوم استفاده کنند، کودکشان نیز به سرعت به اهمیت یادگیری این زبان پی می برند.

 

 

چرا زبان انگلیسی فرار است؟

 

 

 

پس از آن کودکان تمامی تلاش خود را می کنند تا به صورت ناخودآگاه همانند پدر و مادر شوند. به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌ کنیم تا در منزل نیز سعی کنید به صورت خودآگاه و ناخودآگاه کودک خود را از اهمیت یادگیری این زبان مطلع کرده و خودتان نیز از این زبان استفاده کنید. انجام این روش نیز می ‌تواند در فلسفه ذهنی کودک تان اهمیت یادگیری زبان را افزایش داده و او را تشویق به انجام این کار کند.

 

 

 

 

حرف آخر

در این مطلب سعی کردیم تا نکات بسیار مهمی که برای آموزش زبان دوم به کودکان حائز اهمیت بوده را نگاهی انداخته و این موارد را بررسی کنیم. البته باید به این موضوع توجه داشت که تمامی نکات گفته شده زمانی کاربردی خواهند بود که در وهله اول تفکر و ذهن کودک شما به نحوی تربیت شده باشد که یادگیری زبان را به عنوان اولویت در نظر گیرد و از سوی دیگر بهترین منابع آموزشی و اساتید را برای آموزش زبان دوم به کودک تان مورد استفاده قرار دهید. با این کار می ‌توان مطمئن شوید که در آینده کودک شما به نحو احسن می‌ تواند یک زبان دوم را فرا گرفته و همانند یک فرزند نیتیو از زبان استفاده کند.

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *