آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

این مقاله توسط پشتیبانی آموزشگاه زبان گات گرد آوری شده و هدف اصلی این مقاله آشنایی شما عزیزان با آموزش زبان آلمانی می باشد. محتوای آموزشی این مقاله قواعد و برخی کلمات زبان آلمانی می باشد. آموزشگاه زبان گات دوره های آموزشی خود را از مبتدی تا پیشرفته برگزار می کند.

دوره های آموزشی زبان آلمانی

  • برگزاری کلاس های فشرده و نیمه فشرده
  • برگزاری کلاس های خصوصی
  • برگزاری کلاس های آنلاین

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی برگزاری کلاس های آموزشی این مجموعه و منابع و متد ها با یکی از شعب گات تماس بگیرید و از روند برگزاری کلاس ها مطلع شوید.

قواعد آموزشی زبان آلمانی 

در این قسمت از مقاله برخی از قواعد و لغات زبان آلمانی مختصرا آموزش داده شده است. اگر به دنبال منبع  آموزش زبان آلمانی  مناسب هستید می توانید از منابع موجود در آموزشگاه زبان گات استفاده کنید.

حروف ربط همپایه

در عبارتی که از طریق حروف ربط همپایه به جمله قبلی متصل شده، هیچ تغییری در ساختار جمله اتفاق نمی افتد و از قاعد عمومی پیروی می کند. در این جمله حرف ربط در جایگاه اول جمله دوم قرار می گیرد و بقیه بخش های جمله به صورت قبلی تکرار می شوند. برخی از حروف ربط همپایه عبارتند از: aber, denn, oder, und

به مثال زیر توجه کنید:

Kerstin ist glücklich, denn sie hat Urlaub. (کرستین خوشحال است، چراکه او تعطیلات دارد.)

حروف ربط وابسته

در عبارتی که از طریق حرف ربط وابسته به جمله قبلی وصل شده، فعل جمله صرف شده جمله دوم در انتهای عبارت قرار خواهد گرفت. برخی از حروف ربط وابسته عبارتند از: bevor, da, dass, falls, weil, wenn

به مثال زیر توجه کنید:

Sie macht Urlaub an der Nordsee, weil sie das Meer liebt. (او برای تعطیلات به دریای شمال می رود، چون او این دریا را دوست دارد.)

 

قیدهای ربط

در عبارت هایی که از طریق قیدهای ربط به جمله قبلی وصل شده اند، فعل صرف شده جمله قبل از فاعل اورده میشود. برخی از قیدهای ربط عبارتند از: dann, schließlich, trotzdem, zuvor

Sie will den Sonnenuntergang sehen, deshalb ist sie jetzt am Strand. (او دوست دارد غروب را ببنید، به همین خاطر حالا کنار ساحل است.)

 

لیست حروف ربط

حروف ربط همپایه حروف ربط وابسته قید های ربط
ساختار جمله حرف ربط + فاعل + فعل صرف شده + بقیه جمله حرف ربط + فاعل + بقیه جمله + فعل صرف شده قید ربط + فعل صرف شده + فاعل + بقیه جمله
مثال Kerstin ist glücklich, denn sie hat Urlaub. Sie macht Urlaub an der Nordsee, weil siedas Meer liebt. Sie will den Sonnenuntergang sehen, deshalb istsie jetzt am Strand.
لیست aber

denn

doch

oder

sondern

und

als

bevor

bis

da

damit

dass

ehe

falls

indem

nachdem

obwohl

seit

seitdem

sodass

solange

sooft

während

weil

wenn

wohingegen

allerdings

also

andererseits

anschließend

außerdem

dabei

dadurch

dafür

dagegen

damit

danach

dann

darauf

darum

davor

dazu

deshalb

deswegen

einerseits

ferner

folglich

genauso

immerhin

inzwischen

jedoch

schließlich

seitdem

später

trotzdem

vorher

weder … noch

zuvor

zwar

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *